Zavrieť

Porady

Príjem počas rodičovskej dovolenky

Zamestnankyňa je od 17.9.2015 na rodičovskej dovolenke. V 11/2015 sme jej preplatili nevyčerpanú dovolenku a vyplatili ročnú odmenu. Do ZP ju prihlásime k 30.11.2015 a zaplatíme odvody.
Aké odvody zaplatíme do SP ? Ako ju správne prihlásime do SP ?

Doplním: Jedná sa o preplatenie 5 dní dovolenky za rok 2014.
Naposledy upravil PreVaK : 15.12.15 at 11:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PreVaK bola to dovolenka z roku 2014
    Tweety Dodržalli ste § 116?
    PreVaK áno, dodržali
    ivka70 koncil jej snad pracovny pomer?
      zbaliť

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ja to riešim úplne inak. Zam-kyňa nastúpi po skončení MD do práce. Vlastne jej beží RD+plat. Samozrejme, že nepracuje, ale čerpá si dovolenku. Po vyčerpaní dovolenky opäť bude len čiste na RD.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 107
    Za nevyčerpanú dodatkovú dovolenku nemožno poskytnúť náhradu mzdy; táto dovolenka sa musí vyčerpať, a to prednostne.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Do SP ju neprihlasujete. Príjem rozpočítate na obdobie od januára 2015 do konca materskej. Takto rozpočítané vykážete vo Výkaze poistného. V bežnom mesačnom výkaze pre SP ju vykážete s nulami. Vo Výkaze poistného za mesiace, kedy bola na materskej sa jej kráti maximálny VZ, t.j. za mesiace, kedy bola iba na materskej (nerobila) bude mať VZ 0 okrem VZ na ÚP, ten bude nenulový.

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    V praxi sa bežne táto "stará" dovolenka dáva čerpať po skončení MD či RD, t.j. neprepláca sa. Ale nie je mi jasné, ako sa to dá urobiť v praxi to, čo hovorí "mzdárka Renča". Lebo napríklad: žena-učiteľka odíde na materskú a rodičovskú dovolenku, namiesto nej je prijatá iná učiteľka v zmysle ZP - zastupovanie počas MD a RD, t.j. aj nad dva roky. Ciže, ked by som chcela dať čerpanie dovolenky prvej učiteľke, inými slovami prvá učitelka vlastne nastupuje do práce a tým musí druhá učiteľka končiť, lebo tak znie zmluva, ci nie? Jedna odíde, druhú musím nahlásiť do poisťovní. A kto bude učit počas čerpania dovolenky prvej učiteľky? Znova niekoho prijať? Ale v ZP som nenasla paragraf "zastupovanie počas čerpania dovolenky". Možno si to môže zamestnávateľ sám dovoliť to takto napísať, preto sa aj pýtam, či som nemohla takto riešiť vlastnú komplikovanú situáciu s učiteľkami. Ďakujem.
    mzdarka renca tRO, u nás, aj keď ide zam-c na MD a namiesto neho nastúpi nový, nevyuživame status doby určitej na zastupovanie počas MD a RD. V takom prípade, ako máš ty, by som nepristúpila na čerpanie dovolenky počas RD. V takom prípade si vyčerpá zostatok dovolenky až po nástupe do práce. A je jedno, či bude na RD do 2 rokov veku dieťaťa, alebo do troch rokov veku dieťaťa. Návrat do práce sme mali dokonca do 1 roku veku dieťaťa. Bohužiaľ nie všetky mamičky si môžu dovoliť ten luxus byť doma do 3 rokov veku dieťatka. Ide hlavne o osamelé matky.
    tRO Vďaka za odpoveď. Vidno asi, že prax u teba bola iná ako u mna, preto to odporúčanie.

    Príjem počas rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.