Zavrieť

Porady

2 exekucie od dovery?

Je mozne ze mi v priebehu roka pridu 2 exekucie za dlh v dovere????
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

je to ten istý dlh? Nie je to náhodou nezaplatené poistné povedzme do konca januára prvá exekúcia a od februára do konca septembra druhá exekúcia? Teda termíny som len tak strelila, netuším, v akých intervaloch posúvajú nedoplatky. Ale proste sú to dva rôzne nedoplatky?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...v pohode aj viac......
Záleží od okolností , nakoľko na stránke príslušnej poisťovne sa píše , okrem iného , aj toto :

Čo riskujete, keď neplatíte
Neplatiť odvody prináša veľké riziká. Podstupujú ich najčastejšie samoplatitelia a samostatne zárobkovo činné osoby - tvoria osem z desiatich našich dlžníkov.


Dlžník riskuje zvýšené náklady na úroky, pokuty či trovy exekúcie. Zhorší sa mu prístup k úverom, dotáciám alebo eurofondom. Bude zverejnený v zozname dlžníkov na webe, prípadne ako top neplatič.

Neplatičom z radov samoplatiteľov a samostatne zárobkovo činných osôb navyše nemusí byť poskytnutá plánovaná zdravotná starostlivosť (napr. kúpele, plánované ošetrenie v ambulancii alebo plánovaná hospitalizácia). Majú totiž nárok len na akútne ošetrenie.

Neplatiči zároveň pripravujú zdravotnú poisťovňu o financie, ktoré by inak použila pre pacientov, ktorí potrebujú liečbu.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

je to možné - máš odkontrolované dĺžne sumy ?
Predtým museli prísť aj výkazy nedoplatkov. A ak to Tebou z rôznych dôvodov nepohlo a nezačal si uhrádzať ZP prídu aj ďalšie.Všetky ZP zhruba po 3. mesiacoch, ak je dlh zasielajú výkazy nedoplatkov a tam je aj obdobie za ktoré žiadajú zaplatiť a dokedy to má byť uhradené. Za každý výkaz nedoplatkov v Dôvere je 10 eur čo je tiež slušná suma.
V poučení výk. nedoplatkov je - Márnym uplynutím lehoty na podanie námietok sa výkaz nedoplatkov stane právoplatným a vykonateľným, t.j. exekučným titulom.
V rukách mám napr. výkaz nedoplatkov zo dňa 26.9.2013 a žiadajú dĺžne poistné za obdobie 201304-201307 len pre názornosť. - voči tomuto výkazu nedoplatkov sme sa odvolali a uspeli sme.
Len Ty vieš či tá exekúcia je naozaj za Tvoje nedoplatky. Ak si platil/a a vieš dokázať, že poistné je zaplatené, tak treba čím skôr napísať - Podanie námietky voči výkazu nedoplatkov. Aj v Dôvere sú len ľudia, resp. PC a chyba sa môže stať.
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

no,mam to odkontrolovane jedine na ich webe,nemam moznost ist na pobocku...proste v aug.som platila dlh,odvtedy mi nic ziadna vyzva,vykaz neprisiel,cista karta na webe,tak si vravim vsetko je ok... nechapem to
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ten dlh si splatila celý ? podľa Teba je všetko vyplatené aj následne po auguste? Niekedy k problémom dôjde keď nemáš vysporiadaného platiteľa. Najlepšie by bolo zájsť si na ZP a popýtať si,aby Ti vytlačili saldo konto - nech vidíš ako boli Tvoje platby rozúčtované. Ak dôjde k nezrovnalostiam napr. Dôvera dá na vymáhanie exe a Ty zaplatíš na Dôveru - opäť je tam jednanie aj s exe, lebo už aj on očakáva platbu. Ťažko sa je k tomu vyjadriť, nevidím podklady. Ako som písala ak máš doklady treba rýchlo konať - podať námietku. Samozrejme ozvať sa aj exekútorovi a jednať s ním, ale najprv rýchlo na Dôveru.
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Ano cely,kt mi prisiel ako ex titul. Ale chcem sa aj opytat,je mozne ze je to uplne "na hlavu" ak mi poslu exekuciu na dlh s novsim datumom a neskor exekuciu na dlh napr.z r.2005???
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

nie je to na hlavu. Posledné nejaké 2 roky majú už voľnejši ruky a preto môžu rýchlejšie dať dlhy na exekúciu. Tie staré dlhy, tam bol zdĺhavejší proces. Takže, problém vyriešený. Toto je starý dlh, ten splatený bol novší..... A ešte medziotázka - v súčasnosti nevzniká nový?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

No vieš čo Ti poviem. Všetko čo nie je zaplatené či už na DÚ, SP, alebo ZP budeš musieť raz zaplatiť, ak si dáš na čas. Bohužial aj so zbytočným bolestným a čím starší dlh tým väčšie nabalenie- úroky , poplatky atď za každý deň omeškania. A nemyslela som len na štátne inštitúcie , ale vo všeobecnosti. Tam to však platí s istotou guľometu.
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Nie,urcite nie.Ale co premlcacia doba,vykazy? Su ticho xy rokov a potom bum?
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Keby prisla upomienka tak sa clovek vie akotak branit....som na dne...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

nezávidím Ti Tvoju situáciu, ale tu sa fakt zbytočne rozčuľuješ. Každý z nás musí platiť.... a exe za dlh 2005 v ZP určite nie je premlčaná .... a ak si neplatila, tak ako sa chceš brániť?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

skús dohodnúť splátkový kalendár
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Lenze problem je v tom ze som platila,lenze ako to dokazem?zijem v zahranici,od tej doby Su doklady bohvie kde a nerozculujem sa,len sa pytam.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...no lenže dôkazné bremeno je na Tvojej strane. Nechcem byť hnusná - doklady treba uchovávať - minimálne po dobu, kedy je možné nedoplatky vymáhať, resp, kedy môže kontrola prísť....
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ako si platila z účtu, alebo za Teba chodil niekto platiť?. To si bola samoplatca či?
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...a po pravde...za svoju viac ako 20. ročnú prax sa mi nestalo, že by niekoho naháňali len tak. Buď bolo fakt nezaplatené, alebo zlý variabilný symbol uvedený a za to už poisťovňa fakt nemôže....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

kamillla
Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?
lenže, keď Ti už prišla exekúcia, tak oni to riešili....možno si si poštu nepreberala... inak by nemohla byť exekúcia začatá... a poisťovne majú, myslím, premlčaciu dobu až 10 rokov - teda aspoň z tej doby....
0 0
kamillla kamillla

kamillla je offline (nepripojený) kamillla

Mala som v teba dobe zivnost a platila ju za mna mama,vkladovym listkom v banke.Ja som od r.2005 v zahranici
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

kamillla
Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?
vieš ono mi to príde, že si o tom dlhu vedela, ale spoliehala si sa na premlčanie.
V taký čas je to na druhej strane práve o tom, že čím starší dlh, tým viac pán exe zarobí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať