Zavrieť

Porady

Kúpa chladničky

Ideme kupovať novú chladničku.
Dnes sme boli pozerať a je na výber:
- s jedným kompresorom
- s dvoma kompresormi

Už sme sa rozhodli, že chceme energetickú triedu A+ (30%-ná úspora).
Značku asi Elektrolux (môžte mi poradiť).

Ide mi o to, či majú ozajstný význam tie dva kompresory. Ked sa mraznička 2x do roka odmrazuje, vypnem aj ladničku (to nevadí).

Ked sú dva kompresory, dá sa nastaviť iná teplota v ladničke a iná v mrazničke. Využívate to?? - toto je ten môj problém, pre ktorý sa nevieme rozhodnúť.

Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Alenka, myslím, že tie dva kompresory majú význam vtedy, že ak sa jedno pokazí, druhé funguje. Aspoň mne to takto vysvetľovali, keď som kupovala novú kombi-chladničku+mrazák pred piatimi rokmi. Ale čo sa týka techniky som analfabet, tak si v obchode toto over, to Ti musia povedať.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem

    Lenže to vieš, že oni nás všade nahovárajú na dva. Lebo je to dosť drahšie.

    Tak som chcela vedieť praktickú stránku.

    pekný den ti prajem

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pri jednom kompresore je vyššia záťaž na motor, je predpoklad skoršieho opotrebenia kompresora. Ešte nie sme na tom tak dobre, že chladničku kupujeme na 2 roky. Ja mám chladničku s mrazničkou na dva kompresory a nesťažujem si. Je pravda, že bola o niečo drahšia. Netreba sa pozerať len na to či je to A+ , ale dôležitá je uvedená spotreba kW za 24 hod. Môže sa stať, že B má menšiu spotrebu energie ako A. Ale to záleží od rôznych okolností. A mimochodom ja odmrazujem aspoň 4x do roka - aj s hygienického hľadiska.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    ekopo
    Pri jednom kompresore je vyššia záťaž na motor, je predpoklad skoršieho opotrebenia kompresora. Ešte nie sme na tom tak dobre, že chladničku kupujeme na 2 roky. Ja mám chladničku s mrazničkou na dva kompresory a nesťažujem si. Je pravda, že bola o niečo drahšia. Netreba sa pozerať len na to či je to A+ , ale dôležitá je uvedená spotreba kW za 24 hod. Môže sa stať, že B má menšiu spotrebu energie ako A. Ale to záleží od rôznych okolností. A mimochodom ja odmrazujem aspoň 4x do roka - aj s hygienického hľadiska.
    No vidíš - a tu sa prejavuje môj technický antitalent. Tá záťaž kompresora by mi teda vôbec nenapadla a asi by som tiež pozerala len na to A+.
    Dík, zase som o niečo múdrejšia.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Eulalia
    Alenka, myslím, že tie dva kompresory majú význam vtedy, že ak sa jedno pokazí, druhé funguje. Aspoň mne to takto vysvetľovali, keď som kupovala novú kombi-chladničku+mrazák pred piatimi rokmi. Ale čo sa týka techniky som analfabet, tak si v obchode toto over, to Ti musia povedať.
    Ja by som povedal že jeden kompresor je pre chladničku a druhý pre mrazničku teda ak sa jeden pokazí tak 1 časť vôbec nefunguje

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pri dvojkompresorovej chladničke jeden zabezpečuje chladenie v chladničke, druhý v mrazničke. Pre používateľa to znamená väčší komfort pri odmrazovaní, možnosť nezávisle od zmeny teploty v mrazničke meniť teplotu v chladničke a naopak, prípadne pri odchode na letnú dovolenku vypnúť chladničku a nechať pracovať iba mrazničku. Ja som kupovala dvojkompresorovú - Elektrolux s nulovou zónou. Som nadmieru spokojná.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    bepo
    Ja by som povedal že jeden kompresor je pre chladničku a druhý pre mrazničku teda ak sa jeden pokazí tak 1 časť vôbec nefunguje
    Vidíš, aké dôležité je presné vyjadrovanie? Takto som to myslela, že keď sa pokazí kompresor chladničky, funguje aspoň mrazák. Ale v tej rýchlosti a pri mojej technickej zdatnosti.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.