Zavrieť

Porady

Nafta z Polska ???

Cavte

Vie mi niekto poradit ... Chcem si z Polska doviest cca 1000 litrov nafty pre vlastnu spotrebu do auta.. Mozem take mnozstvo kupit a zobrat domov alebo je tam nejake obmedzenie ?


za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

    jezko1
    medvedov Pozri príspevok
    Cavte

    Vie mi niekto poradit ... Chcem si z Polska doviest cca 1000 litrov nafty pre vlastnu spotrebu do auta.. Mozem take mnozstvo kupit a zobrat domov alebo je tam nejake obmedzenie ?


    za odpoved dakujem

    Tak nie je to celkom tak, ako ti radili kolegovia predo mnou. Treba si poriadne prečítať § 33 zákona č. 98/2004 Z. z. o spotrebnej dani z minerálneho oleja v znení neskorších predpisov. Predpokladám a z položenej otázky sa to javí tak, že sa pýtaš ako fyzická osoba a že chceš naftu použiť na vlastnú spotrebu. V tom prípade platí ustanovenie § 33 ods. 2 a 3, v zmysle ktorých, ak si prepravíš sám na daňové územie naftu na súkromné účely v inej ako bežnej nádrži auta, alebo prenosnej nádrži väčšej ako 10 litrov, vzniká ti na daňovom území daňová povinnosť a si povinný podať daňové priznanie a zaplatiť spotrebnú daň bezodkladne po vzniku daňovej povinnosti.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Nokerla Pozri príspevok
    Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.
    Pozor aby sa počase nezacali oni usmievat na teba

    jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

    jezko1
    Nokerla Pozri príspevok
    Jezko 1 Ti vlastne asi tym chcel povedat ze si mas natankovat a danovu povinnost si nechtiac zabudnut splnit.......Ja tiez vozim naftu a na danovy urad sa akurat usmejem ked mam cestu okolo.
    vôbec som to tým nechcel povedať. Keby ste poriadne čítali zákon,zistili by ste, že pokiaľ prepravíte minerálny olej v bežnej nádrži vozidla, daňová povinnosť v tomto prípade na daňovom území nevzniká.
    P.S. a usmievať sa treba na colné úrady, nakoľko oni sú správcami spotrebnej dane z minerálneho oleja, daňováci to už nerobia od 2004 roku a pri MO už od roku 2002.
    Naposledy upravil jezko1 : 13.05.09 at 17:05 Dôvod: chyba

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    jezko1 Pozri príspevok
    vôbec som to tým nechcel povedať. Keby ste poriadne čítali zákon,zistili by ste, že pokiaľ prepravíte minerálny olej v bežnej nádrži vozidla, daňová povinnosť v tomto prípade na daňovom území nevzniká.
    P.S. a usmievať sa treba na colné úrady, nakoľko oni sú správcami spotrebnej dane z minerálneho oleja, daňováci to už nerobia od 2004 roku a pri MO už od roku 2002.
    kľud Jezko1......ja som to nemyslel v zlom........chcel som troska odlahcit temu.......ja viem ze si to napisal tak ako to ma byt. To ze to robia colne urady som ani sam nevedel.......dik za info.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.