Zavrieť

Porady

Všetkým medzi 20 až 50.

Gratuluji!
Nám všem , kterým je mezi 20. až 50. lety... Podle dnešních pravidel a zákazů bychom my, děti narozené v 50., 60., 70., 80. letech, neměli vůbec šanci přežít...
Naše postýlky byly malované barvou, která obsahovala olovo. Neměli jsme žádné pro děti bezpečné flaštičky na medicínu. Žádné pojistky na dveře a okna, a když jsme jeli na kole/koloběžce, neměli jsme helmy. Pili jsme obyčejnou vodu z hadice a ne z lahví. Jedli jsme chleba a máslo, pili limonády s cukrem a nebyli jsme obézní, protože jsme pořád lítali někde venku. Z jedné flašky nás obvykle pilo několik , ale všichni jsme to ve zdraví přežili... Několik hodin jsme se mořili a stavěli káry ze starých nepotřebných věcí, jezdili jsme z kopce, jen abychom pak přišli na to, že jsme zapomněli na brzdu. Teprve po několika přistáních v pangejtu jsme ji domontovali. Brzy ráno jsme si šli ven hrát a přišli jsme domů, teprve až se venku rozsvítily lampy . Rodiče si užili pěkné nervy, ale mobily neexistovaly, takže nebylo kam volat... Neměli jsme žádné Playstation, Nintendo eller X-box - vlastně ani televizní hry, žádných 99 televizních kanálů, žádný surround-sound, počítače, chatrooms a internet. Měli jsme kamarády, byli jsme venku a vyhledali jsme si je!! Spadli jsme ze stromu, řízli se, zlomili si ruku či nohu, vyrazili si zuby, ale nikdo kvůli těm úrazům nebyl žalován. Byly to úrazy a nikdo nenesl vinu - jen my! Prali jsme se, měli jsme modřiny, ale naučili jsme se to překousnout. Našli jsme si hry s tenisákama, klackama a jedli jsme i trávu (hlavně šťovík). I když nás druzí varovali, nikdy jsme si nevypíchli oko. Posledních 50 let bylo explozí nových nápadů. My jsme měli volnost i odpovědnost - naučili jsme se chovat a poradit si... Blahopřeji!!! Pošli tento dopis každému, kdo zažil toto velké štěstí a žil jako dítě!!!
I Ty jsi jedno z nich ).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Jéj to je krásne napísané.
    Aké súvislosti -
    - dnes je na Sme /aj inde/: Alarmujúci stav duševného zdravia detí a mládeže bol predmetom dnešnej odbornej diskusie predstaviteľov pedagogicko-psychologických poradní (PPP) Bratislavského kraja....

    / http://www.sme.sk/c/2441048/Psycholo...i-chudoba.html /

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Si všimni, aké deti sú vonku, poväčšine malé, ktoré ešte nesedia pred počítačom....: (

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Je to veľmi krásne. Naše deti sa len čudujú, keď im rozprávame, ako sme sa my zabávali v ich veku. Pre ne je to stredovek, ak nie doba kamenná.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa to veľmi záleží od rodičov. My chodievame so synom na prechádzky do hôr, snažíme sa aby nesedel pri telke, má veľa kníh a často mu z nich čítame. (Má iba 3 roky) Sám si ich vyberá a rád si v nich listuje a tvári sa že si číta. V telke pozerá iba rozprávky v nedeľu a cez týždeň iba večerníček.
    Ale poznám veľa rodín, kde hodia dieťa pred telku alebo počítač, len aby mali pokoj. Je to smutné. A potom keď dieťa vyrastie nič ho neláka ísť von a hrať sa.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Jozef, tvoje dieťa bude chcieť ísť von, ale nebude mať s kým, keďže všetci kamaráti budú pred počítačom : ( alebo na angličtine alebo sa budú učiť...Môžeš to riešiť krúžkami, ale to už nie je to spontánne hranie sa vonku.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Jozef I,ak budeš takto pokračovať určite to dieťa bude iné a hlavne bude uznávať iné hodnoty.Ja mám už veľké deti,strašne som sa snažila ich viesť k prírode a k folkloru a hoci samozrejme musia ísť s dobou,ale tie dôležité hodnoty sú iné ako u väčšiny ich vrstovníkov.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tieto roky som prežila aj ja. No okrem toho som chodila s rodičmi na zrazy turistov stanovať, každú sobotu do nedele k jazeru kde máme do dnes chatu, v zime sme sa lyžovali, sánkovali. Keď som si založila rodinu, viedli sme k tomu aj našich synov. Manžel, veľký turista, chodil hlavne s nimi stále do prírody. Vtedy chodili radi, vždy sa tešili. Dnes sú dospelí, taktiež sedia doma pri počítačoch a na turistiku už nechodia vôbec. Keď majú čas, tak mi zahlásia aj s nevestou, že si idú niekam sadnúť. My s manželom chodíme na hory stále, no hlavne manžel. Máme už cez 50, no niet pre mňa krajšej chvíle v živote, ako keď z vrcholu Rysov pozerám na Tatry. Neodpustím si tento krásny zážitok ani jeden rok. Naše deti sú veľmi ochudobnené. Naše Slovensko je krásne, máme prekrásne hory a stále sa nájdu miesta, ktoré sme ešte nevideli, stále máme čo obdivovať. No okrem toho chodím s kamarátkami / turistkami/ aj k moru, vždy do inej krajiny. Aj tam chodíme po horách /napr. Grécko alebo v Taliansku Kalábria, Sicília, boli sme na Etne, atď., / nevieme celý deň preležať iba pri mori. A samozrejme, večer aj nejaké to disko.
    Treba žiť a nechať žiť. Viera

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Jozefovi - píšeš, že má tri roky. V tom veku syn s nami chodil tiež a tiež sme sa snažili. Teraz má dvanásť a počítač je to najdôležitejšie. Ešte šťastie, že bývame v RD a na ulici má rovesníkov. Ale väčšinou, keď je vonku s chalanmi,tak nakoniec vysvitne, že u niekoho z nich sedeli pri počítači a hrali hry. Takže sa ešte neteš.
    V tomto mám ale aj ťažké srdce na školu. Do I. stupňa futbal, športové hry a neviem čo. Od piatej triedy len samé počítače, internet a podobne. Skončí o druhej, uteká do učebne, do štvrtej presedí pri PC, ide domov - kým prídeme z roboty, zase PC a cez víkend zase. Zákazy nepomôžu, lebo potom ide ku kamarátom. (A potom doma - ten má playstation, také hry, taký moderný počítač a prečo on nie?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.