Zavrieť

Porady

studium na zakladnej skole vo viedni

Zdravicko vsetkym, prosim o vasu radu. Mam takyto problem: zijem v rakusku,moja dcerka ma slovenske obcianstvo,od 3.rokov tu v rakusku navstevuje skolku,buduci rok ma nastupit na zakladnu skolu tu v rakusku,tymto sa chcem opytat ako je to zo zakladnou skolou na SK,zo skuskami ktore by mala robit pravidelne kazdy rok..proste chcela by som vsetko o tom vediet..za vase odpovede vam dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    toniah dakujem,ale toto som uz citala..ja by som skor niekoho kto ma s tym skusenosti..pretoze poznam tu v rakusku 2 mamicky s malymi detmi a kazda povedala nieco ine..jednej mamicky syn musi chodit 2krat do roka na skusky,druhej mamicky dcerka nemusi vobec chodit a zakon hovori o tom zeby mala chodit do zakladnej skoly na skusky kde ma trvaly pobyt nahlaseny..
    lujza.j no asi je to tak ako sa dohodneš s danou ZŠ...kde patríš....ved si tam zavolaj...tak či tak ťa to čaká....
    toniah Volala som a pan riaditel mi nevedel povedat vela,pretoze este tento pripad neriesil,ja totis pochadzam z malej dediny na severnom slovensku,dcerka je narodena v trnave a tu v rakusku chodi uz 3.rok do skolky,cize uz je v predskolskej...ona na sk do skolky vobec nechodila a nemcinu prijala za svoj materinsky jazyk...pravdu povediac mala vie lepsie nemecky ako slovensky..a toto ja nechapem,ked chcem ostat zit tu v rakusku,tak naco bude mala chodit na sk na nejake skusky ked je pre mna dolezitejsie aby vedela nemcinu..
    BXLmiami Pokiaľ si občianka SR ,tak sa musíš riadiť slovenskými zákonmi.Môžeš požiadať o občianstvo v Rakusku a nebudeš sa musieť otravovať slovenskou legislatívou.
    toniah to mozem poziadatvaz za 5 rokov,taky je tu zakon...az po 8rokoch zitia mozem poziadat o obcianstvo..dam ti takuto otazku:a ak zrusim adresu trvaleho pobytu na sk,co bude potom??fajn budem stale obcanom sk ale uz s trvalym pobytom v at..to bude musiet chodit aj tak mala na sk kvoli skuskam??
      zbaliť

    studium na zakladnej skole vo viedni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.