Zavrieť

Porady

dojednanie provízie - ma niekto zaujem?

Bol som poziadany o vypracovanie projektu pre rakusku firmu. Sucastou projektu je aj vyber jednotlivych komponentov v projekte obsiahnutych. Vzhladom na podobnost cien toho isteho komponentu na trhu, zalezi len na mne, ci sa ponuka konkretnej slovenskej firmy objavi vo vypracovanom projekte.

1. Je ferove v danej situacii poziadat dodavatelsku firmu o legalnu a zdanenu proviziu za sprostredkovanie obchodu? Nie je to tak trosku uz "vydieranie"? Nechcel by som rano v zrkadle zbadat, ze mi nejako hrubne krk... :-)

2. Ako o takuto proviziu poziadat?

3. Alebo inak: ak by sa az sem docital niekto z Bratislavy, kto by mal zaujem vypracovat pre mna zmluvu o sprostredkovani a dojednat veci s tym suvisiace, nech necha na seba kontakt... odmena nielen mozna, ale ista! :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lara je offline (nepripojený) lara

    lara
    ahoj orson, neviem ci už máš nejakú radu, o ktorú si žiadal, ale chcem ta ubezpečiť že vôbec sa nemusíš cítiť blbo v prípade požiadania dodávateľkej firmy o províziu, dokonca sa domnievam, že ona ti to navrhne sama. ved tu predsa funguje "trhová ekonomika" tak sa neboj seba a svoje možnosti predať, ide len o business ale pre nich viac ako pre teba, takže ak si požiadaš o províziu, kludne sa môýžes pozrieť do zrkadla a nezbadáš tam žiadnu zmenu, len to ze si sikovný. mam nejaký návrh zmluvy o sprostredkovaní tak odpíš ak budes mat záujme a posšlem ti ju. držím palce.

    dojednanie provízie - ma niekto zaujem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.