Zavrieť

Porady

MRP-obnova dát

Nakoľko mi po troch rokoch odišiel hard-disk, kde som mal nainštalované MRP Jednoduché učtoníctvo (multiverziu) a MRP Mzdy a personalistika (multiverzia), na novom hard-disku som po preinštalovaní Windows bol nútený preinštalovať aj MRP. Prosím všetkých, ktorí by mi mohli pomôcť, ako obnoviť dáta, nakoľko poslednú zálohu na USB kľúči mám z marca 2006, nechcel by som prísť o všetko z obdobia od marca do júla. Viem, že som mal zálohovať. Dáta v adresári Program files a adresári MRP sa podarilo zachrániť a skopírovať na nový disk, len ich potrebujem natiahnuť. Ako to spravím? Išlo by to aj cez program "obnovu dát"?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Cez obnovu dát Ti pôjde len to čo máš na kľúči, čiže z marca. Mal by si tam mať súbor mrpdata.phc.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tebe by postačilo skopírovať tie zachránené adresáre už do nového nainštalovaného win, presne kde si MRP nainštaloval, ale najprv si nainštaluj verziu akú si mal naposledy. A tak spustiť program.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A to, čo ukladá pri ukončovaní?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To sú zálohy tiež na obnovu, ukladá ich tam, kde je nainštalovaný program, ale to je každá firma zvlášť. A neobnoví Ti všetky nastavenia.
Ukladá ich C-Program files- MRP- Jednoduchuctovnictvo - DataZal - Zal001 - tu je záloha s názvom napr. 20060721, adresár obsahuje zálohu zo dňa 21.07.2006 a firmy č. 1.

A týmto sa dá obnoviť priamo konkrétna firma, ale to by si musel poznať poradie firiem a rokov. Alebo potom poopravovať názvy a roky. Len sa nesmie prehodiť poradie adresárov a obnoviť poslednú zálohu.
Naposledy upravil lenkak : 21.08.06 at 19:20
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
braňo..
práve som inštalovala tiež nanovo MRP ...po porade s hotline a lenkou..
nainštaluj si MRP - napríklad z netu
normálne si len skopči tie všetky súbory, ktoré si mal v program files pod MRP ...a pôjde ti to...
žiadny problém nebol...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len nemaj nainštalovanú staršiu verziu, akú si poslednú použil.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Potom daj vedieť.
P.S: Nezabudni najprv nainštalovať základ systému MRP. Ale to vieš, keď používaš MRP.
Naposledy upravil lenkak : 21.08.06 at 19:48
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Braňo
Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.
s hotline v MRP nemám dobré skúsenosti, ale ďakujem za pochvalu.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Braňo
Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.
hotline ti síce povedia časť z toho čo majú.......ale nie celú...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Silvi, ale niekedy ani to nie. Ja som možno veľmi náročný užívateľ MRP.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenkak
Silvi, ale niekedy ani to nie. Ja som možno veľmi náročný užívateľ MRP.
to verím viem si predstaviť...že vieš viac ako oni..a potom je to fakt ťažká debata

no..mne napríklad úplne zabudli povedať...že nejaký základ je treba sťahovať...
a popritom by to bolo také jednoduché..
registrovaný užívateľ vbehne na net...
prihlási sa ...a vidí tam..
základ, PU, JU a napr. MZDY.. to by bolo asi moc ľahké..takže tam vbehneš...a vidíš tam iba PU, JU a MZDY..
navyše základ, ktorý mali na ich stránke...vôbec nespolupracoval s tým, čo som od nich stiahla...

o základe nič nepovedia a ani ho tam nedajú..
nainštaluješ MRP..vložíš z program files-u MRP..a myslíš si..že to pôjde...
a zrazu hláška....potrebujete základ...

a človek..ktorý sa stretol s MRP prvý krát..pozerá..čo to pýtajú...

takže potom netuším..načo taký hotline existuje...keď nevedia poradiť....
resp. povedia iba časť z toho..čo by mohli....
ale hold..aj to sú služby zákazníkovi
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Základ máš na inštaločnom CD, keď je zakúpené MRP, dostaneš inaštalačné cd. Tam je základ veľmi dobre popísaný. Potom stačí už len nový upgrade. Mohla si sa ozvať cez SS. Len už nebola tá istota, či by som sa práve tu nachádzala.
Ale ... zvládla si to fantasticky.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenkak
Základ máš na inštaločnom CD, keď je zakúpené MRP, dostaneš inaštalačné cd. Tam je základ veľmi dobre popísaný. Potom stačí už len nový upgrade. Mohla si sa ozvať cez SS. Len už nebola tá istota, či by som sa práve tu nachádzala.
Ale ... zvládla si to fantasticky.
však neboj..keby som to nezvládla..ja by som ťa vystopovala...
mne išlo iba o to..že prečo to nehodia na net...a basta...
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Taktiež mi nainštalovali nový Windows. JÚ a MaP multiverzie som si zálohovala na USB kľúč. Teraz som si z diskety chcela do počítača opäť nahrať softvér zakúpený v r.2004 ,ale stále mi to vypisuje len Windows nemôže otvoriť tento súbor. Na otvorenie tohto súboru potrebuje Windows zistiť v akom programe bol vytvorený. Systém Windows môže prejsť do režimu online a vyhľadať súbor automaticky, alebo ho môžete vybrať manuálne...
Čo s tým? Viem, že pred pár týždňami som musela nainštalovať nový základ systému z CD demoverzií MRP. Teraz s tým celým neviem poradiť!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Napíš názov súboru.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Názov súboru je MRPMPW.TXP.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ty potrebuješ na spustenie inštalácie- setup.exe.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

...ale veď setup.exe by mal byť na diskete, nie? Veď v mauály k inštalácii je napísané: Program sa nainštaluje spustením inštalátora Setup.exe, ktorý je súčasťou dodávky. Spúšťam to z originál diskety tak?!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tak potom ho nájdi na diskete, spusti ho, a nespúšťaj MRPMPW.TXP. To je potrebný ale len ako pomocný súbor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať