Zavrieť

Porady

Ako je to s IS?

Zdravim porodaci.
hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    hruska221 Pozri príspevok
    Zdravim porodaci.
    hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
    Dakujem
    Jedna vec je dotiahnutie inž. sietí na pozemok a iná vec je vybavenie stavebného povolenia (teda či ti vôbec umožnia na tom pozemku stavať).

    Inž. siete musíš budovať v spolupráci s príslušným dodávateľom - elektr. káble s energetikmi, vodu s miestnymi vodárňami atď. Ale ak je to záhrada, nebuď prekvapený, že ti povolia postaviť max. záhradný domček o veľkosti 25m2. Treba si zistiť na miestnom úrade, či je podľa územného plánu rozvoja možná v tej lokalite, či na tej parcele individuálna bytová výstavba.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    hruska221 Pozri príspevok
    Zdravim porodaci.
    hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
    Dakujem
    Ak je to záhrada, nič to neznamená.
    Treba pozrieť do územného plánu, na čo je pozemok určený.

    Postup pri vybavení stavebného povolenia je popísaný v príspevku č. 3 - samozrejme primerane. :

    http://www.porada.sk/t101034-stavebn...kusenosti.html


    CIMOM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.