Zavrieť

Porady

Môžem dať počas RD výpoveď v starom zamestnaní a nastúpiť do nového?

Dobrý deň, momentálne som na rodičovskej dovolenke a rysuje sa mi dobre platená práce. Som zamestnaná, chcela by som však ukončiť pracovný pomer v tejto firme a nastúpiť do novej. Je to možné? Čo a kde všade treba nahlásiť? Ako je to teraz s rodičovským príspevkom? Dieťa bude mať vlastnú opatrovateľku, teda ho nedám do žiadnych jaslí. Na čo mám nárok? Veľmi pekne vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nárok na RP je aj vtedy, keď matka pracuje a dieťa je v školke alebo v jasliach..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NinaG Pozri príspevok
    Tak teraz som zmätená. Neviem, či môžem teda nastúpiť už počas výpovednej lehoty alebo nie.
    môžeš nastúpiť, nič ti v tom nebráni.

    Nebolo by predsa jednoduchšie ukončiť pracovný pomer u súčasného zamestnávatela dohodou ? Nečakať na skončenie výpovednej doby. Výpoveď si dávala ty, alebo zamestnávatel ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Chobot Pozri príspevok
    NEchcem byť rypák, ale mne sa to nezdá. Počas výpovednej doby môže nastúpiť, ale kým plynie VD, tak ona bude u toho prvého zamestnávateľa čerpať rodičovskú dovolenku. A môže u jedného zamestnávateľa čerpať RD a pritom pracovať na riadny prac. pomer u iného? Nemusí najprv ukončiť RD? Veď ak je na RD, tak niektoré veci za ňu platí štát a v SP je vedená ako na rodičovskej dovolenke. A ak nastúpi u iného, tak ten ju automaticky prihlási, ako zamestnanca, nie?

    A keď ukončí RD, tak ten prvý zamestnávateľ bude očakávať, že teda nastúpi do práce.

    Nie som si istý, preto mi to stále vŕta hlavou.
    Tibor, štát platí zdravotné a dôchodkové poistenie iba za mamičky, ktoré nepracujú na prac.zmluvu. Je jedno u ktorého zamestnávatela.

    Poberanie rodičovského príspevku popri výkone práce je o niečom inom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    NinaG Pozri príspevok
    Dobrý deň, momentálne som na rodičovskej dovolenke a rysuje sa mi dobre platená práce. Som zamestnaná, chcela by som však ukončiť pracovný pomer v tejto firme a nastúpiť do novej. Je to možné?
    Je to možné. Stačí, ak doporučene zašleš výpoveď svojmu súčasnému zamestnávateľovi. Po uplynutí 2 mesačnej výpovednej doby ti skončí súčasný prac. pomer, počas tohto obdobia môžeš byť kľudne ešte na RD, VD bude plynúť aj počas RD. Ak by s tým zamestnávateľ súhlasil, môžeš skončiť aj dohodou k nejakému dátumu.

    Po skončení prac. pomeru u prvého zamestnávateľa ukončíš RD a nastúpiš do práce u druhého zamestnávateľa.

    NinaG Pozri príspevok
    Čo a kde všade treba nahlásiť? Ako je to teraz s rodičovským príspevkom? Dieťa bude mať vlastnú opatrovateľku, teda ho nedám do žiadnych jaslí.
    Na začiatku prac. pomeru ťa zamestnávateľ poprihlasuje do SP a ZP, myslím, že ty nebudeš musieť nič nahlasovať v SP ani v ZP.

    Ak dieťa nedáš do jaslí ani škôlky, tak máš nárok na RP až do veku 3 rokov dieťaťa.

    NinaG Pozri príspevok
    Na čo mám nárok? Veľmi pekne vopred ďakujem.
    Ako už spomenuté, na RP do 3 rokov dieťaťa.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Niečo som prehliadla?
    Ona predsa môže nastúpiť do nového zamestnania aj keď jej plynie výpovedná doba. Či nie?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gabi03 Pozri príspevok
    Niečo som prehliadla?
    Ona predsa môže nastúpiť do nového zamestnania aj keď jej plynie výpovedná doba. Či nie?
    To akože počas rodičovskej dovolenky, ktorú čerpá u jedného zamestnávateľa bude pracovať na riadny prac. pomer u druhého? Nejako mi to nejde dohromady....

    NinaG je offline (nepripojený) NinaG

    NinaG
    Tak teraz som zmätená. Neviem, či môžem teda nastúpiť už počas výpovednej lehoty alebo nie.

    NinaG je offline (nepripojený) NinaG

    NinaG
    Výpoveď chcem dať ja, ale on pravdepodobne nebude súhlasiť s ukončením dohodou, nakoľko sa mi snaží znepríjemňovať život.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NinaG Pozri príspevok
    Výpoveď chcem dať ja, ale on pravdepodobne nebude súhlasiť s ukončením dohodou, nakoľko sa mi snaží znepríjemňovať život.
    Dohodou je to jednoduchšie aj pre Teba aj pre zamestnáv..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    veronikasad Pozri príspevok
    môžeš nastúpiť, nič ti v tom nebráni.

    Nebolo by predsa jednoduchšie ukončiť pracovný pomer u súčasného zamestnávatela dohodou ? Nečakať na skončenie výpovednej doby. Výpoveď si dávala ty, alebo zamestnávatel ?
    NEchcem byť rypák, ale mne sa to nezdá. Počas výpovednej doby môže nastúpiť, ale kým plynie VD, tak ona bude u toho prvého zamestnávateľa čerpať rodičovskú dovolenku. A môže u jedného zamestnávateľa čerpať RD a pritom pracovať na riadny prac. pomer u iného? Nemusí najprv ukončiť RD? Veď ak je na RD, tak niektoré veci za ňu platí štát a v SP je vedená ako na rodičovskej dovolenke. A ak nastúpi u iného, tak ten ju automaticky prihlási, ako zamestnanca, nie?

    A keď ukončí RD, tak ten prvý zamestnávateľ bude očakávať, že teda nastúpi do práce.

    Nie som si istý, preto mi to stále vŕta hlavou.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Chobot Pozri príspevok
    NEchcem byť rypák, ale mne sa to nezdá. Počas výpovednej doby môže nastúpiť, ale kým plynie VD, tak ona bude u toho prvého zamestnávateľa čerpať rodičovskú dovolenku. A môže u jedného zamestnávateľa čerpať RD a pritom pracovať na riadny prac. pomer u iného? Nemusí najprv ukončiť RD? Veď ak je na RD, tak niektoré veci za ňu platí štát a v SP je vedená ako na rodičovskej dovolenke. A ak nastúpi u iného, tak ten ju automaticky prihlási, ako zamestnanca, nie?

    A keď ukončí RD, tak ten prvý zamestnávateľ bude očakávať, že teda nastúpi do práce.

    Nie som si istý, preto mi to stále vŕta hlavou.
    Ale veď toto práve je to nové.... Už sa môže pracovať počas RD. Ergo, keď jej plynie výpovedná doba a môže pracovať u iného ZĽa, tak prečo by nemohla pracovať a byť aj na RD?!

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ako ti poradila Veronika, možeš nastúpiť u nového zamestnávateľa, čiže možeš mať súčasne dve zamestnania.. a možeš dať aj dieťa do školky alebo jaslí.. neprídeš o RP..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.