Zavrieť

Porady

avalik to máš z nejakého tlačiva, či programu?
Natty Avalik, také členenie je v programe alfa plus, kde osobný vklad podnikteľa sa člení na finančný a hmotný, tak sa pýtam, čo sa účtuje ako hmotný vklad podnikateľa...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Avalik, také členenie je v programe alfa plus, kde osobný vklad podnikteľa sa člení na finančný a hmotný, tak sa pýtam, čo sa účtuje ako hmotný vklad podnikateľa...
    Hmotný vklad- napr. vložil by MV, alebo napr. PC.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Tweety konečne ...ďakujééééém, toto som potrebovala potvrdiť. Ale aby som si to úplne ujasnila, tak hmotný vklad MV (alebo aj PC) v tom prípade, keď ho preraďujem v zostatkovej cene z osobného užívania? Lebo keď ho preraďujem z osobného užívania v nulovej hodnote, tak vôbec cez PD nadobudnutie MV (aj PC napr.) neriešim (tak ako to je uvedené v komentároch s Milou123). Chápem to správne? Prosím o uistenie. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
    P.S. Ospravedlňujem sa za pre niekoho možno "priblbé dotazy", ale ja potrebujem vysvetliť všetko tak polopatisticky...dík za pochopenie.
    Tweety ÁNo, správne.
    Natty Obrovská vďaka...cmuk
      zbaliť

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    PD musi minimálne v členení obsahovať stlpce
    -POZD : predaj tovaru
    predaj výrobkov a služieb
    ostatný príjem
    ----------------------------------------------------
    VOZD: zásoby
    služby
    mzdy
    poisté...
    tvorba SF
    ostatné výdavky
    ----------------------------------------------------
    PNZD
    ----------------------------------------------------
    VNZD

    odpoveď na otázku: vklad podnikateľa je PNZD
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Ďakujem za odpoveď. Toto všetko viem, mňa zaujíma, čo sa konkrétne účtuje ako hmotný vklad podnikateľa? Nikde sa k tomu nejdem dopátrať. Ako príklad uvediem auto??? A ako by to v tomto prípade ovplyvnilo pohyb peňazí v peňažnom denníku, keď preraďujem auto z osobného užívania do podnikania ale v nulovej hodnote (ide o starší automobil)???
    Mila123 Natty, uvažuj, platí si podnikateľ pri takomto prevode peniazmi????
    neplatí, t.j. jedná sa iba o vyradenie majetku z IK, či KM, dokonca v PD sa nič nezapisuje,,,,,
    sú ale aj nepeňažné operácie (najmä na konci roka, t.j. ID či odpisy majetkov a pod.)
    Natty Mila123 ďakujem za objasnenie. Veď preto sa pýtam, lebo mi to nesedelo. Ale aj tak pre mňa ostáva otázne, aké prípady sa účtujú ako hmotný vklad podnikateľa (zaujíma ma to do budúcna...)?
      zbaliť

    Čo sa účtuje v JÚ v peňaňom denníku do stĺpca osobný vklad podnikateľa v členení na hmotný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.