Zavrieť

Porady

grécke ostrovy

Ja by som chcela poprosiť, či mi niekto vie poradiť pekný, nie veľký, ostrov v Grécku na ktorom príliš nefúka/ako nie napr. Kréta kde fúka dosť/okrem Zakynthos, Rhodos, Kréta tam som už bola , niečo čo sa oplatí vidieť a aké názory máte na Samos, Lefkada /o tej som počula, že má pekne pláže, môže byť aj menej známi, zatiaľ ma najviac uchvatiľ z tých čo som bola Zakynthos, nechám si poradiť, vopred ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korfu- Acharavi.Pekny je cely sever ostrova.Nefukalo vobec.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Peloponéz - je super celý ostrov - ale Slováci ho málo navštevujú. Je tam krásne.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

kačenka Pozri príspevok
Peloponéz - je super celý ostrov - ale Slováci ho málo navštevujú. Je tam krásne.
Peloponez nie je ostrov . A slovakov je tam dost, cechov milion krat viac, akurat treba vediet, kde hladat .
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked nechces vietor, tak musis vylucit aj Kos... malicky, chutnucky a v roku 2003 nam tam bolo fantasticky
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

osobne neviem, z Grécka som bola na Zakyntose, ale ak sa Ti tento ostrov páčil / čo mne áno/, tak oproti nemu, tiež v Iónskom mori je ostrov Kefalónia, ktorý je vraj väčší a krajší ako Zakyntos, má krásne pláže. Alebo už tebou spomínaná Lefkada, tá je ešte nad Zakyntosom, aj tá je vraj krásna. Slováci tieto dva ostrovy ešte naplno neobjavili, zato českí turisti tam už chodia dávno. Prečítaj si niečo o Grécku a jeho ostrovoch na www.recko.name.
Je tu aj obrovská diskusia, do ktorej sa môžeš zapojiť a nechať si poradiť od skúsených cestovateľov.
Peknú dovolenku.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Minulý rok sme boli na ostrove Thassos v časti Skala Panagia a tam by som sa rada ešte vrátila. Vietor sme zažili za celý pobyt 2x. Vyhľadávame skôr kľudne prostredie a ja som veľmi ocenila pokoj a nepreplnenú pláž...neznášam ak sa niekde musím tlačiť ako haring.
Prikladám pár záberov z pláže Golden Beach.
DSCN5110.jpg  
DSCN5155.jpg  
DSCN5158.jpg  
DSCN5212.jpg  
1/1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

betka631 Pozri príspevok
Minulý rok sme boli na ostrove Thassos v časti Skala Panagia a tam by som sa rada ešte vrátila. Vietor sme zažili za celý pobyt 2x. Vyhľadávame skôr kľudne prostredie a ja som veľmi ocenila pokoj a nepreplnenú pláž...neznášam ak sa niekde musím tlačiť ako haring.
Prikladám pár záberov z pláže Golden Beach.
Chcem sa opytat, kedy ste tam boli? ked tam na plazi skoro nikoho niet, ci je to fotene skoro rano?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, kedy ste tam boli? ked tam na plazi skoro nikoho niet, ci je to fotene skoro rano?
Boli sme od 27.7. - 7.8. 2009 a fotila som to okolo 9:18 ráno...jasne, že okolo obeda to bolo plnšie, ale to sme my už odchádzali preč a na pláž sme sa vrátili okolo 15:30. Ale neboli sme tam hlava na hlave a okolo nás bol vždy dostatok priestoru. Ale inač, každý komu ukazujem fotky mi položí presne túto otázku. Na tej prvej fotke v tom oblúku boli reštaurácie a tam bolo aj viac ľudí.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Tak urcite lepsie nez rovnake obdobie niekde na makarskej kde sa kazdy cm2 pocita .
0 0
jankaMT jankaMT

jankaMT je offline (nepripojený) jankaMT

Áno, áno - Thassos je krásny....my sme tam boli dvakrát /dokonca na tom istom mieste - tiež v Skala Panagii:-)/. Na vietor si ani nespomínam - boli sme v júni a veru boli riadne horúčavy! Síce tam nebolo nejako rušno, ale nám to vôbec nevadilo...pridávam sa - tiež nemusím preplnené pláže so slnečníkmi "nasúkanými" v úhľadných a súmerných radoch:-)))
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ahojte, vidím, že tu rozoberáte grécke ostrovy. Chcela by som sa opýtať na Krétu - v téme je spomenuté, že tam dosť fúka. Je to pravda? Kde, prosím Vás, fúka najmenej? Ďakujem.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
Ja som bola s manželom na Rhodose a bolo tam veľmi pekne. Nefúkalo skoro vôbec, aspoň v tej časti, kde sme my boli. Dá sa tam aj požičať auto a obísť si celý ostrov. Je tam veľa pekných pláži a preplnené neboli.
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Kréta hlavne jej východná časť je taká celá ufúkaná každý ďeň nám vravel delegát čo sme tam boli, že prestane fúkat, ale za 12 dni neprestalo tým pádom more bolo akoby chladnejšie, ale keď sme išli na výlety, tak juh kréty bol super tam sa nám zdalo byť super teplo, tam v tej východnej časti boli akoby aj viac hory a držali mraky, tak tam bolo polooblačno alebo v kuse tak oblačno , dokonca aj spŕchlo, na môj vkus bola Kréta veľká, ale každému sa iné pači, Rhodos ufukaný nebol, bol vcelku tiež pekný, aj Kréta, každí má svoje čaro, na Rhodose sme boli pred rokom, najviac ma oslovil však Zakynthos, krásny ostrov, krásne pláže, je kam isť a dá sa prejsť celý tak keď potrebuješ info pýtaj sa rada ti poviem.
0 0
yaro yaro

yaro je offline (nepripojený) yaro

lefkada je parada. nie je preludnena, turisticky ruch tam len rozbieha. ak pojdes, vyber si lokalitu na zapadnom pobrezi. su tam najkrajsie plaze, minimalne 7-8, vsetky typu divoke. Vacsinou ponukaju dovolenkarom vychodnu stranu, je tam jedno mestecko, ale to sa neda porovnat zo zapadnou stranou. myslim ze 3-4 z tych plazi su zaradene do top 10 svetovych plazi.
vzali sme skuter, prebehali ostrov cely, najlepsi sposob dopravy k plazam. priamo na plazach nie su turisticke zariadenia, cize je to dost volne.
0 0
jankaMT jankaMT

jankaMT je offline (nepripojený) jankaMT

zuzi1 Pozri príspevok
Ahojte, vidím, že tu rozoberáte grécke ostrovy. Chcela by som sa opýtať na Krétu - v téme je spomenuté, že tam dosť fúka. Je to pravda? Kde, prosím Vás, fúka najmenej? Ďakujem.
My sme boli na Kréte teraz - koncom júna:-) Boli sme na severe -kúsok od Rethymna a nemala som pocit, že by tam nejako zvlášť fúkalo /možno sme mali šťastie/. Teda až na tri dni, kedy nám "dulo" riadne a boli aj riadne vlniská. Práve tie tri dni sme pobehali východ, západ aj juh Kréty a zrejme fúkalo všade, lebo vlny boli riadne a kúpanie bolo len na vlastné riziko Ale inak si naozaj nespomínam, že by bol nejaký neznesiteľný vietor....a taký mierny vánok je v tých horúčavách k nezaplateniu
PS: Kréta je krásna, treba ju vidieť, zažiť...a nenechať sa odradiť vetrom
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

treba volit juh Krety tam nefuka
0 0
mskbb mskbb

mskbb je offline (nepripojený) mskbb

Ahojte...

Mám otázočku k téme...
Myslíte si, že je veľmi riskantné ísť v tomto období (problémy v Grécku) na dovolenku na Grécky ostrov?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

mskbb Pozri príspevok
Ahojte...

Mám otázočku k téme...
Myslíte si, že je veľmi riskantné ísť v tomto období (problémy v Grécku) na dovolenku na Grécky ostrov?
Jasne, ze je to velmi riskantne, nikdy nevies ktora cestovka ta kde necha .

Inak v tom nevidim problem, 2 kamaratky na 2 roznych ostrovoch (greckych samozrejme), za chvilu ide treti kamarat na treti ostrov. S grekmi problem mat nebudes, ked tak so slovakmi - cestovka, letecka spolocnost, ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mskbb Pozri príspevok
Ahojte...

Mám otázočku k téme...
Myslíte si, že je veľmi riskantné ísť v tomto období (problémy v Grécku) na dovolenku na Grécky ostrov?
Ja sa hlavne cudujem, ze niekho dnes este napadne cestovat do Grecka. Cela EU sa im sklada na tu ich dohorocnu zurku a oni si to ani trocha nevazia, ak sa maju trocha uskromnit, su ako male deti, ktorym zoberies plysaka.

Kazdy si tam hladi ibe svoj zaujem, je im uplne ukradnute, ze tie strajky poskodzuju turizmus a komplikuju zivot nielen navsetvnikom, ale aj tym domacim podnikatelom, ktori sa snazia ako-tak drzat seba aj ekonomiku statu nad vodou.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moja dcera je momentalne na Zakyntose. Hovorila, ze tam absolutne nic nie je poznat na situacii v Grecku.
Turizmus prekvita, ostrov "zamorili" mladi Briti. Bola rada, ze sa nedala odradit a isla tam Grecko ju zase nesklamalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať