Zavrieť

Porady

,, Výpoveď,, pre SZČO

Dobrý den, pracovala som v jednej spolocnosti ako živnostníčka na základe zmluvy o obchodnom zastúpení podľa paragrafu 652 obchodného zákonníka, 26.1 mi vedenie mojej pobočky oznámilo ze som dostala ,, výpoveď,, z dôvodu znižovania stavu ale ze vlastne ,,výpoveď,, je plátna uz od decembra a od decembra ma uz neeviduju vo firme, ale kedže som nebola od konca decembra do 26.1 v praci ( a telefon ani pošta neexistuje ) z dôvodu choroby tak mi to oznámili podotýkam SLOVNE až toho 26.1. V zmluve je uvedené ,, zmluva moze byt vypovedana ktoroukolvek zo zmluvných strán s výpovednou dobou 3 dni, ktora začína plynúť dnom nasledujúcim po doručení písomnej výpovedi druhej strane,, napriek tomu mi do dnešného dňa nič neprišlo a vedenie spolu s účtovníčkou tvrdia ze nie su mi povinný nič písomne oznámiť ... Tak by som chcela vediet ci mam teda ja pravdu a podľa zmluvy ,, moja výpoveď,, nie je stále plátna kedže mi nič písomne nedoručili alebo majú pravdu oni a môžu ma ,, vyhodiť,, ústne na konci januáru k decembru ? A ci mi majú poskytnúť este nejake iné doklady napríklad výšku vyplatených provízií za rok 2014 a potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na dan, o daňovom bonuse za vyživované dieťa za rok 2014... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Odpoveď hľadaj vo svojej zmluve o obchodnom zastúpení.

    Obchodný zákonník
    § 668
    Na začiatok

    (1) Zmluva je dohodnutá na neurčitý čas, ak to určuje zmluva alebo ak zmluva neobsahuje ustanovenie o čase, na ktorý má byť uzavretá, alebo ak z účelu zmluvy nevyplýva časové obmedzenie.

    (2) Zmluvu dohodnutú na neurčitý čas môže ukončiť ktorákoľvek zo strán výpoveďou.

    (3) Dĺžka výpovednej lehoty pri výpovedi danej v priebehu prvého roka trvania zmluvy je jeden mesiac, pri výpovedi danej v priebehu druhého roka je dva mesiace a ak zmluva trvá tri a viac rokov, je výpovedná lehota tri mesiace. Zmluvné strany sa môžu dohodnúť na predĺžení výpovednej lehoty.

    (4) Ak si zmluvné strany dohodnú dlhšie výpovedné lehoty, ako sú uvedené v odseku 3, nesmie byť lehota, ktorou je viazaný zastúpený, kratšia ako lehota, ktorú musí dodržať obchodný zástupca.

    (5) Ak z obsahu zmluvy nevyplýva niečo iné, výpovedná lehota uplynie ku koncu kalendárneho mesiaca.

    (6) Ustanovenia odsekov 2 až 5 sa použijú aj na zmluvu uzavretú na určitý čas, ktorá sa zmenila na zmluvu uzatvorenú na neurčitý čas podľa § 667, s tým, že výpovedná lehota podľa odseku 3 sa bude počítať s prihliadnutím na čas trvania zmluvného vzťahu, ktorá predchádzala zmene na zmluvu na neurčitý čas.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak mate v zmluve dohodnutu vypovedni dobu 3 dni po pisomnom doruceni druhej strane tak to musi byt dodrzane. Nemusi byt dodrzane, len ak ukoncite zmluvu dodatkom k zmluve dohodou k urcitemu dnu.

    Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch zo zavislej cinnosti ...ti nemozu vystavit, pretoze si nebola ich zamestnanec.

    K proviziam pozri § 660 Obchodneho zakonnika, pripadne ustanovenia v zmluve.

    ,, Výpoveď,, pre SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.