Zavrieť

Porady

Živnosť, začiatok podnikania, prosím poraďte

Ahojte poraďáci,kvôli robote som si založil živnosť. Keďže v podstate budem mať viac-menej príjmy ako výdaje, na internete som si hľadal, čo mi znižuje základ dane:
- strava 950 eur (rok)
- faktúry za telefón, internet
- nákup kancelárskych potrieb
- zdravotné poistenie cca 570 eur (rok)
- nezdaniteľná časť na daňovníka

Chcem sa opýtať, môžem si tam zahrnúť aj životné poistenie a špeciálny šetriaci program (nie je to poistenie) alebo ako to nazvať?
resp. čo je ešte možné si zahrnúť do nákladov v rámci zákona, keď ide o kancelársku robotu, kde mi bude šéf fakturovať za služby... vy máte viac skúseností. Dočítal som sa na internete, už všeličo :-)))
Veľmi pekne ďakujem za pomoc. Bojím sa, aby som na konci roka neplatil vysoké dane a v podstate zistím, že živnosť sa mi vôbec, ale vôbec neoplatí :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    do nákladov sa nikdy nedávali životné poistky, či sporenie, bola to odpočítateľná položka na dani § 11 ZDP.....od r. 2011 je zrušená....

    do výdavkov si môžeš dávať i školenie , odborné publikácie, nájomné, energie, kancelársky nábytok, PC a pod.....

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    čo presne je strava 950€ - máš kúpené stravné lístky? Alebo bločky z reštavrácie na každý deň? Alebo robíš každý deň cesťáky?

    007yxo je offline (nepripojený) 007yxo

    007yxo
    Dáša_ Pozri príspevok
    čo presne je strava 950€ - máš kúpené stravné lístky? Alebo bločky z reštavrácie na každý deň? Alebo robíš každý deň cesťáky?
    Chcem si kúpiť stravné lístky. Predsa len chodím pravidelne na obedy a chcem využiť túto možnosť:
    http://www.jedlonamiestodani.sk/najedztesa.php

    007yxo je offline (nepripojený) 007yxo

    007yxo
    Mila123 Pozri príspevok
    do nákladov sa nikdy nedávali životné poistky, či sporenie, bola to odpočítateľná položka na dani § 11 ZDP.....od r. 2011 je zrušená....

    do výdavkov si môžeš dávať i školenie , odborné publikácie, nájomné, energie, kancelársky nábytok, PC a pod.....
    Ďakujem, tak to som si zle naštudoval. No nájomné, energie a podobné platiť nebudem. Chcel by som sa opýtať ešte na auto, síce nemám vlastné, ale budem jazdiť na inom a tomu druhému budem musieť určite platiť za benzín a opotrebenie. To by sa dalo ako riešiť? Vedeli by ste poradiť.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    007yxo Pozri príspevok
    Ďakujem, tak to som si zle naštudoval. No nájomné, energie a podobné platiť nebudem. Chcel by som sa opýtať ešte na auto, síce nemám vlastné, ale budem jazdiť na inom a tomu druhému budem musieť určite platiť za benzín a opotrebenie. To by sa dalo ako riešiť? Vedeli by ste poradiť.
    je možné si automobil i jednorázovo prenajať, ale na dlhodobý prenájom MV je podľa môjho názoru potrebné povolenie (napr. ŽL)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no radšej nám prezraď akú podnikateľskú činnosť hodláš vykonávať stačí odobr, a poradíme ti čo všetko si môžeš dať do nákladov...

    007yxo je offline (nepripojený) 007yxo

    007yxo
    Ice dive Pozri príspevok
    no radšej nám prezraď akú podnikateľskú činnosť hodláš vykonávať stačí odobr, a poradíme ti čo všetko si môžeš dať do nákladov...
    budú to administratívne služby pre jednu firmu a to im budem fakturovať.

    Živnosť, začiatok podnikania, prosím poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.