Zavrieť

Porady

AUTO: cervene smerovky zadne

Caute poradaci,

je mozne mat na aute vzadu cervene smerovky. Videl som niekde na nete v tuning shope na hondu civic svetla, v ktorych sklicko na smerovku ma cerveny odtien. Pocul som ze takto to maju napr. v Amerike...
Skraatka, mozem na auto taketo svetla namontovat? Co na to policia, cestny zakon atd. Mate s tym sklusenosti, alebo poznate niekoho?

P.S. hladal som na nete ale neuspesne, tak ma hned nekamenujte za novu temu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    no tak, keby si bol hľadal nájdeš, Predpis Európskej hospodárskej komisie Organizácie Spojených národov (EHK OSN) č. 48 – Jednotné ustanovenia o homologizácii vozidiel z hľadiska montáže zariadení na osvetlenie a svetelnú signalizáciu

    Svetelné zariadenia na vozidlách musia spĺňať ustanovené technické požiadavky, podľa ktorých musia byť homologizované alebo typovo schválené ES.

    Podľa predpisu č. 48,.. -5.15. Farby vyžarovaného svetla
    - smerové svietidlo : oranžová

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    doporucujem kontaktovat vyrobcu/predajcu danych svetiel a opytat sa ci svetla maju europsku homologizaciu; t.j. ci je dany vyrobok schvaleny na pouzivanie u nas.

    ak ano tak si ich mozes kludne namontovat

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak su namontovane od vyroby vyrobcom, mozu tam byt (dovezene auta). Sam nie.

    A hlavne neviem na co by ti to bolo, pretoze je to velmi nebezpecne. Je to tazko rozpoznatelne kedy zacne vyhadzovat smerovku. Vzdy len kukam ze jak ze mu blikaju brzdove svetla... a on dava smerovku... Je to absolutne na nic. A dizajn komentovat nebudem

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zk24 Pozri príspevok
    Ak su namontovane od vyroby vyrobcom, mozu tam byt (dovezene auta). Sam nie.
    nie, nemôžu sa takéto autá pužívať v ES, norma 48 to zakazuje, americká norma je odlišná, tam sa môžu používať zadné červené smerovky, po dovoze sa musia prerobiť, treba ich "znormalizovať" do 6 mesiacov

    AUTO: cervene smerovky zadne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.