Zavrieť

Porady

Ako predat byt ak vlastnim 1/2 ?

Dobry den.
Som spoluvlastnikom bytu s mojim bratom a chcem ho predat ale on nie.V byte je uz aj podnajomnik ktory komunikuje s mojim bratom ale mna nikdy nevidel.Ani ja ziadne peniaze.Viem ze mozem predat svoju polovicu bytu,ale ako na to?
Mam mu poslat doporuceny list kde mu ponuknem cenu a ked sa neozve tak polovicu mozem predat niekomu.A kolko casu ma na to moj brat aby sa mi ozval?
A ak predam svoju polovicu tak podnajomnik tam moze ostat ak sa tam nastahuje vlastnik mojej polovice?
:)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Brat ti je povinný odovzdať polovicu nájomného, môžeš si to vymáhať. Inak - nemohol ani bez teba rozhodnúť o nájme, lebo ide o podstatnú záležitosť.

    Môžeš ponúknuť svoj podiel bratovi ako spoluvlastníkovi na odkúpenie, navrhni mu cenu, pošli doporučene s doručenkou. Ak ti to do dvoch mesiacov neprijme, môžeš ponúknuť svoju polovicu na predaj (napr. nájomcovi), ale nie za nižšiu cenu ako bratovi.

    Ak sa ti nepodarí svoju polku predať, požiadaj o vyporiadanie podielového spoluvlastníctva súd.

    Ako predat byt ak vlastnim 1/2 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.