Zavrieť

Porady

2 exekúcie

Dobrý deň
Píšem na stránku Porady prvý krát, aj keď ju sledujem už dávno. Prosím niekoho o rýchlu pomoc. Viem, že ste o tom už popísali dosť, ale predsa ....nie som si vôbec istá.
Máme zamestnanca, na ktorého prišla exekúcia z PROFIREAL zrážkami z jednej tretiny zo mzdy 12.10.2007 a druhá exekúcia na vymoženie prednostnej pohľadávky 29.10.2007. Zamestnanec je rozvedený, nemá žiadnu vyživovaciu povinnosť a jeho čistý zárobok je 11040,-Sk.
Snažím sa to vypočítať podľa vaších návodov, ale vždy sa dopracujem k inej sume. Ak mi to niekto pomože vypočíťať, budem mu mocmocmocmoc
vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Drahuš je offline (nepripojený) Drahuš

    Žilinský kraj Drahuš
    Fakt mi nikto neporadí.... a to som si myslela, že ma poraďáci zachánia

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Drahuš Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Píšem na stránku Porady prvý krát, aj keď ju sledujem už dávno. Prosím niekoho o rýchlu pomoc. Viem, že ste o tom už popísali dosť, ale predsa ....nie som si vôbec istá.
    Máme zamestnanca, na ktorého prišla exekúcia z PROFIREAL zrážkami z jednej tretiny zo mzdy 12.10.2007 a druhá exekúcia na vymoženie prednostnej pohľadávky 29.10.2007. Zamestnanec je rozvedený, nemá žiadnu vyživovaciu povinnosť a jeho čistý zárobok je 11040,-Sk.
    Snažím sa to vypočítať podľa vaších návodov, ale vždy sa dopracujem k inej sume. Ak mi to niekto pomože vypočíťať, budem mu mocmocmocmoc
    vďačná
    Pozri tému, ako napísala Abel.
    K výpočtu :
    Z čistej mzdy 11040 sa odpočita suma na vyživovaného 3078 = 7962.
    Nad sumu 7695 sa zráža všetko,to je 7962-7695 =267.
    1.tretina je 1/3 zo 7695 + 267 = 2832 Sk
    2.tretina je 2565 Sk.
    Keďže 1. prišla neprednostná pohľadávka, zrazí sa na ňu 1. tretina, t.j. 2832 Sk. Na prednostnú pohľadávku sa zrazí 2.tretina = 2565 Sk.

    Drahuš je offline (nepripojený) Drahuš

    Žilinský kraj Drahuš
    ale ešte predsa sa vrátim k tej exekúcií. Kedže na budúci mesiac bude mať
    zamestnanec čistú mzdu len 10080,-Sk, tak aj prednostná aj neprednostná pohľadávka bude po 2334,-Sk
    Výpočet: 10080-3078=7002:3=2334,-. Čiže zrazím mu 4668,-Sk ????

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý večer. chcem sa opýtať na exekúcie ak sú náhodou 2 a obidve sa majú stiahnuť z jednej tretiny zo mzdy tak tá jedna tretina sa delí dvoma? Neviem či som to správne pochopila ak nie prosím opravte ma. Ďakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak sú 2 neprednostné exekúcie, zrážajú sa v poradí v akom došli, t.j. najskôr sa zráža iba prvá, keď je tá vyrovnaná, začne sa zrážať druhá.
    Ak náhodou prišli naraz, zrážajú sa obe a suma sa rozdelí vpomere podľa výšky pohľadávky.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    ak to správne chápem najprv vyrovnám prvú a potom druhú a ak je tá prvá veľká suma a bude sa zrážať dosť dlho tak mám exekútorovi na tú 2 ex. napísať nejaký list že musí počkať?
    Iveta Matlovičová
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    ak to správne chápem najprv vyrovnám prvú a potom druhú a ak je tá prvá veľká suma a bude sa zrážať dosť dlho tak mám exekútorovi na tú 2 ex. napísať nejaký list že musí počkať?
    Áno, je to presne tak, tak to uviedla Janka M.v predchádzajúcom príspevku. Jedná sa o dve rovnocenné exekúcie - rovnocennosť spočíva v tom, že sa obe majú zrážať z prvej tretiny, nakoľko prvá exekúcia prišla skôr - bude sa zrážať ako prvá do úplného splatenia.
    Ak by však šlo o bežnú pohľadávku a neskôr by prišla prednostná pohľadávka, tak bežná sa bude naďalej uhrádzať z prvej tretiny a druhá - prednostná z druhej tretiny.
    Dúfam, že som ťa Zuzka nedomotala. Môže vzniknúť veľa kombinácii, ale v exekučnom príkaze by malo byť uvedené, či sa ma pohľadávka zrážať z prvej, príp. druhej tretiny.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    To je na tom že ja som si tie ex.príkazy čítala viackrát a na jednom bolo že z jednej tretiny zrážka a na druhom nebolo nič a týka sa to súdu ale neviem či to náhodou nie je nejaká pokuta tipujem od policajtov ale teraz fakt neviem.
    Iveta Matlovičová
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    To je na tom že ja som si tie ex.príkazy čítala viackrát a na jednom bolo že z jednej tretiny zrážka a na druhom nebolo nič a týka sa to súdu ale neviem či to náhodou nie je nejaká pokuta tipujem od policajtov ale teraz fakt neviem.
    Na exekučnom príkaze, ktorý sa mi dostal do rúk, bolo - okrem iného - uvedený aj kontakt na exek. úrad, príp. na dotyčného exekútora, ak teda nevieš presne rozlíšiť, či ide o bežnú alebo prednostnú pohľadávku, nič nepokazíž ak budeš daný exek.úrad kontaktovať, nech sa ti vyjadria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.