Zavrieť

Porady

Súvaha

Prosím Vás prečo mám v súvahe v pasívach r. 125 mínusom a dosť veľkú sumu? Môže to byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Prosím Vás prečo mám v súvahe v pasívach r. 125 mínusom a dosť veľkú sumu? Môže to byť?
    Áno môže. Je to výsledok hospodárenia a v súvahe môže byť len ten s mínusovou sumou a musí sedieť s r. 138 - výkazu ziskov a strát. V súvahe musí ešte sedieť r. 1 s riadkom 115. Obidva výkazy si vytvor aj na 2 desatinné miesta, uvedené riadky musia sedieť na jeden cent.

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Susann 2 prosím ťa. V súvahe a výsledovke mám rozdiel v riadku č. 1 keď mám súvahu v celých eurách o 1 euro. Aj v riadku 125 súvahy mám rozdiel oproti výsledovke r. 135 2 eurá. Môže ísť o zaokrúhlenie, alebo je to nejaká účtovná chyba.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Podľa mňa si treba pozrieť výkazy v sumách bez zaokrúhlenia s centami a keď ti to sedí tam, je to potom len zaokrúhľovaním.

    Prerátavali ste vo výkazoch údaje za "bezprostredne predchádzajúce obdobie" ? Mne to program urobil sám, ale jednoducho matematicky. Na porade bolo povedané, že najprv sa prerátajú súčtové riadky, pričom prednosť majú najvyššie súčtové riadky. Ostatné asi prispôsobiť, lebo mi to inak nesedí. Dal si s tým už niekto námahu?

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Susann 2 prosím ťa. V súvahe a výsledovke mám rozdiel v riadku č. 1 keď mám súvahu v celých eurách o 1 euro. Aj v riadku 125 súvahy mám rozdiel oproti výsledovke r. 135 2 eurá. oríMôže ísť o zaokrúhlenie, alebo je to nejaká účtovná chyba.
    Najskôr si vytvor súvahu a výsledovku aj centoch, kontrolu som ti napísala v príspevku č. 2, to musí sedieť na cent. Potom ked vytvoríš výkazy v €, budeš vedieť, že rozdiel môže byť len v zaokrúhlovaní a to už musíš ručne opraviť.
    Naposledy upravil susann2 : 17.01.10 at 17:19

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Vo výsledovke v riadku 136 mám spatnú daň z príjmov. Riadok 135 je menší o tú daň. na riadok 125 súvahy mi sedí riadok 138. To preto lebo som účtovala daň na 591. Je to v poriadku?

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Vo výsledovke v riadku 136 mám spatnú daň z príjmov. Riadok 135 je menší o tú daň. na riadok 125 súvahy mi sedí riadok 138. To preto lebo som účtovala daň na 591. Je to v poriadku?
    Ano je to v poriadku, tak to má byť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.