Zavrieť

Porady

JÚ - ako účtovať nákup vlastných zásob?

Prosím Vás,ako by ste do peň.denníka, pri jednoduchom účtovníctve, zaúčtovali keď podnikatel na podnikatelské účely, kúpil "sám od seba" cez ERP, batériu ktorú potreboval do alarmu v predajni ?

cez interny doklad, výdavok na materiál - môze byť?



Ďakujem za radu
veronikasad Prepáč, nerozumiem vete "sám od seba" cez ERP ... O akú batériu ide ? Má doklad o obstaraní (ak ano, z akého dátumu ?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Či máš živnosť, či nie, stále si jedna a tá istá FO. Takže ak si kúpil batériu, ktorá súvisí s podnikaním a máš k tomu doklad o nákupe, tak to zaúčtuješ cez pokladňu ako Výdavok za zásoby. Ak doklad nemáš, nemáš čo účtovať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tibor1000 mám normálne doklad z ERP, dodávatel je tá istá osoba,ktorá je aj odberateľ.Ok dám ako všetky ostatné doklady z ERP. Ďakujem! :-)
    veronikasad Takýto doklad si nemôžeš dať znovu do výdavkov. Mal si urobiť len preučtovanie v sklade - z tovaru na materiál.
    tibor1000 ach áno, ved je vo výdavkoch uz pri nákupe cez fakturu! mi to uplne uniklo... A v bloku z ERP ma este aj marzu,a DPH pridane... och takze to nejde učtovať. Vďaka za radu!
    veronikasad Nemal to cez ERP ani nahadzovať, zvýšil si tým tržbu a DPH na výstupe.
    tibor1000 áno,aj marža na tovar,aj DPH odviezt z toho,zle to urobil. Už som ho informoval,aby nabudúce zvolil lepší postup.Ďakujem Veronika
      zbaliť

    JÚ - ako účtovať nákup vlastných zásob?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.