Zavrieť

Porady

Účtuje niekto v NAVISION?

deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

V krátkej dobe naša súkr. spoločnosť prechádza na tento program-účto a my o ňom nemáme ani poňatia a zrejme ani pracovníci firmy, ktorí ju u nás aplikujú, keď čítam, čo komu aký celkom lacný program-/MRP/ dokáže pri správnom nastaveni spraviť a preúčtovať, je mi z toho nanič!!
Usporiadat
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Lida
asi nemôžem menovať, ale je implement. firma v SR. Treba sa spojiť s touto firmou, bežíme v slov. verzii, samozrejme dá sa nastaviť AJ mutácia, resp. výkazy preklopí do zvolenej cudzej meny - je to pohodlné.
Vylezie hotový výkaz DPH, aj súpisy dokladov k jednotlivým riadkom.
Splna to naše legisl. podmienky.
Chcem sa len opýtať, je Váš systém schopný zobraziť serióznu zostavu saldokonta? U nás to nevedia nastaviť a dokonca účto je odopnuté od saldokonta, lebo to nevedia spojazdniť.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Pracovať s impl., firmami ,ktoré pôsobia na Slovensku v tomto prípade je možno 100x horšie ako si to naštudovať sám
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, ako riešite to saldokonto v Navision. Už to nejako urobili, alebo je to stále pre nich veľká neznáma? Potrebovala by som v tomto poradiť. Vďaka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tonkat
Prosím, ako riešite to saldokonto v Navision. Už to nejako urobili, alebo je to stále pre nich veľká neznáma? Potrebovala by som v tomto poradiť. Vďaka.
SDK funguje...sú to otvorené položky zákazníkov alebo dodávateľov, nie je problém.... ale musia to nastaviť z implement. firmy
0 0
mik3333 mik3333

mik3333 je offline (nepripojený) mik3333

Tiež som zdielal podobný názor ako väčšina tu zúčastnených, ale časom ako rástli moje vedomosti a skúsenosti tak som si ho obľúbil a nájdem tam všetko čo potrebujem. Chce to len mať dobrého partnera ktorý Vám tento soft. implementuje a samozrejme inteligentného konzultanta.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Vie mi niekto poradit ci sa da niekde zohnat DEMO tohto "velmi oblubeneho" programu???

Prave som sa dozvedela ze od 1.1.2008 nan prechadzam, ano vidite dobre od 1.1.2008, a nemam ani potuchy co to je....
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Medzicasom som zistila ze nieco take neexistuje....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
demo neexistuje, je to prázdna krabica.....naplnia to implementátori podľa vašich požiadaviek.
0 0
wbi wbi

wbi je offline (nepripojený) wbi

Ahoj,
ja som pracovala vo firme, ktorá tento systém implementuje, na ekonomickom úseku. Účtovala som na ňom vyše dvoch rokoch, ako vo financiách, tak aj v mzdách. Je pravda, že som sa trocha natrápila, kým sa nám ho podarilo nastaviť, ale inak nepoznám lepší soft, ako je navision, podľa mňa sa dá celkom slušne premakať. A priznám sa, teraz vo firme bojujem o to, aby bol nasadený aj v mojom novom zamestnaní
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ako je to tam so slovencinou???
Nakolko mame matersku firmu v CR, tak bude aj program od nich a maju troska problem s nou...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
NAVISION...slovenská mutácia, pre org.zložku výstupy sú české, len komunikácuia v rámci softu je slovenská.
0 0
ada_krc ada_krc

ada_krc je offline (nepripojený) ada_krc

Ja osobne uctujem v Navision resp. tento softver vlastnime v nasej uctovnej spolocnosti a vsetko mame bud v slovenskom alebo anglickom jazyku ( jazyk sa da doplnat vzdy podla poziadavky ).
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
KEJKA Pozri príspevok
NAVISION...slovenská mutácia, pre org.zložku výstupy sú české, len komunikácuia v rámci softu je slovenská.
Dakujem, presne toho som sa bala, vsak potrebujem hlavne tie vystupy v slovenskom jazyku..., to ze by so mnou program komunikoval po cesky by mi az tak nevadilo...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Daska Pozri príspevok
Dakujem, presne toho som sa bala, vsak potrebujem hlavne tie vystupy v slovenskom jazyku..., to ze by so mnou program komunikoval po cesky by mi az tak nevadilo...
tak sa teda bojíš, či nebojíš?
Lebo moja odpoveď bola pozitívna. Akurát že u nás v slovenskej mutácii dorábali české výstupy a účto prispôsobovali českej legislatíve, ty to však asi potrebuješ opačne. Takže záleží na impl.firme z ČR ako to dokáže rýchlo a dobre urobiť.
Lenže pozor...ideme na EURO a to NAV v kombinácii ČR a SR nezvláda jednoducho. Treba úpravy a nebude to najlacnejšie.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
KEJKA Pozri príspevok
tak sa teda bojíš, či nebojíš?
Lebo moja odpoveď bola pozitívna. Akurát že u nás v slovenskej mutácii dorábali české výstupy a účto prispôsobovali českej legislatíve, ty to však asi potrebuješ opačne. Takže záleží na impl.firme z ČR ako to dokáže rýchlo a dobre urobiť.
Lenže pozor...ideme na EURO a to NAV v kombinácii ČR a SR nezvláda jednoducho. Treba úpravy a nebude to najlacnejšie.
Bojim sa toho ze tie vystupy nebudu v slovencine, uz teraz som im niektore vystupy prekladala z cestiny do slovenciny.
To ako zvladnu prechod na Euro som velmi zvedava, ja uz teraz vystavujem faktury v Eur a ked so to hovorila technikovi bol z toho mierne povedane paf...

Myslim ze budem rada ak bude hotovy niekedy k 1,1,2009 ...
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

Ako je to s novelizaciami v Navisione a ako sa postupuje ked sa zmeni nejaky zakon??? To musim firmu na to zakazdym upozornit aby to dorobili??
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Ja by som sa NAVIsu nebál. Pracoval som v ňom cca rok (síce nie v oblasti účtovníctva - účtovnícky okruh som mal iba česť nastavovať) Povedal by som, že zostavy v NAVISON sú závislé od šikovnosti užívateľa. Je možnosť robiť hociaké zostavy - iba sa treba s tým trošku pohrať. Sme sa do toho s kolegom pustili a urobili sme si zostavy priamo na firmu. NAVISION prosím neporovnávajte s KROS alebo MONEY. Je to soft hlavne pre výrobné firmy. Povedal by som, že riadenie výroby ma NAVIS spracované lepšie ako niekoľkonásobne drahší SAP. Trochu zlé je riešenie práv v softe..ale aj to sa dá vychytať. Implementácia každého nového softu je veľmi náročná. Nie je to ako nainštalovať MONEY.

Nam naimplementovali vtedy i tzv. tréningovú databázu...bola nastavena presne tak, ako ostra databaza. A mohol som si v nej skusat hociake pohyby a pozriet, co urobil ten pohyb v uctovnictve..sklade alebo vyrobe. Ludia zo SAPu mi toto nevedeili ponuknut.
Naposledy upravil Martin Mocko : 27.06.08 at 12:07
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

firmu ktora sa vola skolenie a mozem si v nej robit co chcem mam aj ja, mam aj nejake skolenie, myslim si o sebe ze som dost sikovna na pc, a na pracu s nimi, s tym problem nemam, len nestiham este sledovat vsetky zmeny v zakone aby som na to upozornovala cechov, ze to tam maju dorobit...
0 0
AdrianSy AdrianSy

AdrianSy je offline (nepripojený) AdrianSy

Daska Pozri príspevok
Bojim sa toho ze tie vystupy nebudu v slovencine, uz teraz som im niektore vystupy prekladala z cestiny do slovenciny.
To ako zvladnu prechod na Euro som velmi zvedava, ja uz teraz vystavujem faktury v Eur a ked so to hovorila technikovi bol z toho mierne povedane paf...

Myslim ze budem rada ak bude hotovy niekedy k 1,1,2009 ...
Skúsim nahryznúť niektoré témy:
1. preklad výstupov/lokalizácia - Je to problém nielen česko/slovenský. Ide o to, že väčšina implementačných firiem zo zahraničia nemá ľudí, ktorí sú znalí lokálnej legislatívy. Česi vedia málo o slovenskej legislatíve a naopak Slováci vedia málo o českej legislatíve. Výstupy je možné urobiť aj v inej jazykovej mutácii, to nie je problém. Aj keď sa dá urobiť na rôznej úrovni.
2. EURO - to je v skutočnosti veľký problém pre napr. České firmy, ak implementujú Navision na Slovensku. Sú dva spôsoby, jeden je možný za použitia ECT (Euro Conversion Tool), musíte mať zaplatený maintenance, inak to nepôjde. Druhý spočíva v otvorení novej "EURO" firmy, kde sa naimportujú počiatočné stavy prerátané už konverzným kurzom + zaokrúhlenia. Ani jedno ani druhé nie je nič jednoduché. Veľa šťastia.
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať