Zavrieť

Porady

Účtuje niekto v NAVISION?

deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

V krátkej dobe naša súkr. spoločnosť prechádza na tento program-účto a my o ňom nemáme ani poňatia a zrejme ani pracovníci firmy, ktorí ju u nás aplikujú, keď čítam, čo komu aký celkom lacný program-/MRP/ dokáže pri správnom nastaveni spraviť a preúčtovať, je mi z toho nanič!!
Usporiadat
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

ak to nie je tajomstvo, kto to u Vas implementuje
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
deha, ako človek od konkurencie by som sa k tomu naozaj nemal vyjadrovať, ale nedá mi to...úprimne Vás ľutujem...ak môžete, zmeňte zamestnanie...
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Z etického ohľadu ich nemôžem menovať ale je ich náplňou práca s IT a naše managmenty sú nejak závisle na sebe prepojené, lebo sústavne berieme ich produkty, rep. oni ich implementujú a jeden je horší od druhého. Sledovala som aj v tejto téme, že je veľa praktických na obsluhu programov, ja sama mam v privatnej sfere velmi dobre skusenosti so Softipom, MRP ale tu aby ste si samy kontaktovali programátorov, resp. implementárov, neviem ako sa to správne nazýva a nakopávali ich k funkčnosti, teraz napríklat záležitostí okolo novej DPH/

o výkaze DPH-tak to možeme len snívať, je len na nás do akých riadkov a kde dáme!/
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

poznamka p.Mihala bola spravna, ak konzultanti nevedia co robia tak si to musite spravit sami ale to znamena niekolkonasobne viac vynalozenej energie.Podobne skusenosti som mal pri implementovani SAPu nastastie aspon niektori konzultatni vedeli co robia.
P.S. myslim ze spomenut ich mena nie je neeticke aspon usetrite mnoho penazi a energie ostatnym.Inak asi ste typicky priklad ked do ekonomiky vstupuje podnikova politika alebo nieco ine...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nechápem majiteľov firmy, ktorí si z dôvodov rôznych "politík" nechajú nainštalovať do firmy softvér, o ktorom dobre vedia že je zlý, drahý, nefunguje komunikácia s tvorcami prípadne kompetentnými implementátormi...

Keď do firmy kupujú auto, na ktorom sa oni vozia, tak asi nekúpia nejaký ... hoci od kamaráta, ale niečo poriadne.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nemám účtovné skúsenosti s NAVISION, ale má množstvo funkcií, ktoré iné softvéry nemajú... aspoň podľa zostáv (žial iba tlačových).
Raz som potreboval od klienta nejaké exporty a nevedel mi dať nič poriadne, lebo všetky dáta (potreboval som ich do excelu) boli rozhádzané... Neveril som a skúšal som to urobiť v Navision sám, ale za 5minút čo som na to mal sa mi to nepodarilo (nechcel som dokazovať klientovi, že sa to dá).
Napísal som aj firme (tuším istroconti) aby mi dali vedieť ako sa to dá urobiť a či vôbec... podpora žiadna - odozva nulová.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

myslim, ze tak robia preto lebo niektori pani manageri nemaju ani ponatia co to znamena spolahlivy informacny system, ci uz je to jednoduchy uctovny software alebo komplexny informacny system.Je pravda ze v podstate to ani nemusia vediet, ale problem je v tom ze si to nedaju ani vysvetlit.Keby sa mali zan posadit a realne s nim par dni robit tak by to mozno pochopili.
O NAVISION toho neviem vela a myslim, ze patri do skupiny systemov, ktore treba usit zakaznikovy na mieru ako napr,SAP a ak to konzultanti nedokazu tak si firma spravy viac problemov ako by ziadny inf. system nemala.
Naposledy upravil leonq : 21.06.04 at 13:02
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Čo ja z druhej ruky viem (od človeka, ktorý je v istej firme ako interný zamestnanec tejto firmy zodpovedný za zavedenie NAVISION v tejto firme) - nedá sa tam rozumne riešiť - nakonfigurovať - ušiť atď. napríklad taká pre našinca základná vec, ako je saldokonto...Tvorcovia NAVISION, pôvodom tuším Dáni, také niečo vo svojej krajine nepotrebujú... tam je platobná disciplína blížiaca sa k 100%...
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Ja účtujem v Navisione a ak máte na výber NEKUPUJTE SI HO.
To nie je antireklama, to je osobná skúsenosť. Sme veľká spoločnosť a my rádoví pracovníci sme boli postavení pred hotovú vec- NAVISION sa kupuje a hotovo. Máme HOTLINE, ale máme aj taký pocit, že im my vlastne odlaďujeme program a vychytávame chyby. O preklikávamí, nastavovaní rôznych "filtrov" ani nehovoriac a ani o tom, že napr. po zaúčtovaní pokladne nemáte konečný stav atď. ... atď. Zostavy sú hlúpe a neprehľadné aj po nastavení filtrov, sú tam rôzne zbytočnosti a dôležité veci chýbajú...
Sme tu viaceré účtovníčky a poviem Vám, že za 10 mesiacov ostrej prevádzky v tomto SW sme hotové s nervami. Do dnešného dňa nie je SW OK.
Každá zmena je problém, o dákych aktuálnych zmenách môžeme iba snívať, legislatívne to vôbec nestíhajú, neporadia ....
Je to KATASTROFA a ak by som raz menila miesto, tak nenastúpim do firmy, kde majú práve tento SW.
Naposledy upravil porfin : 29.06.04 at 13:41
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
poznám zopár zúfalých ženských, ktoré musia robit mzdy na tomto "programe"...nechcite radsej vediet ako maju komentáre...
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Nas IT manager mi dal zistit, pokial je to mozne, ake implementacne firmy vedia tak spackat Navision. Hrozi nam totiz, ze budeme musiet pouzit prave tento system:-(
Mohli by ste mi prosim prezradit komu to nemame dat robit v ziadnom pripade?
Pripadne nemate niekto skusenosti s implementaciou Navision od firmy EXE?
Dakujem pekne.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
jessica
Nas IT manager mi dal zistit, pokial je to mozne, ake implementacne firmy vedia tak spackat Navision. Hrozi nam totiz, ze budeme musiet pouzit prave tento system:-(
Mohli by ste mi prosim prezradit komu to nemame dat robit v ziadnom pripade?
Pripadne nemate niekto skusenosti s implementaciou Navision od firmy EXE?
Dakujem pekne.
Neviete mi nikto poradit prosim?
0 0
emilly2 emilly2

emilly2 je offline (nepripojený) emilly2

ahojte, tiez sa chcem pridat k tejto debate, lebo sme firma ktora stoji pred rozhodnutim, ci prejst na navision alebo nie....a tiez sme poculi mnoho negativ na navision. v pripade ak by sme sa rozhodli, tak to u nas bude implementovat webcom-istro, nepoznate ich niekto ? teda kvalitu ich prace ?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zažila som implementáciu NAVISION, implementátori sa zacvičovali, tak to aj vyzeralo. Trvalo 3 mesiace, kým sa vychytali chyby. Ďalšie tri, kým sa vychytali muchy. Ale funguje a všeobecne je s tým spokojnosť. A neprešla na to nejaká veľká firmy, takže tie vstupné náklady boli vysoké. Vyzerá to však, že sa rozhodli správne. Nejde o bežný účtovný program, ale o komplexný infosystém.
Až v tých lacných proramoch bude treba bojovať s EUR tu sa len prenastaví účtomena a pobežíme ďalej. A má to mnoho iných vypovedacích schopností - ciele však treba zadať na začiatku.
Takže som skôr za ako proti.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Lida, skusala som sa vsak spytat, ci tu na Slovensku funguju v riadnej slovenskej verzii. Vies, ako je to s legislativnou podporou? Ja by som totiz mala fungovat v ceskej verzii, ktoru budu konzultanti z Prahy prisposobovat tak, aby to splnalo nase legislativne podmienky. Mne osobne sa to moc nepaci hlavne kvoli tomu, ze ak sa dajme tomu bude nieco menit, musim si na to prist sama a dat im vediet, ze potrebujem zmenu toho a toho... Vies v inych SW som si uz zvykla na konfort typu - legislativa zabezpecena - ja ju pripadne len skontrolujem, ci mi to robi dobre, vykaz DPH mi vylezie uz na tlacive, ake ma danovy urad a pod. Neviem si predstavit, ze mam fungovat takymto sposobom...
0 0
tonidlo tonidlo

tonidlo je offline (nepripojený) tonidlo

alušik
Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.
Navision má vlasnosť viacjazyčnosti ak máte na viacjazyčnosť zakúpenú granulu ! Potom si v menu zvolim v akom jazyku chcem vidieť celý IS a je to. Netýka sa to legislativnej zmeny! Tá je riešená úplne inak. Tú treba po konzultáciách zapracovať do objektov !!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alušik
Lida, skusala som sa vsak spytat, ci tu na Slovensku funguju v riadnej slovenskej verzii. Vies, ako je to s legislativnou podporou? Ja by som totiz mala fungovat v ceskej verzii, ktoru budu konzultanti z Prahy prisposobovat tak, aby to splnalo nase legislativne podmienky. Mne osobne sa to moc nepaci hlavne kvoli tomu, ze ak sa dajme tomu bude nieco menit, musim si na to prist sama a dat im vediet, ze potrebujem zmenu toho a toho... Vies v inych SW som si uz zvykla na konfort typu - legislativa zabezpecena - ja ju pripadne len skontrolujem, ci mi to robi dobre, vykaz DPH mi vylezie uz na tlacive, ake ma danovy urad a pod. Neviem si predstavit, ze mam fungovat takymto sposobom...
asi nemôžem menovať, ale je implement. firma v SR. Treba sa spojiť s touto firmou, bežíme v slov. verzii, samozrejme dá sa nastaviť AJ mutácia, resp. výkazy preklopí do zvolenej cudzej meny - je to pohodlné.
Vylezie hotový výkaz DPH, aj súpisy dokladov k jednotlivým riadkom.
Splna to naše legisl. podmienky.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
alušik
Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.
bud rada, že nemáte SAP.. to je tiež niečo podobného...hrúúza
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno, myslím, že všetky tieto nadnárodné spoločnosti majú jednu spoločnú vlastnosť - komplikovanosť. Ale bolo mi povedané, že ak sa s tým naučím robiť, tak budem spokojná... Lenže je iné naučiť sa s tým robiť s nejakou podporou zo strany implementačnej firmy a je iné naštudovať si veci sám. Ja teda šťastie nemám a budem si to musieť zväčša prelúskať sama. Čo ma však desí najviac, ak si tam urobím nejakú blbosť, na všetko vyrábam storno zápisy. Nič sa nedá opraviť bez toho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať