Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch

Ahojte. Mám jednu otázočku v túto neskorú nočnú hodinu. Ide o výkaz o príjmoch a výdavkoch.

Chcem sa opýtať, či na riadok 08 Platby do fondov mám dať platby do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne, alebo mám k tomu prirátať aj tvorbu sociálneho fondu.
Riadok 10 Výdavky celkom by mi vlastne mal sedieť s výdavkami uvedenými v daňovom priznaní že?

Vopred ďakujme za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ZuzkaOE
    Ahojte. Mám jednu otázočku v túto neskorú nočnú hodinu. Ide o výkaz o príjmoch a výdavkoch.

    Chcem sa opýtať, či na riadok 08 Platby do fondov mám dať platby do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne, alebo mám k tomu prirátať aj tvorbu sociálneho fondu.

    sociálny fond nie

    Riadok 10 Výdavky celkom by mi vlastne mal sedieť s výdavkami uvedenými v daňovom priznaní že?

    áno

    Vopred ďakujme za odpovede.
    . .

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Keď tam nedám sociálny fond,tak mi to bude robiť rozdiel v daňovom priznaní o 282 Sk, (toľko mám soc. fond.)

    Do daňového priznania som dávala výdavky na dosiah.a zabezpeč. príjmov.... z peňažného denníka vrátane tvorby soc. fondu.
    ...ale to som asi tam urobila chybu. Nemalal som to tam dávať, pretože soc. fond som nečerpala, iba mi to v mzdách vypočítalo, koľko mám tvoriť soc. fond. a ja som to tresla ku výdavkom. Takže tam asi ani nemôžem mať výdavky že? .... logické

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zuzka prepáč, tvorba soc. fondu patrí do výdavkov, myslím, že do réžie a MRP to tiež dáva do fondov.
    Ak sa mýlim, opravte ma!
    našla som o tom tému:
    www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fon du
    Naposledy upravil kukučka : 31.03.06 at 01:16

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    kukučka
    Zuzka prepáč, tvorba soc. fondu patrí do výdavkov, myslím, že do réžie a MRP to tiež dáva do fondov.
    Ak sa mýlim, opravte ma!
    našla som o tom tému:
    www.porada.sk/showthread.php?t=20497&highlight=%FA%E8tovanie+fon du
    Ano tvorba SF je VOzD, čerpanie SF ve VNzD
    A môžeš ho tvoriť preddavkovo, alebo presný výpočet z miezd zamestnancov.
    Pekné ránko...

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.