Zavrieť

Porady

Nevyfaktúrované dodávky

Mám vyúčt.faktúry za elektrinu, vystavené 13.1.2015.
V roku 2014 zaúčtujem faktúry ako nevyfaktúrované dodávky?502/326, odpočet záloh 326/314??a v roku 2015 zaúčtujem ťarchopisy 326/321, 343/321 a dobropisy -326/-321, -343/-321??Je to správne?A ešte by ma zaujímalo,či tie zaplatené zálohy odúčtujem v mesiaci december pri nevyfakt.dodávkach na zákl.Interného dokladu alebo až v januári 2015 na zákl. zaradenej faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    V roku 2014 zaúčtuješ odhad 502/326. Vyúčtovacie faktúry zaúčtuješ v roku v ktorom došli a taktiež v tom istom roku odúčtuješ zálohy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana A nemohla by som odpočítať v roku 2014 aj tie zálohy aby som už v roku 2015 mala len zaúčtovanú faktúru -teda zostatok dobropis, ťarchopis + DPH? Na 326 sa nemá účtovať odhad, ale presná suma, odhadom sa účtujú rezervy, nie?
    Ester plus Ak už máš faktúru v januári tak tvoj odhad je vlastne presná suma ktorú zaúčtuješ v roku 2014 na účte 326, ak by si tú sumu nepoznala dáš ju na 323. Keďže na vyúčtovaciu faktúru sa pozerá ako na opravný daňový doklad tak ju budeš účtovať ku dňu kedy došla a k tomu dňu aj odúčtuješ zálohy.
    zuzana ĎAKUJEM
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba uviesť, či sa jedná o mikro, alebo o ostanú ÚJ
    mikro - teda MÚJ - tieto účtovné prípady nemusí riešiť.
    zuzana Nie je to mikro ÚJ

    Nevyfaktúrované dodávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.