Zavrieť

Porady

Konzervacia neobyvaných časti domu

Zdravím Poradaci . Kupili sme rod dom na vrchnom poschodí sa len temperuje radiatormy na dolnom podlaži sa vykuruje na dvoch miestach sa v rohu na strope a na podlahe vytvorila plesen na poschodí ako si s tým da poradit stropy su betonove panely ked budem znižovat strop sadrokartonom treba dat aj sklenu vatu ale čo by bolo najlepšie a ako zakonzervovat neviuživane izby na zimu za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ja vam môžem poradiť len jednu moju skúsenosť. Snažte sa aby vám do relativne chladneho priestoru na poschodí zbytočne neprenikali pary zo spodného vykurovaného priestoru.Budú sa tam v chladnejšom prostredí koncentrovať a zrážať.Ja som schodisko zalepil foliou na čas ked som poschodie nevykuroval.Kupte vlhkomer a zistite aká je tam vlhkosť vzduchu.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Čím väčší rozdiel teplot v dvoch priestoroch vedľa/nad sebou,tým väčšia snaha pary dostať sa cez konštrukciu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    gerlach Pozri príspevok
    Zdravím Poradaci . Kupili sme rod dom na vrchnom poschodí sa len temperuje radiatormy na dolnom podlaži sa vykuruje na dvoch miestach sa v rohu na strope a na podlahe vytvorila plesen na poschodí ako si s tým da poradit stropy su betonove panely ked budem znižovat strop sadrokartonom treba dat aj sklenu vatu ale čo by bolo najlepšie a ako zakonzervovat neviuživane izby na zimu za odpoved dakujem
    Pokiaľ nechceš aby sa tam vytvárala plieseň, tak teplota v miestnosti by mala byť 15 -16 stupňov. A aspoň občas vetrať. Ja mám tiež pol domu (samostatnú bytovú jednotku) prázdnu a vykurujem celý dom. Poučila som sa, kedysi jeden "múdry človek" z našej rodiny v snahe šetriť, vypol tam kúrenie a ja som päť rokov odstraňovala plieseň. A najhorší je ten zápach z pliesne. Pokiaľ bol dom už obývaný, tak by som temperovala na tých aspoň 15 stupňov. Toť môj názor.

    Konzervacia neobyvaných časti domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.