Zavrieť

Porady

Destilacia pitnej vody

Samuel
Caute.

Tak som sa rozhodol, ze si budem destilovat vodu, resp filtrovat vodu. Pitnu. Teda zevra pitnu.. z vodovodu.

Moja otazka znie:

Ako destilovat vodu?

Viem, ze v USA predavaju destilatory vody, staci si zadat na najznamejsi aukcny server klucove slovo "distiller new love model" alebo nieco take..

Stoji to US$99 .. U nas ? 300eur a vyssie.

Tymto pozravujem NENAZRANYCH SLOVENSKYCH KVAZI-PODNIKATELOV (zadrhnite sa, seriozne, bodnite sa, nebudete mi chybat).

Cize, kedze som nic normalne na Slovensku (ako vzdy) nenasiel, musim to dovazat. A aj napriek tomu sa to oplati (i ked na cene mi nezalezi).

Cize otazky:
1. destiluje tu niekto vodu na pitie ?
2. ak ano, ako to robite ?
3. odkial to mate?


Ja som si kupil destilator, ale zle som vybral, z China a ma plastovy vrchnak, co sa mi nepaci. Ale mam zalusk na USA model, celonerezovy (vnutro samozrejme). (Teoreticky ho viem prerobit na neplastovy model)

Staci menit filtre kazde 3 mesiace napriklad a 800W energie mi da 1liter naozaj cistej vody (za 1 hodinu).

Dik
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Destilovaná voda sa nesmie piť.Je to ako keby ste pili alkohol.Voda obsahuje minerály ktoré sa destiláciou strácajú a ktoré ľudský organizmus porebuje..
1 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Je vidieť, že je mnoho nepoučiteľných, preto dávam k dispozícii stanovisko Úradu verejného zdravotníctva SR:

Na úpravu pitnej vody v domácnostiach sa za posledných desať rokov objavili na našich trhoch rôzne typy filtračných zariadení. Na základe doterajších skúseností s používanými filtračnými zariadeniami, podloženými výsledkami laboratórnych vyšetrení, orgány na ochranu zdravia odporúčajú spotrebiteľom zvážiť, či je naozaj nevyhnutné filter používať.
V prvom rade je potrebné mať informáciu o kvalite pitnej vody odoberanej či už z verejného vodovodu alebo z vlastnej studne. Informácie o kvalite pitnej vody dodávanej z verejného vodovodu bezplatne poskytnú vodárenské spoločnosti alebo miestne príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, ktoré vykonávajú štátny zdravotný dozor nad dodržiavaním ustanovení zákona NR SR č. 355/20007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Pitná voda dodávaná z verejného vodovodu musí spĺňať limity ukazovateľov pitnej vody ustanovené nariadením vlády SR č. 354/2006 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na vodu určenú na ľudskú spotrebu a kontrolu kvality vody určenej na ľudskú spotrebu.
Pre získanie informácií o kvalite pitnej vody odoberanej z vlastnej studne je potrebné požiadať akreditované laboratórium, ktoré vykoná za spoplatnenie vyšetrenie ukazovateľov kvality pitnej vody. V prípade vyhovujúcej kvality pitnej vody nie je potrebné, aby jej spotrebitelia pristupovali k dodatočným úpravám.
Kvalita pitnej vody dodávanej z verejného vodovodu môže byť na svojej ceste k spotrebiteľovi ovplyvňovaná kvalitou vodovodných rozvodov, kvalitou domových rozvodných systémov príp. výskytom porúch na rozvodnom potrubí.
Problémy s kvalitou pitnej vody je možné riešiť dodatočnou úpravou pitnej vody v mieste spotreby použitím rôznych zariadení zameraných na odstránenie konkrétneho znečistenia. V závislosti od charakteru znečisťujúcej látky v pitnej vode je však treba citlivo zvážiť vhodný typ filtračného zariadenia, ktorý so správnou obsluhou môže byť v niektorých prípadoch racionálnym riešením konkrétnych miestnych problémov s kvalitou vody.
Rovnako v oblastiach, kde nie je zabezpečené hromadné zásobovanie obyvateľov pitnou vodou z verejného vodovodu a kde jestvujúce individuálne vodné zdroje nezaručujú požadovanú kvalitu vody, je možné na doúpravu vody použiť vhodné filtračné zariadenie.
Jedným z relatívne nových, vysoko účinných spôsobov úpravy vody, pri ktorom sa odstraňuje z vody 95 % ÷ 99 % všetkých prímesí je reverzná osmóza.
Reverzná osmóza je razantná metóda úpravy vody, ktorá produkuje tzv. demineralizovanú vodu - vodu prakticky zbavenú všetkých biologicky významných minerálnych látok, ktorých prísun do organizmu pitnou vodou je nenahraditeľný. Z toho dôvodu nemá už charakter pitnej vody a nie je vhodná pre trvalú spotrebu. Pitnú vodu možno opísať ako systém vo vode rozpustených plynov a látok anorganickej i organickej povahy. Významným zástupcom prirodzenej anorganickej zložky je ukazovateľ tzv. tvrdosti vody, ktorou sa rozumie obsah vápnika a horčíka, ale prispieť môžu aj ďalšie prvky: hliník, mangán, zinok, bárium, stroncium, železo.
Zariadenia fungujúce na princípe reverznej osmózy sú u nás známe už dávno, využívali sa na prípravu tzv. "čistej" vody pre technické a laboratórne účely. Na základe vedeckých poznatkov bolo zistené, že pitie demineralizovanej vody vedie k poruchám metabolizmu minerálnych látok (vápnik, sodík), k poruchám metabolizmu vody v tele, k odvápňovaniu kostí a ku zvýšenému riziku úmrtnosti na kardiovaskulárne choroby. Pitie demineralizovanej vody predstavuje tiež zvýšené riziko toxického pôsobenia ťažkých kovov prijímaných stravou. Zároveň sa zistilo, že pri varení v demineralizovanej alebo mäkkej vode dochádza k vysokým stratám potrebných minerálov z potravín (niekedy až 70 %), čím sa znižuje prísun potrebných látok potravou. V tejto súvislosti treba zdôrazniť, že aj dodatočné obohacovanie vody vápnikom a horčíkom, ktoré niektorí výrobcovia zaraďujú za reverznú osmózu, je málo účinné, odhliadnuc od absencie iných významných prvkov prítomných vo vode.
Na základe vyššie uvedeného, zariadenia na princípe reverznej osmózy nie sú vhodné ako konečný stupeň úpravy pitnej vody, pretože vodu upravenú reverznou osmózou nemožno považovať za plnohodnotnú pitnú vodu. V odborných stanoviskách sa konštatuje, že jedinou výnimkou, kedy môže byť úprava vody pomocou reverznej osmózy tolerovaná, je ak jediným dostupným zdrojom vody je voda s vysokou mineralizáciou, ktorú nie je možné znížiť žiadnym iným spôsobom úpravy. Pritom sa však odporúča časť vody neupravovať a miešať ju s vodou upravenou tak, aby výsledná kvalita zodpovedala kritériám pre pitnú vodu a zachovala si určitú mineralizáciu.
Ako z uvedeného vyplýva, použitie zariadení na úpravu pitnej vody metódou reve osmózy je značne obmedzené. Podľa odborných poznatkov Národného referenčného centra pre pitnú vodu v Štátnom zdravotnom ústave v Prahe, kde sa tejto problematike venujú už mnoho rokov, je opodstatnené varovanie pred pitím demineralizovanej vody, pretože nedostatok minerálnych látok v nej obsiahnutých, ako je horčík, vápnik, kremík a ďalšie, predstavuje mnohonásobne vyššie zdravotné riziko, ako podlimitná prítomnosť niektorých škodlivín, ktoré sa v pitnej vode v našich podmienkach môžu vyskytovať.
Pitie vody upravenej metódou reverznej osmózy je možné akceptovať len v prípadoch, ak nie je zabezpečený iný zdroj vody, nejedná sa o dlhodobé používanie a pitie takejto vody je kombinované s pitím minerálnych vôd a plnohodnotnej vody s obsahom minerálnych látok a stopových prvkov. V oblastiach, kde je zabezpečené zásobovanie vodou z verejného vodovodu, ktorý je pod neustálou kontrolou RÚVZ, je kúpa takéhoto zariadenia neopodstatnená.
V minulosti filtračné zariadenia pre úpravu pitnej vody reverznou osmózou (tak ako aj všetky iné filtre) orgány na ochranu zdravia posudzovali a na distribúciu a predaj takýchto zariadení bolo potrebné rozhodnutie ÚVZ SR - hlavného hygienika. Rozhodnutia boli časovo obmedzené a ich súčasťou boli povinnosti uložené predajcom, zamerané na preventívnu ochranu zdravia - o.i. informovať odberateľov v príbalovom letáku alebo v servisnej knižke, že takto upravená voda nie je vhodná na dlhodobú spotrebu bez zabezpečenia súčasného prísunu plnohodnotnej pitnej vody z iných zdrojov a takto upravenú vodu nie je možné používať na prípravu dojčenskej stravy.
V súčasnosti predajcovia zariadení na úpravu pitnej vody nepotrebujú rozhodnutie úradu verejného zdravotníctva. Výrobky na úpravu pitnej vody však musia spĺňať hygienické požiadavky na zloženie, úpravu a označovanie povrchu výrobkov určených na styk s pitnou vodou ustanovené vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR č. 550/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na výrobky určené na styk s pitnou vodou.
Pre kúpu každého zariadenia na doúpravu pitnej vody sa rozhoduje zákazník rovnako ako pre kúpu ktoréhokoľvek iného výrobku. Preto by mal v prvom rade zvážiť jeho potrebu, vyžadovať v prípade zakúpania podrobné informácie o výrobku, jeho účinnosti a prevádzke a po jeho zakúpení (pri jeho správnej údržbe) požadovať aj dosahovanie výrobcom deklarovaných výsledkov.
Ak máte s používaním zariadení na doúpravu pitnej vody metódou reverznej osmózy pozitívne alebo negatívne skúsenosti, môžete sa o ne podeliť s našimi odbornými pracovníkmi odboru životného prostredia a zdravia Úradu verejného zdravotníctva SR na Trnavskej 52
v Bratislave, tel. č. 02/49284111.

8 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

najag Pozri príspevok
Je vidieť, že je mnoho nepoučiteľných, preto dávam k dispozícii stanovisko Úradu verejného zdravotníctva SR:

Na úpravu pitnej vody v domácnostiach sa za posledných desať rokov objavili na našich trhoch rôzne typy filtračných zariadení. Na základe doterajších skúseností s používanými filtračnými zariadeniami, podloženými výsledkami laboratórnych vyšetrení, orgány na ochranu zdravia odporúčajú spotrebiteľom zvážiť, či je naozaj nevyhnutné filter používať.
V prvom rade je potrebné mať informáciu o kvalite pitnej vody odoberanej či už z verejného vodovodu alebo z vlastnej studne. Informácie o kvalite pitnej vody dodávanej z verejného vodovodu bezplatne poskytnú vodárenské spoločnosti alebo miestne príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, ktoré vykonávajú štátny zdravotný dozor nad dodržiavaním ustanovení zákona NR SR č. 355/20007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Pitná voda dodávaná z verejného vodovodu musí spĺňať limity ukazovateľov pitnej vody ustanovené nariadením vlády SR č. 354/2006 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na vodu určenú na ľudskú spotrebu a kontrolu kvality vody určenej na ľudskú spotrebu.
Pre získanie informácií o kvalite pitnej vody odoberanej z vlastnej studne je potrebné požiadať akreditované laboratórium, ktoré vykoná za spoplatnenie vyšetrenie ukazovateľov kvality pitnej vody. V prípade vyhovujúcej kvality pitnej vody nie je potrebné, aby jej spotrebitelia pristupovali k dodatočným úpravám.
Kvalita pitnej vody dodávanej z verejného vodovodu môže byť na svojej ceste k spotrebiteľovi ovplyvňovaná kvalitou vodovodných rozvodov, kvalitou domových rozvodných systémov príp. výskytom porúch na rozvodnom potrubí.
Problémy s kvalitou pitnej vody je možné riešiť dodatočnou úpravou pitnej vody v mieste spotreby použitím rôznych zariadení zameraných na odstránenie konkrétneho znečistenia. V závislosti od charakteru znečisťujúcej látky v pitnej vode je však treba citlivo zvážiť vhodný typ filtračného zariadenia, ktorý so správnou obsluhou môže byť v niektorých prípadoch racionálnym riešením konkrétnych miestnych problémov s kvalitou vody.
Rovnako v oblastiach, kde nie je zabezpečené hromadné zásobovanie obyvateľov pitnou vodou z verejného vodovodu a kde jestvujúce individuálne vodné zdroje nezaručujú požadovanú kvalitu vody, je možné na doúpravu vody použiť vhodné filtračné zariadenie.
Jedným z relatívne nových, vysoko účinných spôsobov úpravy vody, pri ktorom sa odstraňuje z vody 95 % ÷ 99 % všetkých prímesí je reverzná osmóza.
Reverzná osmóza je razantná metóda úpravy vody, ktorá produkuje tzv. demineralizovanú vodu - vodu prakticky zbavenú všetkých biologicky významných minerálnych látok, ktorých prísun do organizmu pitnou vodou je nenahraditeľný. Z toho dôvodu nemá už charakter pitnej vody a nie je vhodná pre trvalú spotrebu. Pitnú vodu možno opísať ako systém vo vode rozpustených plynov a látok anorganickej i organickej povahy. Významným zástupcom prirodzenej anorganickej zložky je ukazovateľ tzv. tvrdosti vody, ktorou sa rozumie obsah vápnika a horčíka, ale prispieť môžu aj ďalšie prvky: hliník, mangán, zinok, bárium, stroncium, železo.
Zariadenia fungujúce na princípe reverznej osmózy sú u nás známe už dávno, využívali sa na prípravu tzv. "čistej" vody pre technické a laboratórne účely. Na základe vedeckých poznatkov bolo zistené, že pitie demineralizovanej vody vedie k poruchám metabolizmu minerálnych látok (vápnik, sodík), k poruchám metabolizmu vody v tele, k odvápňovaniu kostí a ku zvýšenému riziku úmrtnosti na kardiovaskulárne choroby. Pitie demineralizovanej vody predstavuje tiež zvýšené riziko toxického pôsobenia ťažkých kovov prijímaných stravou. Zároveň sa zistilo, že pri varení v demineralizovanej alebo mäkkej vode dochádza k vysokým stratám potrebných minerálov z potravín (niekedy až 70 %), čím sa znižuje prísun potrebných látok potravou. V tejto súvislosti treba zdôrazniť, že aj dodatočné obohacovanie vody vápnikom a horčíkom, ktoré niektorí výrobcovia zaraďujú za reverznú osmózu, je málo účinné, odhliadnuc od absencie iných významných prvkov prítomných vo vode.
Na základe vyššie uvedeného, zariadenia na princípe reverznej osmózy nie sú vhodné ako konečný stupeň úpravy pitnej vody, pretože vodu upravenú reverznou osmózou nemožno považovať za plnohodnotnú pitnú vodu. V odborných stanoviskách sa konštatuje, že jedinou výnimkou, kedy môže byť úprava vody pomocou reverznej osmózy tolerovaná, je ak jediným dostupným zdrojom vody je voda s vysokou mineralizáciou, ktorú nie je možné znížiť žiadnym iným spôsobom úpravy. Pritom sa však odporúča časť vody neupravovať a miešať ju s vodou upravenou tak, aby výsledná kvalita zodpovedala kritériám pre pitnú vodu a zachovala si určitú mineralizáciu.
Ako z uvedeného vyplýva, použitie zariadení na úpravu pitnej vody metódou reve osmózy je značne obmedzené. Podľa odborných poznatkov Národného referenčného centra pre pitnú vodu v Štátnom zdravotnom ústave v Prahe, kde sa tejto problematike venujú už mnoho rokov, je opodstatnené varovanie pred pitím demineralizovanej vody, pretože nedostatok minerálnych látok v nej obsiahnutých, ako je horčík, vápnik, kremík a ďalšie, predstavuje mnohonásobne vyššie zdravotné riziko, ako podlimitná prítomnosť niektorých škodlivín, ktoré sa v pitnej vode v našich podmienkach môžu vyskytovať.
Pitie vody upravenej metódou reverznej osmózy je možné akceptovať len v prípadoch, ak nie je zabezpečený iný zdroj vody, nejedná sa o dlhodobé používanie a pitie takejto vody je kombinované s pitím minerálnych vôd a plnohodnotnej vody s obsahom minerálnych látok a stopových prvkov. V oblastiach, kde je zabezpečené zásobovanie vodou z verejného vodovodu, ktorý je pod neustálou kontrolou RÚVZ, je kúpa takéhoto zariadenia neopodstatnená.
V minulosti filtračné zariadenia pre úpravu pitnej vody reverznou osmózou (tak ako aj všetky iné filtre) orgány na ochranu zdravia posudzovali a na distribúciu a predaj takýchto zariadení bolo potrebné rozhodnutie ÚVZ SR - hlavného hygienika. Rozhodnutia boli časovo obmedzené a ich súčasťou boli povinnosti uložené predajcom, zamerané na preventívnu ochranu zdravia - o.i. informovať odberateľov v príbalovom letáku alebo v servisnej knižke, že takto upravená voda nie je vhodná na dlhodobú spotrebu bez zabezpečenia súčasného prísunu plnohodnotnej pitnej vody z iných zdrojov a takto upravenú vodu nie je možné používať na prípravu dojčenskej stravy.
V súčasnosti predajcovia zariadení na úpravu pitnej vody nepotrebujú rozhodnutie úradu verejného zdravotníctva. Výrobky na úpravu pitnej vody však musia spĺňať hygienické požiadavky na zloženie, úpravu a označovanie povrchu výrobkov určených na styk s pitnou vodou ustanovené vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR č. 550/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na výrobky určené na styk s pitnou vodou.
Pre kúpu každého zariadenia na doúpravu pitnej vody sa rozhoduje zákazník rovnako ako pre kúpu ktoréhokoľvek iného výrobku. Preto by mal v prvom rade zvážiť jeho potrebu, vyžadovať v prípade zakúpania podrobné informácie o výrobku, jeho účinnosti a prevádzke a po jeho zakúpení (pri jeho správnej údržbe) požadovať aj dosahovanie výrobcom deklarovaných výsledkov.
Ak máte s používaním zariadení na doúpravu pitnej vody metódou reverznej osmózy pozitívne alebo negatívne skúsenosti, môžete sa o ne podeliť s našimi odbornými pracovníkmi odboru životného prostredia a zdravia Úradu verejného zdravotníctva SR na Trnavskej 52
v Bratislave, tel. č. 02/49284111.


Ďakujem za príspevok. Na podobnú tému som tu svoje názory, že to nie je zdravé, pred pár mesiacmi písala a bola som za to pomaly pod čiernu zem pochovaná
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
SamuelSK Pozri príspevok
Caute.

Tak som sa rozhodol, ze si budem destilovat vodu, resp filtrovat vodu. Pitnu. Teda zevra pitnu.. z vodovodu.

Moja otazka znie:

Ako destilovat vodu?

Viem, ze v USA predavaju destilatory vody, staci si zadat na najznamejsi aukcny server klucove slovo "distiller new love model" alebo nieco take..

Stoji to US$99 .. U nas ? 300eur a vyssie.

Tymto pozravujem NENAZRANYCH SLOVENSKYCH KVAZI-PODNIKATELOV (zadrhnite sa, seriozne, bodnite sa, nebudete mi chybat).

Cize, kedze som nic normalne na Slovensku (ako vzdy) nenasiel, musim to dovazat. A aj napriek tomu sa to oplati (i ked na cene mi nezalezi).

Cize otazky:
1. destiluje tu niekto vodu na pitie ?
2. ak ano, ako to robite ?
3. odkial to mate?


Ja som si kupil destilator, ale zle som vybral, z China a ma plastovy vrchnak, co sa mi nepaci. Ale mam zalusk na USA model, celonerezovy (vnutro samozrejme). (Teoreticky ho viem prerobit na neplastovy model)

Staci menit filtre kazde 3 mesiace napriklad a 800W energie mi da 1liter naozaj cistej vody (za 1 hodinu).

Dik
Podľa toho, čo som čítal v 2. a 3. príspevku, môžeš takúto vodu použiť akurát tak do ostrekovačov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

SamuelSK Pozri príspevok
Caute.

Stoji to US$99 .. U nas ? 300eur a vyssie.

Tymto pozravujem NENAZRANYCH SLOVENSKYCH KVAZI-PODNIKATELOV (zadrhnite sa, seriozne, bodnite sa, nebudete mi chybat).
Ta cena bude zavisiet asi od toho, ze u nas to nikto nekupuje. U nas este predsa len ludia vo vacsej miere pouzivaju vlastny zrdavy rozum, ako v USA, tam maju mozgy uz celkom vymyte.

Raz som vlastnil dom v nadhernej podhorskej obci a prenajimal som ho americkej rodine. Prisli, ze fajn, ze je tam pekne, ale mali 100 x strach. Najprv, ze su tam liatinove radiatory, ze sa nedaju vovnutri cistit od prachu, ze dostanu alergie. Potom, ked som mal v zahrade brigadnikov a bolo vonku 33 stupnov, tak som im kupil bednicku 10-tky piva. Baba chcela na mna volat policiu, ze propagujem alkohol na verejnosti, ze jej deti sa teraz kvoli tomu stanu alkoholici.

V tej dedine je vlastny zdroj vody, maly horsky pramen. Trufam si povedat, ze som este nikde nepil kvalitnejsiu vodu, vratane francuzskej vody z Alp - Evian, ktoru kupute za extra drahe peniaze aj v Tokiu. Kedze obec je mala, rozvod je kratky, voda sa ani nechloruje. Je dost tvrda, ale uplne cista a ma vinikajucu chut.

Ja som ich na tu kvalitu vody aj upozornil hned pri obhliadke domu. Prve, co doniesli boli take tie plastove konvice, na filtrovanie. Ja by som sa z toho nenapil, bol to hnus, bolo vidno, ze uz to roky pouzivaju, nebolo to najcistejsie, ked si clovek predstavi, ako tam stale ta voda roky kysne -aj ked sa stale obmiena...

Takze toto pouzivali, tymto si kazili tu skvelu vodu. Stale sa bali, ze u nas dostanu nejaku chorobu, az sa nakoniec ukazalo, ze riziko cihalo uplne z inej strany - ukradli in spred domu auto plne nalozene na dovolenku.

Je to vsetko iba o Maslowovej pyramide - teda cisty marketing. Maslow v New Yorku zaciatkom 20. storocia definoval ludske potreby podla naliehavosti do akejsi pyramidy. Bezpecnost (strach o zdravie) je hned na druhom mieste, hned za zakladnymi fyziologickymi potrebami, akymi su jedlo a sex.

Toto velmi dobre vedia tie firmy, a kedze v marketingu su v USA asi 40 rokov pred nami (pochopitelne), tak z toho aj nalezite tazia.

Teda ja pozdravujem nie slovenskych podnikatelov, ale tych americkych, ktori zarabaju dobre peniaze na tom, ze svojim zakaznikom kazia zdravie.

Len pre zhrnutie - pitie destilovanej vody je mimoriedne zdraviu skodlive.
6 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Nic v zlom, ale:
Poprosim citujte ma, kde som sa pytal, ci je to zdrave, alebo nie je zdrave.

Za 1.

Rozoberte svoje vodovodne potrubie a vsimnite si co ta voda robi s nim a potom mi prezradte, ako je mozne, ze to je neskodne pre telo. Chapeme sa ?

Za 2.
Poznam ludi, co uz 20 rokov destiluju a funguju zdravotne vyborne. Ako je to mozne ? Trvam na vasej odpovedi.

Za 3.
Je chlor zdraviu absolutne nezavadny a neskodny?

Jasne ze poznam


A teraz ruku na srdce, kto sa dostal na 6. (najvyssie) poschodie ? Resp. kto robi aj vlasny prieskum (DYODD) a neide podla sipiek na cestickach, ako ide masa?

Som dospely clovek, plne si uvedomujem nasledky svojich cinov a ked som sam uvazoval "pit alebo nepit" destilovanu vody, povdal som si "sakra! tak kto zije moje zivot? ja alebo nejaky "vedci" z vodarni?" povedal som si ze sloboda spociva v tom, ze sa sam rozhodnem a lutovat to nebudem. (aj ked ma to zabije).

Dovolim si citovat:
"Za dvadsať rokov budeš viac sklamaný z vecí, ktoré si neurobil, než z tých, ktoré si urobil. Teda, odhoď kotvy. Odplávaj z bezpečného prístavu. Naber do plachiet priaznivý vietor. Skúmaj. Snívaj. Objavuj." Twain Mark

A teraz moja otazka:
(trvam na vasej odpovedi, ked uz tak ide o zdravie a nezdravie)

1. Predpokladajme, ze sa praskne potrubie vody. Na zavadu pridu o hodinu. Za tu hodinu sa napijes vody, ktora sa dotkla niecoho mimo potrubia. Co ak je ta voda kontaminovana? A co ak je tam prasklina niekolko rokov?
2. Ako je mozne, ze sme pouzivali azbest? Ved to bolo pripustne a v poriadku v danom case. Chapete ma? Ako je mozne, ze dnes je tresknem 10ppm "v norme" a nezavadne, ale za 10 rokov to bude v norme len v 2ppm? Toto sa akoze v historii nestalo? Sme akoze v roku 2011 najmudrejsi a mudrejsi uz nebudeme?
3. Ma niekto z vas vobec predstavu,ako funguje chemia? Alebo ste v skolach chybali? Ako je mozne, ze tresknem mame chm. latku X01 a ta je bezproblemova pre zdravie, mame X02 a je taktiez bezproblemova pre zdravie, avsak, ak tieto dve X01 a X02 zamiesame, su toxicke. Co potom?
4. Kto z vas chce dobrovolne pit HAK? Cista nahoda, ze plodnost muzov klesa? Pesticidy a umele hnojiva, to sa tiez le ntak vypari z podzemnej vody? Cista nahoda, ze Holandsko sudi s Nemeckom, ze znecistuje Ryn ?
5. Kto mi vyvrati argument: "Voda nie je podstatny zdroj mineralov, prave naopak, je na to, aby nepotrebne latky vratane prebytocnych mineralov z tela vyplavila."
6. Schvalne skuste dat vriet 1 liter vody do cierneho hrnca. Pockajte kedy sa vsetka (1l) voda vypari a potom sa divajte, co na tom hrnci zostalo. Date ruku do ohna za to, ze tento prasok je pre telo absolutne v poriadku?

Otazka na zaver:
Ak nie filter pred naliatim vody do pohara, tak co tu vodu prefiltruje (pred chlorom atd)?
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
"ako v USA, tam maju mozgy uz celkom vymyte. "

Este by som sa rad obul do tejto veci.

Cisto hypotetitcky, v USA vzniklo "99%" hej? A doslo to k nam.
Cize:
A) USA su vymyte mozgy a slovaci to kopiruju
B) Tentokrat USA su fajn mozgy.

kazdopadne:
V rokoch, ked ekonomia isla HORE, nikto neprisiel do banky ze "Ale viete co, citim sa zle, ze som tolko zarobil na urokoch, ze som dostal taku super hypoteku, ze inflacia splacala za mna"
- TIP: Kto z vyhercov vo Vegase pride do Gambling Anonymous a povie "Citim sa zle, vyhral som vela" ?
Odpovie mi niekto?

Tak preco teraz, zrazu, odrazu, z nicoho nic, kazdy nadava, ked ide vsetko DOLE ?

Za 2.
preco slovaci odobrali z USA (vymlete mozgy) tie super kreditky ?

Kolko slovakov vie, ze ak plati kreditkou, obera obchodnika o 3-5% (poplatok z transakcie) ?
Kto zo nevygumovanych slovakov vie, ze toto obchodnik premietne do beznej ceny?

Preco slovaci nakupuju v megakorporaciach (ala tesco napriklad) a tym podporuju odliv kapitalu a defacto ozobracuju nikoho ineho ako svoj narod?

Vedel by som pokracovat a najst chybu prakticky v kazdom konani.

Pisem to len preto, lebo nenavidim ked niekto odsudzuje niekoho nazor, alebo nejaky narod. (BTW, americke pocitace chutia uz dobre , vsak ? )

" Ja by som sa z toho nenapil, bol to hnus,"
Ako mozes posudit nieco, co si neochutnal?
Je to vrcholne detinske a neprofesionalne a neobjektivne.

"stale ta voda roky kysne"
Odkedy voda kysne? Co v nej kysne? Ale beriem, je to metafora.
V potrubi "nekysne" ? V balenej flase "nekysne" ?

"ukradli in spred domu auto" no dakujem pekne.

spat k Maslowovej pyramide:
Co je zle na bezpecnosti? Pokial si sam spravim svoje "studie" a vyhodnotim, ze potrebujem bezpecnostne dvere, tak som akoze vygumovany mozog, ze minam peniaze na zbytocnosti ? Alebo kupujem auto ktore ma dost airbagov a elektroniky? Alebo ze si nekupim byt v rizikovej oblasti? Alebo ze nekupujem paradajky z hypermarketov ?

K bezpecnosti:
Schvalne, kolko z vas by prezilo prirodnu katastrofu? Alebo nepokoje?

To ale uz vedie k niecomu uplne inemu. Podla mojho nazoru, nie je mozne pouzit rovnaky meter na kazdeho.
Pre niekoho je 5 eur za obed vela, pre niekoho je 50eur za obed malo. Kazdy vnima realitu a svoje potreby inak.
Niekomu staci to, co mu daju na striebornom podnose, a niekto potrebuje dovod, preco by to co mu priniesli mal aj zjest.

Otazka ako bonus:
1. Preco nejazdime na vodiku, ale stale na rope?
2. Co si myslite o flouride ? (v zubnej paste a vo vodovode)
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
A dam vam este jednu otazku

Pijete Coca Colu, alebo podobne sladke drinky ?

(nerad zdrzujem, tak propomeniem, ze aj tie su zvacsa vyrabane z destilovanej vody)

EDIT:
A tak mozeme ist do matematiky, ked uz tak.
Kolko mg kalica ma 2l vody (denny priemer) a kolko mg kalica ma zdrava strava, ktoru za den zjem?

Bol by som zvedavy, na stavbu stravy ludi (vratane vedcov), ked poukazuju na mg chybajuceho kalica z dvoch litrov vody. velmi, naozaj, extremne zvedavy na ich stravne navyky .


EDIT2:
Ca - kalcium, vapnik. Na etikete balenej vode pisu, ze je tam ~100mg/l
To je 20% dennej potreby. (zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1pnik)

Hmmm, neviem co si o tom mysliet. Pripomina mi to europolitikov, co zakazuu ziarovky. Metaforicky by som povedal, ze zbieraju centy po ceste pricom im z vacku vypadavaju bankovky.

Alebo kde robim chybu ?

EDIT3:
Tak podme dalej, Mg, horcik - ~25mg/l v balenej vode. To je 50/300 respektive 1/6 co je menej ako 20% z dennej davky.

zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Hor%C4%8D%C3%ADk
Naposledy upravil SamuelSK : 07.11.11 at 13:19
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Tu Ti asi nikto neporadí. Zdá sa že o problematike vieš viac ako všetci tu dohromady. Píšeš, že poznáš ľudí čo už 20 rokov pijú destilovanú vodu a sú na tom zdravotne výborne. Tých sa opýtaj- niet nad praktické skúsenosti.
Ty si už presvedčený o svojej pravde a tu v podstate hľadáš iba ľudí čo Ťa v tom utvrdia.

Veľa otázok si položil na ktoré by sa mohla rozvinúť nekonečná debata. Zastavím sa pri niektorých (neber ich smrteľne vážne):
-1. Preco nejazdime na vodiku, ale stale na rope? -ak bude ropy málo a bude drahá, tak sa určite bude využívať alternatívny zdroj -možno aj vodík ak ho niečo nepredbehne.
-2. Co si myslite o flouride ? (v zubnej paste a vo vodovode)- na TA3 v jednej zdrav. relácii sa vyjadril lekár, že pri čistení zubov je podstatná dĺžka mechanického čistenia a zubná pasta je len na spríjemnenie tejto činnosti (tu si môže každý urobiť svoj úsudok).
-"ako v USA, tam maju mozgy uz celkom vymyte. " - nikto nepopiera čo všetko dosiahli ale .... v niektorých "disciplinách" došli až tak ďaleko, že napr. ..... na Slovensko príde Lary King a nič mu nehovorí slováci, češi..... ale ak vrcholoví politici majú medzery v geografii tak je to OK. Právnici sú na takej výške, že ošklbú od peria aj hada. Stretol som sa s poisťovacími zmluvami, ktoré platili všade okrem USA (niekedy to bolo aj v "zelenej karte") atd. atd...

Ešte uvediem jeden analogický príklad o alergiách. Neviem ktorí vedci zistili, že detí ktoré žijú v styku s hospodárskymi zvieratami trpia podstatne menej alergiami ako deti v oveľa hygienickejšom prostredí. Tým som chcel povedať to, aby si sa trocha spoľahol aj na svoj organizmus a neposúval ho do inkubátora.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a ja naozaj nechápem, ak niekto napíše "tak som sa rozhodol" a potom sa ide sem vykecávať...však keď sa raz rozhodnem, nebudem zháňať rady a rozumy kdekade ale držím sa svojho presvedčenia...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A teraz moja otazka:
(trvam na vasej odpovedi, ked uz tak ide o zdravie a nezdravie)

1. Predpokladajme, ze sa praskne potrubie vody. Na zavadu pridu o hodinu. Za tu hodinu sa napijes vody, ktora sa dotkla niecoho mimo potrubia. Co ak je ta voda kontaminovana? A co ak je tam prasklina niekolko rokov? Si vedľa ako taká jedľa! Voda vo vodovode je pod tlakom! Vyteká teda von, teda dnu do rúry sa už nič nedostane! A keď je tam "niekoľko rokov", tak by to zistili podľa odpočtov vody!
2. Ako je mozne, ze sme pouzivali azbest? Ved to bolo pripustne a v poriadku v danom case. Pretože vtedy sa na hygienu a zdravie až tak neprihliadalo - jednoducho bol odolný a nehorľavý, tak sa používal. Chapete ma? Ako je mozne, ze dnes je tresknem 10ppm "v norme" a nezavadne, ale za 10 rokov to bude v norme len v 2ppm? Toto sa akoze v historii nestalo? Sme akoze v roku 2011 najmudrejsi a mudrejsi uz nebudeme? Začínaš byť paranoidný - vedomosti sa získavajú stále - v 2011-tom sme niečo vedeli, v 2012-tom budeme vedieť viac.
3. Ma niekto z vas vobec predstavu,ako funguje chemia? Len či ty máš predstavu! Alebo ste v skolach chybali? Ako je mozne, ze tresknem mame chm. latku X01 a ta je bezproblemova pre zdravie, mame X02 a je taktiez bezproblemova pre zdravie, avsak, ak tieto dve X01 a X02 zamiesame, su toxicke. Takže si chýbal na chémii! Co potom? Ak vedia, že X01+X02 sú škodlivé, tak ich spolu nedajú!
4. Kto z vas chce dobrovolne pit HAK? Cista nahoda, ze plodnost muzov klesa? Somarina, čistá somarina - tvoje fantasmagórie! Pesticidy a umele hnojiva, to sa tiez le ntak vypari z podzemnej vody? Práve preto sa obmedzujú, aby príroda sa s tým vysporiadala. DDT, dusičnany - všetko je minulosťou, alebo sa prísne kontroluje. Cista nahoda, ze Holandsko sudi s Nemeckom, ze znecistuje Ryn ? Žeby? A ak áno, tak len preto, lebo v Nemecku niekto obchádzal zákony a vypúšťal "sračky" do Rýna!
5. Kto mi vyvrati argument: "Voda nie je podstatny zdroj mineralov, prave naopak, je na to, aby nepotrebne latky vratane prebytocnych mineralov z tela vyplavila." Ak nebudeš piť, vyschneš - ľudské telo je cca 70% voda! Teda v krvi okrem bielych, červených krviniek, krvných doštičiek (mimochodom - tiež majú v sebe vodu) a krvnej plazmy (tiež tekutina na základe vody), kolujú aj minerály. Nebude voda, nebude krv, kto potom po tele roznesie minerály? Žeby nejaký mimozemšťan? Preto čo sa vyplaví, to sa musí dodať- niečo v pevnej forme - prejde do krvi (kvapaliny!), niečo v tekutej forme - opäť prejde do krvi (kvapaliny)
6. Schvalne skuste dat vriet 1 liter vody do cierneho hrnca. Pockajte kedy sa vsetka (1l) voda vypari a potom sa divajte, co na tom hrnci zostalo. Date ruku do ohna za to, ze tento prasok je pre telo absolutne v poriadku? No práve - to sú tie soli a minerály. Ale ty si asi fakt na tej chémii chýbal.

Otazka na zaver:
Ak nie filter pred naliatim vody do pohara, tak co tu vodu prefiltruje (pred chlorom atd)? A čo vlastne chceš filtrovať? Ten chlór, vápnik, železo a ostatné minerály - mimochodom chlór je na molekulárnej úrovni - jedine osmózou ho dostaneš preč.
Mne voda z vodovodu chutí a nerobí mi problém. Pokiaľ budeš slopať destilovanú vodu - vieš čo sa stane? Asi ťažko - nemáš o tom ani šajnu! Budeš odoberať minerály z vlastného tela, žiadne nedodáš - bude ti chýbať vápnik - zrednú ti kosti, bude ti chýbať železo - odkape ti mozog na nedostatok kyslíku - železo totiž v krvi viaže na seba kyslík.

Takže si veselo filtruj, pij destilovanú vodu - cca po pár rokoch už žiadnu vodu nebudeš potrebovať!



spat k Maslowovej pyramide:
Co je zle na bezpecnosti? Pokial si sam spravim svoje "studie" a vyhodnotim, ze potrebujem bezpecnostne dvere, tak som akoze vygumovany mozog, ze minam peniaze na zbytocnosti ? Alebo kupujem auto ktore ma dost airbagov a elektroniky? Alebo ze si nekupim byt v rizikovej oblasti? Alebo ze nekupujem paradajky z hypermarketov ?
Blbosť ako mraky - tá pyramída. Aj v USA nejaký magor už niekoľkokrát predpovedal (vedecky) koniec sveta - a zatiaľ ešte stále píšem.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Neviem čo vlastne chce, filtrovať či destilovať, toť maličký rozdiel.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
misoft -
fajn, je to pod tlakom, ale nic tam nemoze padnut? potrubie nie je nad zemou, ale pod zemou, cize tlak nie len von, ale moze byt aj dovnutra (alebo naozaj si myslis, ze pri velej trhline sa nic nedostane dovnutra? videl si niekedy trhlinu takeho rozmeru?) nehovorim ze sa to deje kazdy rok, ale nie je to ani nemozne.

| Ak vedia, že X01+X02 sú škodlivé, tak ich spolu nedajú!|

Aha, cize aj vakciny su uplne v pohode, aj vtacia chripka je uplne v pohode a kazdy, uplne kazdy clovek na tomto svete je bezuhonny, aj majitelia FED-u ? Preco sa potom zamykas ?

"
Somarina, čistá somarina - tvoje fantasmagórie!"

Preco ?

"Žeby? A ak áno, tak len preto, lebo v Nemecku niekto obchádzal zákony a vypúšťal "sračky" do Rýna!"

Prave si si znegoval "| Ak vedia, že X01+X02 sú škodlivé, tak ich spolu nedajú!|" Alebo sa mylim ?

K bodu 5. cital som vedecke veci, ze voda nepomaha k tomu, ze telo z nej absorbuje mineraly, avsak ani ich neberie narozdiel od destilovanej.
Cize aj chlor je podla teba bezpecny mineral?


Julian, ano ta analogia je perfektna, lenze kedy je toho uz privela? Priklad: nebudem utierat prach kazdy den, ale raz za tyzden, ci raz za mesiac?

A preco som toto zalozil a preco debatujem?

Ehm ehm,... naco mam usta ? Alebo som na zlej stranke? Alebo na Slovensku plati "kazdy sam za seba" ?

K tej cene, co tu niekto pisal, ze "neni dopyt" poviem vam - 99% obchodnikov to robi tak, ze nema na sklade nic, len to dovezie a za "know how" kde to kupil, si uctuje prirazku 200-400% cize viem o com kecam a nie je to len dopytom.

napr tu:
http://www.upravavody.info/zdravie.html
aby som podlozil svoje tvrdenia, ze ANORGANICKE mineraly su mi na dve veci, z vody. to telo nevstrebava...

tak tomu dajte lock, alebo tu pracuje niekto z vodarne? ved nepisal som ze zastavim kohutik.. lol
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Gapo Pozri príspevok
Neviem čo vlastne chce, filtrovať či destilovať, toť maličký rozdiel.
No filtracia = reverzna osmoza .. destilovat = zmenit na paru a spat kondenzovat na kvapalinu (plus prefiltrovat).. to je cista voda, ale drsnejsie precistena ako RO..

kazdopadne aj samotne RO bolo dost ukamenovane..

hladam informacie, nie len z 1 zdroju (fora) ale z co najviac,

preco?

Niesom ignorant. Ale nezastavim sa pokial ma niekto skutocne nepresvedci o opaku. Toto sa mi vela krat v zivote oplatilo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Vážne rozmýšľam nad tým prečo sa moja prastará mama dožila len 97 rokov a stará mama len 93 rokov a už začínam prichádzať veci na kĺb, obe pili vodu z kopanej studne v ktorej celý život žila aspoň jedna žaba (asi do nej načúrala) ale oni tvrdili že tam žije preto že voda bola zdravá, ale vážený samuelsk pásavka zemiaková prišla z ameriky a za ňou ddt ĎAKUJEME, to už nehovorím o kukričiarovi ktorí sem dovliekli osloboditelia počas poslednej vojny (balkánskej) prečo nespomínaš dobré E-čka, geneticky modifikované potraviny( ktorými sa otvára pekná pandorina skrinka) alebo posledné zistenia že na potenciu mužov má terciálne vplyv antikoncepcia a najme jej reziduá vo vode a rybách?
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
A co hovoris na 5 ppm ortuti co bolo donedavna "v norme" ?

http://www.euractiv.sk/zivotne-prost...ncepcia-016121
http://www.copijeme.sk/kde-az-koncia-nase-lieky
http://michalhornak.blog.sme.sk/c/21...atastrofa.html

http://www.google.sk/#sclient=psy-ab...w=1280&bih=609

Pavol, nic v zlom, ale myslim ze v tom case mali cistejsiu vodu predsa len. Zaroven mali zdravsiu stravu.

PS: a ano, som paranoidny, ale to som bol aj v case, ked mal kazdy pracu a hovoril som znamym, aby si davali pozor, na buducnost. (Ale teraz do nich nema vyznam rypat, malo som sa snazil, malo som do nich buzeroval, nech si nechavaju nieco bokom, nie je to ich chyba).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

SamuelSK
fajn, je to pod tlakom, ale nic tam nemoze padnut? potrubie nie je nad zemou, ale pod zemou, cize tlak nie len von, ale moze byt aj dovnutra (alebo naozaj si myslis, ze pri velej trhline sa nic nedostane dovnutra? videl si už,keď praskne vodovodné potrubie? Je to hotová gejzír. Tlak tam nie je 1 atm = 100kPa, aleje tam omnoho viac, však to musí v baráku vytlačiť niekedy aj na 12-te poschodie videl si niekedy trhlinu takeho rozmeru? videl a nie raz) nehovorim ze sa to deje kazdy rok, ale nie je to ani nemozne.
Veď to sem-tam dávajú aj v telke - a keď to "rachne" - Yellowstone a jeho "Starý verný"

sa môže dať vypchať - toľko vody vytečie von a nie dnu!


Ale mám taký osobný dojem, že si si odhrýzol poriadne sústo - operuješ faktami, často protichodne.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
http://www.cas.sk/clanok/157832/vide...-potrubie.html

Aha, naozaj, myslim ze mas pravdu, kukni prvy obrazok, tu stojatu vodu nad potrubim, fakt, gravitacne pole tam vypli.

Akekolvek susto sa da zjest, nemusi to byt esteticky, ale da sa. Ja nezijem podla toho, ci je susto premna velke a ci nie (viem ze bezny clovek sa vzdava lahko), no protichodne fakty uvadzam z dovdou, ze 1. chcem byt objektivny a za 2. pozorujem ci si ich niekto vobec vsimne.

Ako vidim, aj pri oprave potrubia porusuju zakony fyziky, vsak?



EDIT:
Ozaaaaaaaj, a co k rope? preco musime ropu cerpat az kym sa nevyuzije? Ty nechces jazdit na vodik? Ktory by bol nesmierne lacnejsi a ZDRAVSI pre prirodu?

Ci si len nechces pripustit, ze existuju "nedobri" ludia, ktorym ide len a len o peniaze a kaslu na planetu a zdravie ludi?

Neviem kto to uz pisal, bol som len zvedavy, ci sa zhodneme aspon na tom, ze ropa je jasny dokaz toho, ze nie vsetko je take ruzove ako to vyzera. (I ked z historie by sme vedeli najst mnoho veci)

EDIT356:

Moj dedo zomrel ako cca 55 rocny, mal som 9 rokov. Nepil destilovanu vodu. A ?
(toto je na margo toho, ze niekto pise, ze jeho rodina mala 100 rokov a nepila destilovanu vodu)
Dalsi dedo nepil destilovanu vodu (no vela destilatu ano) a ma 70 a zije v pohode.
Statistika z 3 ludi je nam na dve veci. Priklanam sa k nazoru, ze na takyto experiment treba niekolko desatroci a tak sa pravdu dozviem asi len ked stavim "proti prudu" a odexperimentujem to na sebe
Lenze filtrovat vzduch nie je lahke, cize mozno ma ten zabije..
Este raz - moja pointa je - zminimalizovat zamorenie tela.
(zacal som nekupovanim masa z hypermarketov, pokracujem vodou.. a uvidim kde skoncim)
Naposledy upravil SamuelSK : 07.11.11 at 19:02
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

O čo ide tomu nedobrému človeku ktorý aj napriek tomu že je separovaný zber úmyselne hádže odpad do prírody?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ten prístroj na destiláciu je na elektrinu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať