Zavrieť

Porady

Prenájom hnutelných vecí, ako na to?

Som živnostníčka a chcem si rozšíriť živnosť o prenájom hnuteľných vecí, konkrétne štvorkoliek a potrebovala by som pomôcť. Hlavne by ma zaujímalo či potrebujem registračnú pokladňu ak budem vystavovať faktúry za požičanie a ako je to s DPH. Momentálne nie som platca DPH, musím byť platca ak chcem niečo také robiť?... Vôbec sa v tomto nevyznám tak Vás prosím o pomoc a dobré rady. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Radulienka89 Pozri príspevok
    Som živnostníčka a chcem si rozšíriť živnosť o prenájom hnuteľných vecí, konkrétne štvorkoliek a potrebovala by som pomôcť. Hlavne by ma zaujímalo či potrebujem registračnú pokladňu ak budem vystavovať faktúry za požičanie a ako je to s DPH. Momentálne nie som platca DPH, musím byť platca ak chcem niečo také robiť?... Vôbec sa v tomto nevyznám tak Vás prosím o pomoc a dobré rady. Ďakujem
    Platiteľ DPH nemusíš byť, kým neprekročíš obrat 49 790.- Eur za 12 po sebe idúcich mesiacov. Čo sa týka registračnej pokladnice, pozri v zákone o RP, či Tvoja činnosť spadá do zoznamu činností, na ktoré je povinnosť mať RP. Pokiaľ tam nie je uvedená, tak nemusíš ju mať. Ak je v zozname, tak musíš.

    Prenájom hnutelných vecí, ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.