Zavrieť

Porady

Tŕpnutie prsta na ľavej ruke

obyčajná ženská
Ahojte, poradí mi niekto, prečo mi asi začal tŕpnuť malíček ľavej ruky? Nikde som sa neudrela, malíček mám stŕpnutý asi týždeň a hoci si ho masírujem a natieram vhodnými krémami, nič nepomáha... Čo s tým? ďakujem za rady
Usporiadat
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Podla mna to je z chrbtice, vacsinou pomoze masaz chrbta
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím jednoznačne s chrbticou, masaž neodporúčam, ale dobrého neurológa určite áno. Lebo ten ťa pošle aj na CT aj na RTG chrbtice , aby presne vedel čo tlačí alebo dráždi nerv.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ďakujem za rady, asi bude návšteva neurológa najrozumnejšia. Dúfam, že mi pomôže, ten prst mi tŕpne už asi týždeň a dosť to prekáža...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Nechcem strašiť, ale takéto príznaky sú aj pri ochorení srdca, napr. upchávanie ciev. Jednoznačne k lekárovi a išla by som na kardiológiu.
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Bionda ma pravdu najprv lekar RTG a potom ked je potrebne tak masaz manzelka to mala a ju napravili ale na neurologii nie sarlatani vraj sa to vola Cervikobrachialny syndrom. Hovoria, ze niekto by to chcel mat a nemoze lebo nema chrbtovu kost
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ďakujem všetkým za dobrú radu, samozrejme, lekárov a vyšetrenia absolvujem!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dani a dali ti urobiť aj CT chrbtice?? Treba zmeniť neurológa, počuť aj iný názor, nie je možné, aby stav bol nemenný, event. horší!
Ja tiež mám skúsenosti s kadejakými neurológmi, ktorý celkové vyšetrenie pacienta zvládnu za 5min aj s anamnézou, ale tiež takú neurologičku, že pac. vyšetruje min 1/2 hod a výsledky s liečbou má naozaj veľmi dobré!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DanielaSĽ Pozri príspevok
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.
Daniela, na ktorej ruke to máš ?, nie je to od počítačovej myši ?
Keď som prechádzala v účte z DOS na WIN, mala som tiež z toho strach. Poradili mi gelovú podložku pod myš a zatiaľ to pomáha.

--------
Veronika
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
DanielaSĽ Pozri príspevok
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.
Mne tiež tŕpne malíček a mravenčí v palci, ale to mám ako následok úrazu krčnej chrbtice (to je ten cervikobrachiálny syndrom)

Príčin však môže byť viacej:

- niektoré jednostranné manuálne práce môžu spôsobovať útlak nervu napríklad v zápästí - tzv. karpálny kanál (ten vzniká aj po myške ako spomínala veronikasad)
- nedostatok magnézia, kalcia a vitamínov skupiny B tetanický syndrom
- príčinou ťažkostí môže byť i nedokrvenie horných končatín

V každom prípade súhlasím s Tvojou obvodnou lekárkou - zvyšovať dávky liekov bez toho, aby bola stanovená konečná diagnóza je prinajmenšom divné.
Naposledy upravil Stefan2005 : 21.01.08 at 19:19 Dôvod: Sorry, zámena veronikasad za rozalku...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tŕpnu mi na ľavej ruke, takže od myšky to nie je. S krčnou chrbticou problémy mám, bola som na CT aj MR. Podľa neurológa mám zlé výsledky, podľa lekára na FRO to vraj nie je také hrozné.... Na prekrvenie beriem Tanakan , ale kvôli očiam, no malo by to pôsobiť aj na ruky a nohy....tak neviem...asi mi iné neostáva, len sa s tým zmieriť, že to už takto bude. Ja mám stále pocit, ako keby mi to išlo z lakťa..lenže toto nechce nikto počuť.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ak máš pocit , že aj z lakťa, treba skúsiť aj dobrého ortopeda. Určite sa nenechať len tak odbiť!
0 0
Bejky Bejky

Bejky je offline (nepripojený) Bejky

Mám známeho, ktorý si udrel lakeť a jedného krásneho dňa sa zobudil s tým, že má stŕpnutý malíček aj prsteník. Nešiel s tým hneď ku lekárovi tak sa mu stalo, že ich úplne prestal ovládať. Nepracoval s nimi a došlo tak u neho ku atrofii svalstva a dával to na poriadok rok. Rehabilitácie a cvičenia, no do dnešného dňa si prsty bohužial celkom necíti. Takže sú iba dve možnosti. Jedna je od chrbtice a druhá je od lakťa. Obe veci súvisia s cvaknutým nervom. Keby išlo o zápästie, prejavovalo by sa to rovnomerne na celú dlaň aj s prstami. Väčšinou to tak býva.

Čítala som tu aj takú nejakú poznámku o šarlatánoch... aj taký bývajú uznávam ale je smola, že sa práve vyštudovaní lekári nevenujú chiropraxii a poriadnému cvičeniu s pacientom pekne pod drobnohľadom, ale to by sa museli venovať jednému pacientovi hoooodne dlho a to ako sa tak zdá v dnešnej dobe by nebolo pre lekárov zaujímavé, pretože by neboli dostatočne ohodnotení.
Napr. na ukrajine resp. v bývalej ZSSR "obyčajné" zdravotné sestry museli toto umenie chiropraxie ovládať ... a nielen to. Mala som možnosť vidieť učebnicu strednej školy práve pre zdravotné sestry a to som oči valila... Dnešní vyštudovaní lekári by mali čo robiť, aby sa im v tomto vyrovnali.
Som po operácii chrbtice a to ma zobrali na operáciu až po pol roku experimentovania s liekmi, cvičením a rehabilitáciami kým som vlastné nohy nevláčila na svojom chrbte... Našťastie operácia dopadla fantasticky a ja dnes ani neviem, že by som niekedy mala problémy s chrbticou. Klopem na drevo... ťuk, ťuk, ťuk.
0 0
KIKA28 KIKA28

KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

samozrejme chrbtica,treba s tým ísť, nepracuješ niekde v prievane?alebo pod oknom? aj to býva príčina lebo prievan ničí chrbticu,spôsobuje rôzne zápaly.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ja by som "nezabíjal" dobrého maséra., Si z DNV, odporúčam nevidiaceho p. Kollera z polikliniky v Karlovej Vsi (vchod zozadu). Je perfektný a veľmi mi pomohol pri zlomenine lakťa.
0 0
besnavila besnavila

besnavila je offline (nepripojený) besnavila

ahoj, hm asi mi neuveris,ale tiez mam rovnaky problem ako ty..tiez mam strpnuty malicek na lavej ruke a uz ma to zacina naozaj stvat.....
ak si bola u doktora, alebo si prisla na niaky sposob ako sa toho zbavit daj mi prosim ta vediet, bola by som vdacna.....dakujem
0 0
monciatko monciatko

monciatko je offline (nepripojený) monciatko

ja som mala to iste, neurolog my povedal ze mam presileny a pretazeny nerv v lakti a ten sa ktomu aj pricvikol, preto to trpnutie.vraj je to z vela pisania na PC(lakte operam o hranu stola )nedal my ziadne lieky , len ochrannu dlahu na laket. tu si vzdy davam ked pisem vela na PC a citim ze to zase namna pride. pomohlo
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Nebudete veriť, ale odkedy mám novú dobrú posteľ (cca 1/2 roka) tŕpnutie prstov prestalo!
0 0
besnavila besnavila

besnavila je offline (nepripojený) besnavila

hm...luddia ale to mam na lavej ruke a a snou nic neromim poriadne....tak kurnik z coho to je?
0 0
ajoana ajoana

ajoana je offline (nepripojený) ajoana

ja mam trpnutie nielen malicka a prstenika, ale vlastne niekedy vsetkych prstov, raz len na jednej, niekedy na oboch rukach a obcas aj na nohach. v detstve som mala uraz, bola poskodena aj krcna chrbtica, mala som aj mierne omrznute ruky, fajcim, na pocitaci pracujem uz nejakych 15 rokov, takze k lekarovi nepojdem, lebo mi povie ze mam prestat fajcit... a ja si myslim ze problem bude v kombinacii vsetkeho, pretoze sa mi to objavuje v chladnom pocasi, alebo ked drzim v ruke nieco studene, alebo ked mam bloknuty krk a boli ma aj plece... : ))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať