Zavrieť

Porady

Nesprávne zrazená daň z príjmu zo závislej činnosti

Ak som teraz v decembri zistila, že som zle zrazila jednemu zamestnancovi vyšší preddavok aj v januári i vo februári i v marci a už u nás nerobí, doplatím mu ho v hotovosti a voči správcovi dane budem postupovať ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nechaj tak - v DP alebo v ročnom zúčtovaní zamestnanec si to s DÚ vysporiada
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    n7a7s7t7a7 a účtovne to ako urobím? ked napríklad predpis mi vyššiel 72 eur a uhradila som 75 eur?
    kn-alka aj firma bude vysporiadavať dať v hlásení, ak vyjde preplatok, z DÚ dostane daň späť
    n7a7s7t7a7 a mám tu to teraz vrátiť v hotovosti, čo to mám nechať tak? lebo 342 mi vôbec nebude sedieť
    kn-alka ale čo presne opravuješ? opravuješ celkovú mzdu?
    n7a7s7t7a7 áno, lebo som mala vypočítané aj zlé odvody na zdravotku zan ho, lebo programu šibalo
    kn-alka tak sa mu mení čistá mzda, ten rozdiel mu pošli na účet alebo šekom
    Ty podávaš všade opravné výkazy, aj opravný Prehľad, v Hlásení ti za firmu vyjde preplatok (alebo nedoplatok), ktorý uhradíš, alebo ti ho DÚ vráti.
    n7a7s7t7a7 opravné výkazy už mám, tak za každý mesiac pošlem opravný prehlad áno?
    kn-alka áno
    n7a7s7t7a7 ok, dakujem, ale tak 342 sa mi nevyrovná, až pri ročnom zučtovaní áno?
    kn-alka takisto opravíš účtovanie, len ti bude vysieť rozdiel medzi predpisom a úhradou, ten sa ti vysporiada v roku 2016
    n7a7s7t7a7 ok, dakujem
      zbaliť

    Nesprávne zrazená daň z príjmu zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.