Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet

Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. Z dôvodu vysokých poplatkov na účte - za vklad, vedenie účtu, účtovné operácie, poštovné, chcel účet zrušiť s tým že odvody si bude platiť pošt. poukážkou. Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade. Skutočne to nejaký zákon prikazuje? Robím účto aj pre podnikateľov, ktorí účet nemajú, ale je pravda, že ešte daňovú kontrolu nemali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    abel
    Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. Z dôvodu vysokých poplatkov na účte - za vklad, vedenie účtu, účtovné operácie, poštovné, chcel účet zrušiť s tým že odvody si bude platiť pošt. poukážkou. Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade. Skutočne to nejaký zákon prikazuje? Robím účto aj pre podnikateľov, ktorí účet nemajú, ale je pravda, že ešte daňovú kontrolu nemali.
    Ak je FO a nemá zamestnancov, nemusí mať účet v banke, v prípade že je PO tam je to povinnosťou.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    abel
    Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. ......Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade........
    hlboký nesúhlas s pracovníčkou v banke .
    a odvody nemusí platiť pošt. poukážkou, môže aj v hotovosti na soc.poisťovni aj na zdravotnej poisťovni, všade by mali mať pokladňu a prijímať platby odvodov aj v hotovosti.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Heni
    hlboký nesúhlas s pracovníčkou v banke .
    a odvody nemusí platiť pošt. poukážkou, môže aj v hotovosti na soc.poisťovni aj na zdravotnej poisťovni, všade by mali mať pokladňu a prijímať platby odvodov aj v hotovosti.
    Dovolím si prirovnať neinformované pracovníčky v banke k neinformovaným pracovníkom v podateľniach poisťovní, resp. na DÚ. Pracovníci na týchto pôstoch spravidla neabsolvujú vážne semináre týkajúce sa zákonov. A často dávajú zmätočné informácie, na základe ktorých môžme my zodpovední urobiť akorát prešľap. Ešte že je tu naša Porada

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Veľmi Vám všetkým ďakujem. Odkedy poznám PORADU nevidím problémy tak beznádejne a keď mi niekto povie "počul som, že..." alebo "čítal som, že..." bla bla bla a ja som hneď letela do zákonov, teraz si v pohode pozriem PORADU a svet je hneď krajší. Akurát som si nezvykla používať "hľadaj" ale už budem. Celý život sa učíme. Vďaka Vám všetkým.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ondrejvla
    Ak je FO a nemá zamestnancov, nemusí mať účet v banke, v prípade že je PO tam je to povinnosťou.
    FO musí mať založený BÚ jedine v prípade, že je platcom DPH. Vyžaduje to DÚ pri registrácii za platiteľa. Je to z dôvodu nadmerných odpočtov. DÚ nadmerný odpočet neprepláca v hotovosti ani poštovou poukážkou.

    Podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.