Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Mám jednu zamestnankyňu, ktorá začiatkom roka pracovala u iného zamestnávateľa. Ten zamestnávateľ už neexistuje, kamsi zmizol. Nemôže mi teda dať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Jedná so o mesiace január až marec. Výplatné pásky už nemá. Čo s ňou? Neurobím ročné zúčtovanie, keďže mi nedoniesla doklady a ona nepodá daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    - ja by som jej ročné zúčtovanie z dôvodu nekompletnej žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane neurobila
    - a keďže jej ja neurobím ročné zúčtovanie, tak má ona povinnosť podať daňové priznanie (to, že nebude mať vydokladovaný príjem je myslím jej starosť) ... ale celkovo je to prúser
    - ale napadá ma, že ak má výpis z účtu, tak by sa dal spätne vypočítať jej príjem, odvody, daň a daňovému úradu by som doložila kópie výpisov z účtu + čestné prehlásenie, že som tam pracovala a poberala som taký a taký príjem
    ... iba toto ma teraz (skoro po pracovnej dobe) napadá

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ako vcelku dobrý nápad s tým výpisom, ale môže mať ďalšie zrážky z čistej mzdy: obedy, nejaké poistenie a čojaviemčoešte. Ak čo ak nepodá daňové priznanie vôbec?
    Naposledy upravil ricij : 11.01.05 at 14:43

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... ehm, ale viem čo si mal na mysli.... no, výšku poistného by mala vedieť, možno problém bude so stravným, ale ja by som to aj tak podala takto

    ... a sankcie, pokuty, penále z nepodania daňového priznania? skús pozrieť zákon o dani z príjmov, resp. zákon o správe daní a poplatkov. Určite nejaké sú
    Naposledy upravil vladan : 12.01.05 at 08:31

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Baba jedna, ja len že sa z čistej mzdy nedá dopracovať k hrubej na 100% presne, ty šaľená.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Hrubá mzda by mala byť v prac.zmluve, odvedená daň nahlásená cez prehľad kvartálne na DU, sociálka v prílohe k mesačnému výkazu (podľa rod.č.), ZP vypočítaš podľa toho čo si všetko uplatňovala - ak jej toto všetko niečo hovorí, malo by sa to dať zrekonštruovať, či nie? A že by taký zamestnávateľ čo sa len tak vyparí aj stravné vyplácal???
    Naposledy upravil luebchenko : 11.01.05 at 14:55 Dôvod: doplnenie

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ďalší nápad, mno. Žeby robotníčka si to obehala, pozisťovala? Kruci je to prúser. Skúsim sa zajtra spýtať na DÚ. Ale vďaka za nápady, pomôžu zajtra pri konzultácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.