Zavrieť

Porady

Vstup do likvidácie a DPH

Dobrý deň, potreboval by som poradiť v oblasti DPH. Spoločnosť je štvrťročným platiteľom DPH, dňa 1.11.2014 vstúpila do likvidácie. Moja otázka znie, má spoločnosť povinnosť podať priznanie DPH k 31.10.2014 ? Alebo toto priznanie sa bude podávať až za celý ukončený štvrtý štvrťrok, t.j. k 31.12.2014?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    k 31.10. končí ako sro, podáva mimoriadnu RUZ a vysporiada aj DPH k 31.10.
    Je to DPH za IV.Q. takže si myslím, že lehota sa nemení ale platí do 25.1.2015.
    Od 1.11. začína ako iný subjekt sro v likvidácii, bud požiada o zrušenie regstrácie = určenie posledného zdaňovacieho obdobia, ale aj tak to vyjde tak, že podá minimálne za IV.Q. DP DPH (reálne za mesiace 11+12/2014).
    Naposledy upravil KEJKA : 24.11.14 at 15:26
    papulisko V prvom rade ďakujem za odpoveď !!! DPH je to za IV.Q, ale to bol asi len preklep. Takže aj napriek vstupu do likvidácie a tým pádom aj zmene mena, budem podávať len jednu DPH za IV.Q ? Alebo budem podávať jednu DPH za 10/2014 s pôvodným menom v termíne do 25.1.2015 a druhú s novým menom za 11-12/2014, tiež v termíne 25.1.2015 ?
    Ďakujem.
    KEJKA opravila som preklep a je to druhá možnosť, citujem
    budem podávať jednu DPH za 10/2014 s pôvodným menom v termíne do 25.1.2015 a druhú s novým menom za 11-12/2014, tiež v termíne 25.1.2015 ?

    Vstup do likvidácie a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.