Zavrieť

Porady

ako najlepšie učiť prváčikov

Prajem dobrý deň. Poprosila by som všetkých skúsenejších kolegov - učiteľov - o cenné rady pri práci s prváčikmi. Od septembra idem po prvý krát pred školské lavice v pozícii učiteľky, a hneď som dostala prváčikov. Plne si uvedomujem, že je to veľká výzva a bude to nesmierne ťažký rok, a preto sa chcem spýtať, ako najefektívnejšie mám naučiť detičky čítať a písať? Aké mám použiť metódy, triky, postupy, taktiky, aby som čo najlepšie naučila svojich prváčikov čítať a písať. Neviem si presne predstaviť, ako naučím deti čítať napr. - písmená M A prečítame ako slabiku MA. Mám z toho des a bojím sa, že ako učitreľka prepadnem na plnej čiare a detičky si to odnesú nedostatočnou vedomosťou v čítaní a písaní. Ďakujem všetkým skúsenejším kolegom za užitočné rady, pretože žiadna vysoká škola a žiadny papier vás nepripravia na prax tak, ako skúsená rada od niekoho, kto vie čo všetko obnáša reálny pobyt pred školskou tabuľou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    Ak si začínajúca učiteľka, tak budeš v prvom roku praxe zaradená do adaptačného vzdelávania/pozícia - začínajúci učiteľ/ a dostaneš aj tzv. "uvádzajúceho učiteľa", ktorý bude mať zato, že ťa vedie, vysvetľuje, pomáha ti - príplatok6%. Po roku by si mala absolvovať záverečným hodnotením a myslím, že aj otvorenou hodinou- či si spôsobilá učiť. Ale to už isto vieš zo zákona č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch, Takže žiadne obavy z učenia, skôr by si mala mať obavy z toto ostatného, čo sa edukačného pôsobenia týka/ plány rôzneho druhu, zápisnice, evidencie, dozory, ..../ Cez to všetko ti želám, aby si dostala skvelú uvádzajúcu učiteľku, ktorej nepôjde len o príplatok, ale ti pomôže vždy a vo všetkom .

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Mila KA30. Ako naucit deti citat a pisat sa musis naucit sama. Ziaden univerzalny recept neexistuje.
    Urcite si pocas studia bola na praxi v skole, takze nejake vedomosti mas a aj zrucnosti si pocas praxe ziskala.

    Ja ti mozem poradit len tolko. Uc v prvom rade srdcom. K detom pristupuj ako k svojim vlastnym, svoje osobne problemy nechaj za dverami triedy, deti pozitivne motivuj,usmievaj sa a maj dobru naladu. Metodicky postup ucenia skladania slabiky mas urcite v malicku, tak len sa vyzbrojit trpezlivostou. Ver, ze deti ti vo vsetkom pomozu.
    Potom ti mozno raz ziak povie - "Pani ucitelka, vsetko co viem, ste ma naucili vy"- a ver mi, ze je to viac, ako honosna financna odmena.
    Drzim prsty, ver si a uvidis, ze to zvladnes.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    A mne už zostáva len ti zapriať veľa trpezlivosti a pevných nervov, lebo poraďáčky v predchádzajúcich príspevkoch povedali naozaj všetko ....

    ako najlepšie učiť prváčikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.