Zavrieť

Porady

Vyradenie HM a následný predaj do Čiech

Prosím skúsenejších o radu: Som plátcom DPH , vyraďujem úplne neodpísaný IM a následne ho chcem predať do Čiech.
1. Zo ZC IM odvediem DPH ?
2. Následný predaj do ČR - plátcovi či neplátcovi - vystavím faktúru bez DPH ?
( predajná cena je vyššia ako zostatková cena ).

Ďakujem za odpovede. S pozdravom Milan7
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Milan7 Pozri príspevok
    Prosím skúsenejších o radu: Som plátcom DPH , vyraďujem úplne neodpísaný IM a následne ho chcem predať do Čiech.
    1. Zo ZC IM odvediem DPH ?
    2. Následný predaj do ČR - plátcovi či neplátcovi - vystavím faktúru bez DPH ?
    ( predajná cena je vyššia ako zostatková cena ).

    Ďakujem za odpovede. S pozdravom Milan7
    Bod 1. Neodvedies DPH zo zostatkovej ceny... Z hladiska DPH sa to správa ako dodanie tovaru a ja nevidím dôvod, aby si dodaňoval DPH zo zostatkovej ceny. §22/1 Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal albo má prijať... Keby si ten majetok predal tu na SK, tak odvedieš dať z predajnej ceny (a to aj len za predpokladu, že si si pri nákupe toho IM nárokoval DPH na vstupe.
    Bod 2. - následný predaj do ČR - tu je rozdiel, či to dodáš súkromnej osobe alebo zdaniteľnej osobe a či tá zdaniteľná osoba je alebo nie je platiteľ DPH....
    - Aký IM bol vyradený a dodaný (napríklad staré auto, pri ktorom nebol nárok na odpočet DPH sa správa úplne inak...)
    - bola pri jeho kúpe DPH odpočítaná - v plnej výške? Alebo ste prepočítavali koeficientom?
    - komu bol dodaný - súkromná osoba? zdaniteľná osoba - platiteľ DPH? zdaniteľná osoba - neplatiteľ DPH
    - ak neplatiteľovi DPH - v akej cene bol dodaný tovar?

    Od toho všetkého závisí, či dodáš s DPH, bez DPH, či to zaradíš do súhrnného výkazu alebo nie...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najskôr dodáš=predáš DM do ČR a následne vyradíš - prehodil si poradie.
    do ČR platiteľovi predávaš bez DPH a uvedieš odkaz na povinnosť dodanienia v ČR.

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    SilMar Group - vďaka , pre upresnenie jedná sa o špeciálnu kameru , pri kúpe ktorej som si uplatnil plný odpočet DPH , jej zostatková hodnota pri predaji je cez 3000 Eur. Do ČR ju predávam odberateľovi , ktorý je zdaniteľná osoba , registrovaný plátca DPH v ČR. Teda moja faktúra bez DPH + následný súhrnný výkaz. Ešte raz vďaka. Milan7

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Milan7 Pozri príspevok
    SilMar Group - vďaka , pre upresnenie jedná sa o špeciálnu kameru , pri kúpe ktorej som si uplatnil plný odpočet DPH , jej zostatková hodnota pri predaji je cez 3000 Eur. Do ČR ju predávam odberateľovi , ktorý je zdaniteľná osoba , registrovaný plátca DPH v ČR. Teda moja faktúra bez DPH + následný súhrnný výkaz. Ešte raz vďaka. Milan7
    Presne tak. A nie je zač, vďačne...

    Vyradenie HM a následný predaj do Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.