Zavrieť

Porady

Nákup podnikateľa v maloobchode v Nemecku

Dobrý deň,,
mám klienta platititeľa DPH na Slovensku,ktorý bol na služobnej ceste v Nemecku a v maloobchodnej sieti -supermarkete kúpil PC,odmietli mu dať lístok z pokladne bez DPH,že to nevedia,tak má doklad o nákupe s DPH.
Môže si uplatniť DPH na Slovensku,alebo to možné nie je? Ešte na upresnenie
ten supermarket je plátcom DPH.
Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    Podľa môjho názoru podnikateľ, ktorý nakupoval v Nemecku sa mal preukázať svojim IČ pre DPH a nemecký predajca mal povinnosť vystaviť doklad bez dane. Pokiaľ tak nespravil o túto DPH zrejme prišiel. Pokiaľ mu vznikla daňová povinnosť a je zaregistrovaný v Nemecku má nárok na odpočítanie DPH. V prípade, že mu daňová povinnosť nevznikla nemá nárok. Nebude si to mať ako odpočítať.
    Naposledy upravil Fajdy : 31.05.04 at 18:44

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Nemusí v tomto prípade platiteľ DPH registrovaný v SR dopočítať zo sumy uhradenej v Nemecku 19% DPH platnú v SR a odviesť jú do ŠR v SR?

    rema je offline (nepripojený) rema

    rema
    Nemusí, lebo DPH bola zaplatená v Nemecku.V celej EU platí zásada, že všetko je zdanené len raz.Samozdaňoval,by sa podnikateľ vtedy keby mal doklad bez DPH z Nemecka. V SR nie jemožné vrátiť DPH, ktorá bola zaplatená v Nemecku.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Ďakujem všetkým,ktorí odpovedali na moju otázku.Myslela som si to,ale chcela som sa uistiť. Mám 18-ročnú odbornú prax,ale to čo sa deje teraz
    nezvládam sledovať a hlavne si správne vysvetliť ani ja.
    Ešte raz srdečná vďaka.

    Nákup podnikateľa v maloobchode v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.