Zavrieť

Porady

Zakaz vstupu do skoly meskajucim ziakom - je opravneny?

Chcem sa opytat na vas nazor,pripadne na podobne skusenosti.Vedenie skoly nariadilo ziakom na SS,ze do budovy skoly musia prist v case do 7:55.Pokial niektory student pride az po tomto case,nebude do budovy skoly vpusteny a celu prvu hodinu musi pockat pred skolou alebo v nejakych inych priestoroch.Pokial nebude svoj oneskoreny prichod vediet vysvetlit triednemu ucitelovi,bude mu nasledne udelena neospravedlnena hodina.
Z toho teda vyplyva,ze aj keby ziak stihol prist do skoly medzi 7:55 a 8:00,cize do zaciatku riadneho vyucovania,nebude vpusteny do budovy skoly.Mne osobne sa to zda byt prilis prisne a zarovne pravne neopodstatnene,pretoze podla mojho nazoru nemozno ziaka nevpustit do budovy skoly,aj ked meskal na vyucovanie.
Tiez mi pripada absurdne,ze aj ti ziaci,ktori z objektivnych pricin nemohli stihnut zaciatok vyucovania,ci uz z rodinnych alebo inych dovodov,alebo sa jedna o dochadzajucich ziakov z dedin,nie su vpusteni do budovy skoly a nemozu sa zucastnit na vyucovani pocas riadnej 1.vyucovacej hodiny.
Vedenie skoly svoje rozhodnutie odovodnuje vnutornym poriadkom skoly a pravom skoly vynutit si vzornu dochadzku ziakov aj takymito opatreniami.
Aky mate na to nazor?Dakujem.
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

na gympli, kde chodi moja dcera, musia byt vsetci najneskor do 7,45 v budove, kto nestihne prist do 7,45 do budovy 3 x, ma neospravedlnenu hodinu, ak ziak ma dve neospravedlnene hodiny, dostane aj dvojku zo spravania,

ach jaj, moja dcera uz meskala 4 x 10 minut, co ma este caka? dufam, ze skolu aj dokonci

a teraz neviem, myslim, ze dcere chyba zodpovednost, ked aj opakovane nestihne spoj do skoly,
na druhej strane, vyucovanie sa zacina o 8,00,


myslim, ze ziaci na SS dospievaju a aj taketo "pravidla" ich mozu pounut,
ale tiez si myslim, ze rozvoj mladeze sa da robit aj inac,

no v dnesnej dobe sa asi viac priklanam k discipline, asi
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
0 0
braxator braxator

braxator je offline (nepripojený) braxator

profesional Pozri príspevok
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
A viete mi poradit nejaku konkretnu vyhlasku alebo zakon,na ktory by som sa mohol odvolat?Alebo stranku,kde by k tomu zaujal postoj pravnik a mal by som tak dokaz o tom,ze je zakon porusovany?Dakujem.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
braxator Pozri príspevok
A viete mi poradit nejaku konkretnu vyhlasku alebo zakon,na ktory by som sa mohol odvolat?Alebo stranku,kde by k tomu zaujal postoj pravnik a mal by som tak dokaz o tom,ze je zakon porusovany?Dakujem.
Tiež by ma to zaujímalo, aj nám sa to pravidelne stáva. A to je škola súkromná, ktorú rodič cashuje.....
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

V ramci svojej praxe som navstivila niekolko zahranicnych skol, kde to funguje tak, ako bolo opisane v otazke: meskas? tak nebudes pritomny na prvej hodine, dober si sam ucivo, zdovodni meskanie...to len u nas sa to berie ako upieranie vzdelania ziakovi... u nas sa berie aj nechanie studentov po skole za protizakonne, pretoze ta "hodina po skole" nie je v rozvrhu, cize sa tym protipravne zvysuje studentom cas straveny v skole...

nie celkom som porozumela tomuto:
"...lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu..." /skola/
ostraha objektu pred meskajucimi?...mame si zaplatit SBS-karov na meskajucich?

1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja osobne s tymto nesuhlasim. Mam aj osobnu skusenost. Isla som za triednou ucitelkou svojho mladsieho brata, bol chory, niesla som nejake potvrdenie, dosla som o 8h a do skoly som sa uz nedostala. Tetuska, ktora robi asi vratnicku, alebo co tam robi, ma nevpustila do budovy, nechcela sa so mnou ani bavit, neprisla ani k dveram, sa opytat, ci si nieco zelam.... Tak som tam s detmi, ktore prisli neskor, trebars aj z dovodu, ze boli u lekara, stala celych 45 minut v dazdi...

Zda sa mi to nonsens... Tiez sa zatvara skola aj pred dalsimi vyucovacimi hodinami? Takze ked ma dieta 5 minut meskat, radsej nech na hodinu ani nechodi?

Pride mi to trosku postavene na hlavu...

Mam otazku - Je lepsia aby ziak meskal na hodinu 5 minut, alebo aby potom 45 minut stal vonku s cigaretou v ruke?
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

kazdy z nas ma pravo aj na pracu...ak meskate do prace, tiez vam to toleruju?..

pripustam, ze by sa dalo diskutovat, preco ne/pustat tych, ktori idu od lekara, pripadne navstevy, pripadne tych, ktori maju potvrdenie o meskani spojov atd...

niektori studenti to vsak robia naschval, nechce sa im vstavat do skoly...tak ako mnohym ich ucitelom...ale ti musia...maju svoje povinnosti, tie vsak maju aj studenti...

hm...ale ti maju zda sa iba svoje prava

to, ci student fajci alebo nie ma riesit rodic, podla mojho nazoru...ale o tomto nie je tato tema
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

gerdusha Pozri príspevok

niektori studenti to vsak robia naschval, nechce sa im vstavat do skoly...tak ako mnohym ich ucitelom...ale ti musia...maju svoje povinnosti, tie vsak maju aj studenti...

hm...ale ti maju zda sa iba svoje prava
Ked meska ucitel, tiez tam stoji 45 minut?
Podla mna je velmi dolezite to, preco student meska... Mne v praci toleruju meskanie, respektive nemam presny nastupny cas... A keby som aj mala, tak mi sef asi skor vynada, pripadne napomenie, ale nemyslim ze budem stat pred budovou doobeda

Ja si myslim ze trestanie a vychova sa da zariadit aj inak, ako tak aby na to doplacali aj "nevinni".

Co ked sa tomu studentovi pred skolou nieco stane... ked ho tam prejde auto, padne zo schodov, cokolvek... kto bude zodpovedny? Rodic? Student, ktory meskal, lebo MHD meskalo? Skola, ktora nepustila ziaka do skoly, ktory nestihol, i ked za to nemohol?

Som proti !!!!!
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

ak ucitel pride neskoro rano do prace, nedostane zaplatenu hodinu, pripadne si ju musi nahradit...

ziak, ktory "zaspal" je nevinny?...a kto za to moze? triedny? vratnicka?

ja si myslim, ze ak je tento skolsky poriadok skoly odhlasovany na plenarke ZRS, tak si v pripade, ze meska a nie je vpusteny do skoly, za neho nesie zodpovednost rodic. Pripadne sam, to sa tyka "vychytralcov" nad 18 rokov...

alebo ine riesenie: zriadit im miestnost, kde by takito studenti tu hodinu vyckali..., pripadne v satni...

ja som za !!!! /tusim boli 4 /
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ti co zaspia, su neni "nevinni". Nevinni su taki, ktori idu od lekara a podobne...

Ak budu niekde v triede, kde na nich da niekto pozor, nemam s tym problem... Ak budu odfiltrovani ale ti, ktori maju "opravnenie" meskat (lekar a podobne).

Ja si myslim, ze ked ucitel meska 5 minut na hodinu, ze si ju nemusi nahradzat celu

Bolo ich pat

Som skor za to, aby ostavali po skole ten cas, ktory meskali... Nie, aby kvoli 2 minutami meskania stali vonku bez dozoru 45 minut...
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

poskole zostat nemozu...pretoze tu hodinu nemaju v rozvrhu...

iny navrh?
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

profesional Pozri príspevok
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
Neviem, či 2x uverejnené má väčšiu váhu.Ale urkite by malo, keby si tam pricapol číslo zákona.
PS
A normálny zriadovateľ nebude (kvôli pár záškolákom) odvolávať riaditeľa.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

zk24 Pozri príspevok
Ja osobne s tymto nesuhlasim. Mam aj osobnu skusenost. Isla som za triednou ucitelkou svojho mladsieho brata, bol chory, niesla som nejake potvrdenie, dosla som o 8h a do skoly som sa uz nedostala. Tetuska, ktora robi asi vratnicku, alebo co tam robi, ma nevpustila do budovy, nechcela sa so mnou ani bavit, neprisla ani k dveram, sa opytat, ci si nieco zelam.... Tak som tam s detmi, ktore prisli neskor, trebars aj z dovodu, ze boli u lekara, stala celych 45 minut v dazdi...

Zda sa mi to nonsens... Tiez sa zatvara skola aj pred dalsimi vyucovacimi hodinami? Takze ked ma dieta 5 minut meskat, radsej nech na hodinu ani nechodi?

Pride mi to trosku postavene na hlavu...

Mam otazku - Je lepsia aby ziak meskal na hodinu 5 minut, alebo aby potom 45 minut stal vonku s cigaretou v ruke?
Dávnejšie, hneď po revolúcii, začal môj syn chodiť na učňovku. Neučil sa za žiaden podnik, bol akože súkromne. Všetko sme museli platiť, školné aj stravu. A tiež si vymysleli pravidlo, že škola sa o 7.55 zatvorí a kto príde má smolu. Musí tú školskú hodinku prečkať vonku. Raz syn nečakane zostal v nemocnici a ja som išla do školy s nejakými potvrdeniami. Škola zamknutá a ako som sa dobíjala tak vrátnik sa len nahol a veľavýznamne si poklepal na hodinky. No ja som si poklepala potom na vchodové dvere. Povybiehali aj učitelia z tried čo boli na prízemí. To by vyzeralo, platím ako blbec, strýco sa hojdá na stoličke a ja budem ako debil pokorne prešľapovať predo dvermi. Keď sa uráčil mi otvoriť tak som na neho narevala, že pribehol aj riaditeľ. Neviem či som prispela aj ja k tomu, školu síce zamykali aj potom, ale keď prišiel opozdilec tak mu pán vrátnik otvoril a znovu za ním zamkol. A do kukane mu urobili okienko, aby sa potvrdenia odovzdávali tam.
6 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Podľa mňa toto si škola dovoliť nemôže. Keď sa tomu žiakovi niečo stane a dokáže sa, že ho nechceli vpustiť do školy tak podľa mňa škola bude niesť zodpovednosť.
0 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Gerdusha a máš pravdu majú aj žiaci svoje povinnosti, ale určite by som neporovnávala žiaka, študenta a zamestnanca...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...vytáča ma toto prehadzovanie horúceho zemiaka a podčiarkovanie nabádania k zodpovednosti... ak sa nemýlim, školy u nás existujú už po ***desaťročia a žiaci meškajúci (z rôznych dôvodov) na vyučovanie ruka v ruke s nimi... Ja som rezignovala strpením zhoršenej známky zo správania (pre nedodržanie ďalšieho "životne" dôležitého pravidla, že do x-dní je žiak povinný doniesť podpísané od rodiča uzrozumenie o absencii na prvej vyučovacej hodine... na moje zmýšľanie je to príliš absurdný alibizmus. Pre zmeškané spoje (o pár minút) mi odklepnuté pravidlá nechajú decko na ulici a ja poslušne dopíšem že prosím ospravedlniť absenciu... v prípade, že sa naozaj nič horšieho nestane... Iné verzie ani nemám chuť rozoberať... Deťom, ktoré majú smolu že im nedôverujú ani doma, ani v škole... sa naozaj nedivím, že inklinujú k hrubostiam...... ...
6 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
gerdusha Pozri príspevok
poskole zostat nemozu...pretoze tu hodinu nemaju v rozvrhu...

iny navrh?
Vráťte sa k starým, zlatým, dobrým, normálnym časom. A máte vystarané. Prišla som neskôr na hodinu, lebo som si napríklad zabudla desiatu, a to bola najväčšia tragédia, pozdravila som školníka, slušne zaklopala na dvere, potichu sa ospravedlnila, učiteľ kývol, že padaj na miesto, bez prerušenia sa realizoval ďalej, ja som si sadla, on ma za to hneď vytiahol pred tabuľu, ja som sa vykecala a nebol žiaden problém. A dnes je z toho takmer návrh do parlamentu.
3 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Danila Pozri príspevok
Vráťte sa k starým, zlatým, dobrým, normálnym časom. A máte vystarané. Prišla som neskôr na hodinu, lebo som si napríklad zabudla desiatu, a to bola najväčšia tragédia, pozdravila som školníka, slušne zaklopala na dvere, potichu sa ospravedlnila, učiteľ kývol, že padaj na miesto, bez prerušenia sa realizoval ďalej, ja som si sadla, on ma za to hneď vytiahol pred tabuľu, ja som sa vykecala a nebol žiaden problém. A dnes je z toho takmer návrh do parlamentu.

To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ludex Pozri príspevok
To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém!
Tiež si myslím, že je to veľký problém - nás - čo tie deti vychovávame.
Alebo, žeby dnešné deti nemali rodičov?

no nie celkom. Škola radšej nechá žiaka na ulici, ako by mala hľadať iné riešenie ? Nesúhlasím s tým. Mimochodom, kto bude zodpovedný ak sa žiakovi stane úraz ? Alebo to bude zasa jeden z horúcich zemiakov ?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať