Zavrieť

Porady

osobná spotreba

Podnikateľ fyzická osoba vlastní hotel a zároveň aj býva v priestoroch hotela. Pozor nie je to s.r.o. ani a.s. je to fyzická sosba podnikateĺ.

Hotel platí energiu, plyn atď....., ktorú samozrejme spotrebováva na osobnú spotrebu aj podnikateĺ.

Podľa §8 ods. 3 zákona o DPH ak platiteľ dodá tovar na osobnú spotrebu.....považuje sa takéto dodanie tovaru za protihodnotu.

Môže byť deň dodania aj 31.12. čiže koniec kalendárneho roka, keď v poslednom zdaňovacom období odvedie DPH, alebo musí podnikateľ odvádzať DPH každý mesiac.
Naposledy upravil Roman1 : 18.07.06 at 15:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Podľa toho akú ma s firmou zmluvu. Môže aj mesačne, štvrťročne, ročne.
    Monika Kováčová
    Ak teda nie je 24 hodín v robote, tak by tam mala byť zmluva o prenájme. Zaváňa to koeficientmi.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    To ako keby urobil zmluvu sám so sebou ? Nie je to nevhodné riešenie ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Podľa mňa zmluvu o nájme sám so sebou nemôže spraviť. Vypočítal by som pomer jeho spotreby k celkovej. Môže to byť trošku zložité, keďže by bolo dobré zohľadniť pri tomto výpočte aj obsadenosť hotela hosťami, prípadne vyňať z toho spotrebu kuchyne. Následne by som účtoval osobnú spotrebu pri každej došlej fa za média.
    Iná možnosť je zaviesť merače jednotlivých médii.
    Čo z toho je však jednoduchšie ?
    Naposledy upravil Milan Benka : 19.07.06 at 05:14 Dôvod: syntaktická chyba

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    benka
    Podľa mňa zmluvu o nájme sám so sebou nemôže spraviť. Vyčítal by som pomer jeho spotreby k celkovej. Môže to byť trošku zložité, keďže by bolo dobré zohľadniť pri tomto výpočte aj obsadenosť hotela hosťami, prípadne vyňať z toho spotrebu kuchyne. Následne by som účtoval osobnú spotrebu pri každej došlej fa za média.
    Iná možnosť je zaviesť merače jednotlivých médii.
    Čo z toho je však jednoduchšie ?
    len upresním, tuto odpoved mate v zákone pod § 49/5 predposledná veta (energia=tovar= hmotný majetok iny ako odpisovany)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.