Zavrieť

Porady

PZP pri dedicskom konani

Dobry den,
Otec mi zomrel v januari tohto roku. Dedicske konanie prebehlo v juli kde se som zdedil aj auto. Oficialne ale este nemam osvedcenie o dedicstve cize auto stale nie je oficialne moje.Notarsku zapisnicu mam ale treba cakat na osvedcenie o dedicstve atd.
Problem je ze 31.12 konci pzp. AKo mam postupovat? Da sa predlzit poistka co bola tento rok s pripadnymi zmenami? Tym myslim zrusit pripoistenia a nechat iba PZP. Alebo mam zrusit stavajucu poistku a moze sa auto poistit aj na inu osobu ako je oficialne mrtvy majitel? Na moje meno poistka nepripada v uvahu,nemam vodicak ziadne kilometre atd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Poistka musí byť na majiteľa a ty ním si,nie je dôležité,či máš vodičák.Urguj osvedčenie,pokiaľ sa pamätám,tak som išla na súd,tam som zaplatila 55,50€,vydali mi osvedčenie a hneď som podpísala,že sa vzdávam lehoty na správoplatnenie (cca 14dní) a dali mi pečiatku.Čo sa týka PZP,naštuduj si toto:

    Otázka: Ako je to pri úmrtí majiteľa vozidla, ak tento zomrie a dedičské konanie trvá dva roky. Máme ako rodina platiť PZP na svoje meno, alebo čím sa treba riadiť?

    Andrea Leskovská, riaditeľka odboru manažmentu produktov
    V zmysle zákona o PZP poistenie zodpovednosti zaniká okrem iného aj zápisom prevodu držby vozidla na inú osobu v evidencii vozidiel. Pri úmrtí držiteľa vozidla odporúčame, aby jedna osoba z okruhu dedičov bola určená ako platiteľ poistného a oznámila to spolu s údajmi o osobe platiteľa poisťovateľa. Tejto osobe bude poisťovateľ potom zasielať na úhradu predpisy poistného až do doby ukončenia konania o dedičstve. Po vydaní osvedčenia o dedičstve príslušný dopravný inšpektorát vykoná zápis prevodu držby. O vykonaní prevodu držby je potrebné bezodkladne infomovať poisťovateľa a odovzdať mu potvrdenie o poistení zodpovednosti a zelenú kartu z dôvodu zániku poistenia zodpovednosti.

    Pripoistením myslíš čo? Havarijnú poistku?Vezmi úmrtný list a choď do poisťovne zrušiť.PZP by som riešila dočasným odhlásením na Odbore dopravy(tiež s úmrtným listom) ,pokiaľ s autom nikto nejazdí.To ste mali riešiť už dávno.
    Pozri aj toto:
    https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=...dedi%C4%8Dstve
    Naposledy upravil Peggynka : 30.11.13 at 22:27
    Merju Ahoj. Osvedcenie sa urguje uz davno,cez pravnika,ale stale nic zo sudu. Je to na sude "pre mladistvych",pretoze jeden z dedicov je malolety a oni lehotu rozhodnutia nemaju,takze tak skoro ho este ani mat nebudeme. Preto to riesim takto neskoro pretoze sme si mysleli ze sa za par mesiacov rozhodne.
    S autom sa jazdi praveze. Nasiel som nieco taketo:
    Povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu má pri tuzemskom motorovom vozidle ten, kto je ako držiteľ motorového vozidla zapísaný v dokladoch vozidla alebo ten, kto je v dokladoch vozidla zapísaný ako osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla, v ostatných prípadoch ten, kto je vlastníkom motorového vozidla alebo jeho prevádzkovateľom.
    Cize ak na aute jazdi moj otec,moze uzatvorit on poistku? Ide aj o to ze okrem inych veci by mne vyrubili velke poistne kedze som rizikova skupina.
    Peggynka Však zájdi do poisťovne a vysvetli situáciu.Tieto termíny:držiteľ,vlastník a prevádzkovateľ ti vysvetlia.

    PZP pri dedicskom konani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.