Zavrieť

Porady

Koľko dní absencie môžem dať?

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom absencie. Zamestnancovi plynie výpovedná doba (začiatok 1.4.2014 - koniec 31.5.2014). Zamestnanec mi v pondelok (7.4.2014,8.4.2014,9.4.2014), utorok, streda /a pravdepodobne ani dnes/ nenastúpil do práce. V pondelok som mu volala a povedal mi že už ani nenastúpi (je nahnevaný na vedúceho) že mu mám dať absenciu.
Je niekde presne stanovený počet dní absencie??? Koľko mu maximálne dní absencie môžem dať?? Zamestnávateľ ho chce mať v pracovnom pomere do konca výpovednej doby, nechce ho pustiť!!! V zákonníku práce som čítala že ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, kt. je súčinom priemerného mesač. zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpoved. doby. Ale len za podmienky že sa na peňaž. náhrade dohodli v prac. zmluve. My to v prac. zmluve nemáme dohodnuté...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ahoj33 Takže absenciu mu môžem dávať aj do konca plynutia výpovednej doby /t.j. 31.5.2014/ ak do vtedy do práce vôbec nenastúpi???
    ewita888 no neviem síce, kôli čomu ho chcete držať do konca mája, ale áno, ako som písala..
    žeby kôli kráteniu dovolenky?
    ahoj33 Keby bolo na mne ja ho ukončím hned po troch dnoch absencie, tak mi to poradila aj právnička, ale šéf s ním má problém, lebo sa na niečom v práci nedohodli a teraz si chcú robiť napriek. U zamestnanca to bol dôvod prečo nenastúpil do práce a šéfovi neviem o čo ide. Asi o náhradu škody ktorá mu vznikla konaním zamestnanca že do práce nenastúpil.
    veronikasad Má zamestnanec nevyčerpanú dovolenku ?
    POZOR na oznamovacie povinnosti zamestnávatela voči ZP a SP.
    ahoj33 Zamestnanec má starú, nevyčerpanú dovolenku (z roku 2013) ešte 2 dni. Myslíte oznamovaciu povinnosť kvôli absencie???
      zbaliť

    Koľko dní absencie môžem dať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.