Zavrieť

Porady

Ako sa čo možno najlepšie zbaviť adware, resp. malware vírusov?

Zdravím Vás.

Počítač sa mi nainfokoval vírusom, predpokladám, že adware, alebo malware, keďže sa z určitých slov na stránkach stávajú linky, aj z tých, z ktorých by sa rozhodne stávať nemali. Navyše mi všetky nezabezpečené stránky (bez https) núti FireFox otvárať cez Flash a neustále sú načítávané. Nainštaloval som si aj Malwarebytes, ktorý odstránil dosť veľa škodlivých vírusov, ale nepomohlo to. Vedeli by ste mi s odstránením tohto vírusu poradiť?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Matej
Naposledy upravil Matej1987 : 24.08.15 at 12:38
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 čo doplnky v prehliadači? nie je tam niečo čo by nemalo byť? alebo v zozname programov? nejaká utilita ktorá sa nainštalovala spolu s programom... čo predchádzalo infikovaniu? čo bod obnovy? je problém len s prehliadačom, alebo sa pc správa neštandardne aj inde? máš aktuálnu verziu MF? aj aktuálne zásuvné moduly? nevykazujú zraniteľnosť?
Matej1987 Firefox je aktuálny. Zásuvné moduly tam nie sú žiadne tie, ktoré by nemali byť. Utility tiež nie sú žiadne. Malwarebytes detekoval aj napadnutie kľúčových súborv Windwsu umiestnenie HKLM, žiadne C:/, D:/ a pod. Zrejme to pôjde na low-level format, alebo úplné zrušenie partície.
misoft Ak detekoval MB i napadnuté registre - tak jedine reinštal....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Formátovať disk a nainštalovať operačný systém nanovo, sú napadnuté registre.
    Matej1987 Aj ja to vidím jedine na tento spôsob riešenia

    Ako sa čo možno najlepšie zbaviť adware, resp. malware vírusov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.