Zavrieť

Porady

Zakaz vstupu do skoly meskajucim ziakom - je opravneny?

Chcem sa opytat na vas nazor,pripadne na podobne skusenosti.Vedenie skoly nariadilo ziakom na SS,ze do budovy skoly musia prist v case do 7:55.Pokial niektory student pride az po tomto case,nebude do budovy skoly vpusteny a celu prvu hodinu musi pockat pred skolou alebo v nejakych inych priestoroch.Pokial nebude svoj oneskoreny prichod vediet vysvetlit triednemu ucitelovi,bude mu nasledne udelena neospravedlnena hodina.
Z toho teda vyplyva,ze aj keby ziak stihol prist do skoly medzi 7:55 a 8:00,cize do zaciatku riadneho vyucovania,nebude vpusteny do budovy skoly.Mne osobne sa to zda byt prilis prisne a zarovne pravne neopodstatnene,pretoze podla mojho nazoru nemozno ziaka nevpustit do budovy skoly,aj ked meskal na vyucovanie.
Tiez mi pripada absurdne,ze aj ti ziaci,ktori z objektivnych pricin nemohli stihnut zaciatok vyucovania,ci uz z rodinnych alebo inych dovodov,alebo sa jedna o dochadzajucich ziakov z dedin,nie su vpusteni do budovy skoly a nemozu sa zucastnit na vyucovani pocas riadnej 1.vyucovacej hodiny.
Vedenie skoly svoje rozhodnutie odovodnuje vnutornym poriadkom skoly a pravom skoly vynutit si vzornu dochadzku ziakov aj takymito opatreniami.
Aky mate na to nazor?Dakujem.
Usporiadat
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Dcéra nemá problém s meškaním, ale stáva sa, že ideme z odberu krvi od lekára. U lekára sme už okolo 7.15 hod., aby sme boli prvý a stíhala tak ísť do školy na prvú hodinu ... Dcéra má vždy panický strach, aby prišla načas. Pritom máme vrátničku a na vrátnici sedia celý čas upratovačky ... Nechápem, prečo by škola nemohla byť otvorená aspoň tu prvú hodinu ... Prečo má dieťa moknúť v daždi, alebo mrznúť v zime pred dverami školy ... A niekedy nie je na vine práve ten meškajúci žiak ... Prečo lekár nerobí do 15. - 16. hod. ako normálny pracujúci človek ... Viem, že nie všetko sa dá, ale zamykať školu a nevpustiť dieťa do školy - zdá sa mi to kruté ...
A rodič si myslí, že dieťa je v suchu a v teple, keď on je v práci ...
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ludex Pozri príspevok
To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém!
A vieš prečo? Lebo my sme cestou do školy hrýzli zemiakový cukor, a oni fajčia marišku. Každý to vidí, serie na to, robí sa hluchý a slepý, a nechci od zhuleného, aby zdravil, klopal, a už vôbec nie také niečo, ako je ospavedlnenie. A priznajme si, že robia len to, čo obsahuje spoločenská ponuka, že robia len to, čo spoločnosť mlčky akceptuje a nerieši, že robia len to, čo vidia aj od ich vzorov. lebo nielen študáci už dnes chodia zhulení........Ale napísal si to pekne, a ja vždy rada čítam, čo ty napíšeš.
Vieš si predstaviť, že by tak závažný problém, ako vyriešiť študáka, čo príde neskoro do školy mali riešiť na MŠ? Rovno sa zrútia na nervy, prijmú desať psychologických poradcov, niekoľko asistentov, plesknú to do parlamentu a každý mesiac budú novelizovať.A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný. Školstvo je na Slovensku skutočne až takmer v prdeli. Ale fakt neviem, či som napísala dobre i,y......
6 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Danila Pozri príspevok
...A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný......
...a odovzdá svojmu potomstvu len to, čo sa sám naučil... hoci vôbec nepochopil... že nič nepochopil......
3 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahojte, tiež nesúhlasím s tým , aby deti postávali vonku pred školou,ale keď sa už začína vyučovanie tak pravdaže má byť škola zamknutá.to je fakt a myslím si, že o tom nikto ani nepochybuje. Podľa mňa je to nesprávne, však práve preto je na každej škole vrátnička, aby púšťala deti do školy či sa mýlim? a čo keď mešká 5 minút ? vrátnička ho pustí a dieťa pôjde pekne do triedy, ospravedlní sa za meškanie a basta. ale to, aby ich nechali vonku čakať hm no neviem či náhodou tým nepodporujú záškoláctvo, že detičky sa nahnevajú a vôbec nepôjdu dnu ani po tých 45 minutách
tiež by sa mi nepáčilo,som v domnienke, že moje dieťa je v škole,a potom by som sa dozvedela, že 45 minút stálo vonku?

mám taký pocit, že táto téma je zrelá na dotazovanie na ministerstvo školstva., že na základe akého paragrafu má právo škola takto postupovať.

je to iba môj názor
6 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danila Pozri príspevok
A vieš prečo? Lebo my sme cestou do školy hrýzli zemiakový cukor, a oni fajčia marišku. Každý to vidí, serie na to, robí sa hluchý a slepý, a nechci od zhuleného, aby zdravil, klopal, a už vôbec nie také niečo, ako je ospavedlnenie. A priznajme si, že robia len to, čo obsahuje spoločenská ponuka, že robia len to, čo spoločnosť mlčky akceptuje a nerieši, že robia len to, čo vidia aj od ich vzorov. lebo nielen študáci už dnes chodia zhulení........Ale napísal si to pekne, a ja vždy rada čítam, čo ty napíšeš.
Vieš si predstaviť, že by tak závažný problém, ako vyriešiť študáka, čo príde neskoro do školy mali riešiť na MŠ? Rovno sa zrútia na nervy, prijmú desať psychologických poradcov, niekoľko asistentov, plesknú to do parlamentu a každý mesiac budú novelizovať.A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný. Školstvo je na Slovensku skutočne až takmer v prdeli. Ale fakt neviem, či som napísala dobre i,y......
Dani, v prdeli je napísané určite dobre a tie ostatné tiež . A napokon, keby neboli dobre, tak to máme tiež v ...... našťastie z toho žiadne dieťa nekrýva. Ja len ľutujem, že nemáme písaný výraz pre obojaké iy.

Ajuška Pozri príspevok
...a odovzdá svojmu potomstvu len to, čo sa sám naučil... hoci vôbec nepochopil... že nič nepochopil......
Myšlienka dňa
1 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.
0 2
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

555555 Pozri príspevok
Som za.
Nie som za.
1 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Netreba hádzať všetkých meškajúcich do jedného vreca. Škola si tiež vytvára množstvo ospravedlnených hodín, ktoré vôbec nemuseli byť. Čo sa týka meškajúcich spojov, som z dediny, dochádzala som do práce.... v zimnom období som stála na zastávke a so mnou kopu detí čo šli do školy, dosť sme si vymrzli na zastávke..... meškali sme všetci, ja do práce, oni do školy .... nebolo to raz, ani dva razy..... Myslím si, že tak ako my na škole poznáme našich záškolákov, vedia to rozlíšiť aj inde. Som proti tomu, aby bol zákaz vstupu do školy meškajúcim žiakom, ktorí meškajú, lebo meškali spoje, alebo idú od lekára.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja som sa ani nerozpisovala, všetko sa tu už popísalo. Mám ten problém aj doma, syn dochádza vlakom, začali robiť rýchlodráhu, vlaky pravidelne meškajú, bus stanica je od vlakovky tak 15 min rýchlej chôdze...autobusom už chodil, v zime meškal pravidelne...so synom o tom rozprávam, a aj o inom, dôverujem mu, nedám ruku do ohňa, že pár krát sa mu to nehodilo...ale nemeškal zámerne. Ešte že už končí...A škola? zaujímavé praktiky...možno za pár rokov nebudú mať komu zavierať dvere pred nosom...
Naposledy upravil Halli : 20.04.10 at 19:51
4 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

555555 Pozri príspevok
Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.
No vidno, ze pracujes v skolstve. To je uplne najlahsie nasadit taketo vojenske praktiky, nevyzaduje to v podstate ziedne usilie, vedomosti, ani talent. Celkom ale nechapem, k comu tie deti tymto chceme vychovavat.

Predstav si, ze by sa takto k tebe spravali vsetci spolupracovnici, partneri, poskytovatelia sluzieb aj zakaznici. Teda ak prides o 5 minut neskor k lekarovi, tak by ta nezobral, aj keby tam nikoho nemal a dalsieho mal objednaneho na dalsiu hodinu. Keby ti tak odpojili telefon a vypli elektrinu 5 minut po splatnosti nezaplatenej faktury a pod. Kvoli mne uz aj meskalo lietadlo a ja som zasa mnohokrat meskal s odletom v lietadle kvoli inym, ktorych na poslednu chvilu zhanali po letisku, pretoze podcenili dohe rady pri bezpecnostnej kontrole. Kazdy niekedy moze strpiet trocha nepohodlia, inokedy sa mu to bohato vrati.

Pokial viem, takto nehorazne a hanebne sa k nam zatial sprava iba Danovy urad, vztahy medzi nami (normalnymi ludmi) su stale este na trocha lepsej urovni, ale ako vidim, skolstvo intenzivne pracuje na tom, aby to cez mladez rozsirilo do celej spolocnosti.
3 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
555555 Pozri príspevok
Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.
To 555555:
He, he, to bude tým, že si sám blicoval, mával samé pätorky, známkou zo správania sa radšej ani nechváliš. Posaď sa do somárskej lavice, poslušne počúvaj, všetko sa douč a my ti umožníme reparát. A nehundri, lebo bude hruštička.
1 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Ako rodič by som netolerovala, aby mi dieťa nevpustili do školy. A určite by som uspela, pretože škola nemá právo nevpustiť žiaka do školy. A je jedno, či mu meškal autobus alebo sa flákal. Mna to nejak extra nevyrušuje ak príde žiak do triedy aj počas hodiny.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Najviac ma išlo rozhodiť, keď som synovi požičala auto, zlýhali všetky dopravné prostriedky....aby nezmeškal školu /zahral sa na Beverly Hills /
a keď chcel zaparkovať pri škole, tak mu vrátnička povedala, že tam nesmie, lebo to má "vyárendované" pán riaditeľ...na voľnom priestranstve ...mal šťastie pán riaditeľ, že som nesedela za volantom....
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Je naozaj zarazajuce, k comu tie skoly vychovavaju. No dobre - poriadok musi byt a v skole k poriadku treba vychovavat. Ale uplatnovanie tekejto nekopromisnej politiky je scestne.

Dobre - potrestame ziaka za neskory prichod, podla tej istej logiky by sa mal naucit trestat aj on, za sposobene skody. Teda co ma spravit ziak napr. so soferom autobusu, ktory pre opravu cesty alebo poruchu nemohol prist nacas? Ma sa dohodnut s kamaratmi a maju ho dokopat? Ved ako cestujuci zaplatil, dostavil sa na zastavku vcas a napriek tomu sa v skole dostal do problemov...

Navyse aj "zaspat" moze clovek obcas bez vlastneho zavinenia, raz za cas zvykne odist baterka v budiku, ci dokonca cely budik.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať