Zavrieť

Porady

Destilacia pitnej vody

Samuel
Caute.

Tak som sa rozhodol, ze si budem destilovat vodu, resp filtrovat vodu. Pitnu. Teda zevra pitnu.. z vodovodu.

Moja otazka znie:

Ako destilovat vodu?

Viem, ze v USA predavaju destilatory vody, staci si zadat na najznamejsi aukcny server klucove slovo "distiller new love model" alebo nieco take..

Stoji to US$99 .. U nas ? 300eur a vyssie.

Tymto pozravujem NENAZRANYCH SLOVENSKYCH KVAZI-PODNIKATELOV (zadrhnite sa, seriozne, bodnite sa, nebudete mi chybat).

Cize, kedze som nic normalne na Slovensku (ako vzdy) nenasiel, musim to dovazat. A aj napriek tomu sa to oplati (i ked na cene mi nezalezi).

Cize otazky:
1. destiluje tu niekto vodu na pitie ?
2. ak ano, ako to robite ?
3. odkial to mate?


Ja som si kupil destilator, ale zle som vybral, z China a ma plastovy vrchnak, co sa mi nepaci. Ale mam zalusk na USA model, celonerezovy (vnutro samozrejme). (Teoreticky ho viem prerobit na neplastovy model)

Staci menit filtre kazde 3 mesiace napriklad a 800W energie mi da 1liter naozaj cistej vody (za 1 hodinu).

Dik
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľudia, ľudia! Či nevidíte (nečítate), že SamuelSK ani sám nevie, čo chce? Po zadaní prvotného problému:
Caute.

Tak som sa rozhodol, ze si budem destilovat vodu, resp filtrovat vodu. Pitnu. Teda zevra pitnu.. z vodovodu.

Moja otazka znie:

Ako destilovat vodu?......
.....
Ja som si kupil destilator, ale zle som vybral, z China a ma plastovy vrchnak, co sa mi nepaci. Ale mam zalusk na USA model, celonerezovy (vnutro samozrejme). (Teoreticky ho viem prerobit na neplastovy model)

Staci menit filtre kazde 3 mesiace napriklad a 800W energie mi da 1liter naozaj cistej vody (za 1 hodinu).

Dik
prebehol k Maslowovmu rebríčku
....Jasne ze poznam


A teraz ruku na srdce, kto sa dostal na 6. (najvyssie) poschodie ? Resp. kto robi aj vlasny prieskum (DYODD) a neide podla sipiek na cestickach, ako ide masa?.....
, potom k "vymývaniu mozgov" a fluoridu:
"ako v USA, tam maju mozgy uz celkom vymyte. "

Este by som sa rad obul do tejto veci.

Cisto hypotetitcky, v USA vzniklo "99%" hej? A doslo to k nam.
Cize:
A) USA su vymyte mozgy a slovaci to kopiruju
B) Tentokrat USA su fajn mozgy........
spat k Maslowovej pyramide:
Co je zle na bezpecnosti? Pokial si sam spravim svoje "studie" a vyhodnotim, ze potrebujem bezpecnostne dvere, tak som akoze vygumovany mozog, ze minam peniaze na zbytocnosti ? Alebo kupujem auto ktore ma dost airbagov a elektroniky? Alebo ze si nekupim byt v rizikovej oblasti? Alebo ze nekupujem paradajky z hypermarketov ?

K bezpecnosti:
Schvalne, kolko z vas by prezilo prirodnu katastrofu? Alebo nepokoje?

To ale uz vedie k niecomu uplne inemu. Podla mojho nazoru, nie je mozne pouzit rovnaky meter na kazdeho.
Pre niekoho je 5 eur za obed vela, pre niekoho je 50eur za obed malo. Kazdy vnima realitu a svoje potreby inak.
Niekomu staci to, co mu daju na striebornom podnose, a niekto potrebuje dovod, preco by to co mu priniesli mal aj zjest.

Otazka ako bonus:
1. Preco nejazdime na vodiku, ale stale na rope?
2. Co si myslite o flouride ? (v zubnej paste a vo vodovode)
nápojom a žiarovkám:
A dam vam este jednu otazku

Pijete Coca Colu, alebo podobne sladke drinky ?

(nerad zdrzujem, tak propomeniem, ze aj tie su zvacsa vyrabane z destilovanej vody)....
....Hmmm, neviem co si o tom mysliet. Pripomina mi to europolitikov, co zakazuu ziarovky. Metaforicky by som povedal, ze zbieraju centy po ceste pricom im z vacku vypadavaju bankovky......
, chémii, obchodníkom, ortuti
A co hovoris na 5 ppm ortuti co bolo donedavna "v norme" ?

http://www.euractiv.sk/zivotne-prost...ncepcia-016121
http://www.copijeme.sk/kde-az-koncia-nase-lieky
http://michalhornak.blog.sme.sk/c/21...atastrofa.html

http://www.google.sk/#sclient=psy-ab...w=1280&bih=609

Pavol, nic v zlom, ale myslim ze v tom case mali cistejsiu vodu predsa len. Zaroven mali zdravsiu stravu.

PS: a ano, som paranoidny, ale to som bol aj v case, ked mal kazdy pracu a hovoril som znamym, aby si davali pozor, na buducnost. (Ale teraz do nich nema vyznam rypat, malo som sa snazil, malo som do nich buzeroval, nech si nechavaju nieco bokom, nie je to ich chyba).
, separácii odpadov a ochrane živ. prostredia
Idem so psom, do prirody, to je jedno ako daleko, neexistuje snad zorny uhol, kde by som nevidel nejaku PET flasu, alebo dnes uz nejaky, i ked "len" papier, ale papier z rychlo-obcerstvenia. A o vacsich nechutnostiach radsej pomlcim.
Cestne mozem prehlasit, ze som nikdy nevyhodil odpad tam kam nepatri, minimalne nie umyselne (nezarucujem sa za pred-teenagersky vek). Je skoda, ze aspon v tomto nie su ludia jednotni.
Zaroven nenavidim spacky z cigariet na chodniku.
Preco nemozeme aplikovat Singapursky trest za odhodenie zuvacky, cigarety, odpadu?
Par dni v base natvrdo ?
, platinovým sitkám
Vezmite si tu aferu s platinou .. 63kg sitiek a "znalec" povedal, ze hodnota je 80 000 eur (kde by mala byt 25-nasobne vyssia)
, odkazujúc na "niekoho" z NAVY
Poznam jedneho z navy, co takmer jednu dekadu rokov pil destilovanu vodu...
(čistý výmysel), používajúc "argumenty", o ktorých nemá ani šajnu
Stale tu pisu ludia o tom, ze destilovana voda je jedovata. Fajn.

A co ludia co dlhodobo piju dazdovu vodu ? Ved to je tiez destilovana voda.
A co ludia v karibiku, co si destiluju vodu? A doziju sa viac ako Slovaci ? Ako je to mozne ?
, k intolerancii a alergiám
To ze zijeme je velmi relativne
Vid kolko intolerancii a alergii ludia chytaju.
To tu bolo aj predtym?
Alebo je to klasikou - rodicia nedovolia detom ani do pieskoviska vkrocit, lebo sa tam mocia psy, izoluju ich a vuala.. milion alergii a chorob?
(a možno ani nevie, čo je to intolerancia, pretože to ľudia chytajú ), skočí k pesticídom
...Posledna otazka to zaklincovala, dovolim si citovat:
"
Nedávno sa robil aj spotrebiteľský prieskum kečupov, objavili sa v nich mykotoxíny a stopy pesticídov. Štátna veterinárna a potravinová správa vydala stanovisko, že oni nenašli pri svojich kontrolách nič, čo by ohrozovalo zdravie"


To len taky maly dodatok ku slepej viere, ze "JPP z uradov a tak to musi platit".
, atď., atď.

Ľudia, veď on si z nás robí dobrý deň. Začne s jedným, aby za chvíľu prešiel na druhé, len aby BOL V CENTRE POZORNOSTI - proste je to EGOCENTRIK!
2 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

SamuelSK Pozri príspevok
Este raz, limity sa upravuju, rozumej zvysuju podla potreby toho, kto tie limity stanovuje, alebo historia ma zase klame? Cize ked dnes je 100jednotiek OK, zajtra bude 500jednotiek OK, ako hodnoverne to teda je, z dlhodobeho hladiska? Alebo ludia mutuju tak rychlo ?
SamuelSK!

Žasnem ako dokážeš ignorovať odborné názory, ale na druhej strane bezvýhradne veríš nejakému redaktorovi (možno absolventovi nejakej Strednej školy).

Keďže si sa vyjadril, že sa už nebudeš k téme vyjadrovať, tak klikám na vyriešené.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať