Zavrieť

Porady

JCB a Válec

Milí kolegovia,
prosím pomôžte mi vyriešiť tento môj problém:

Vo firme máme JCB 3 CX a Válec VV 100. Máte, niekto prosím Vás, nejaký manuál k týmto strojom?
Jedna sa mi hlavne o spotrebu paliva pri práci týchto strojov, a pri JCB aj pri presune.
Alebo aspoň, prosím, skúse poradiť na ktorej www stránke to nájdem. Hľadala som už kde-kade, ale tieto údaje neviem získať.

Ďakujem za Vašu ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    danielko
    Milí kolegovia,
    prosím pomôžte mi vyriešiť tento môj problém:

    Vo firme máme JCB 3 CX a Válec VV 100. Máte, niekto prosím Vás, nejaký manuál k týmto strojom?
    Jedna sa mi hlavne o spotrebu paliva pri práci týchto strojov, a pri JCB aj pri presune.
    Alebo aspoň, prosím, skúse poradiť na ktorej www stránke to nájdem. Hľadala som už kde-kade, ale tieto údaje neviem získať.

    Ďakujem za Vašu ochotu.
    Ahoj. Čo sú to za stroje. Bližšie ich popíš. Aj my máme vo firme nejaké, ale tie Tvoje značky mi nič "nehovoria"...

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    JCB - to je rýpadlo - lopatový nakladač, výrobca je JCB, objem válcov 3990 cm3
    Válec VV 100 - to je klasický 10 t válec, používa sa na valcovanie ( utláčanie) terénu, napr. na stavbách - úprava okolia, pri výstavbe ciest - utláčanie vrstiev a pod.

    žiadne iné info z "techničákov" ( oni vlastne techničáky nemajú, len akési Osvedčenie o technickej spôsobilosti typu vozidla ... )

    Ale inofrmácie o spotrebe v nich nie sú.
    Preto prosím o pomoc Vás, kolegovia.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Prosím kolegovia, však máte stavebné firmy, ktoré majú takéto stroje. Prosím, ako a akú spotrebu máte stanovenú na týchto strojoch?
    Máte niečo ohľadom spotreby?
    (JCB je podobné ako stroje Komatsu, laicky povedané traktor vpredu s nakladacou lyžicou a vzadu s "lyžicou na ruke" na spôsob bágra. To je naozaj veľmi laické priblíženie. )

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    Spotrebu mávame rôznu - závisí to od terénu a dlžky presunu /pri JCB/. Obstaraný bol len teraz pred 2 mesiacmi, tak podla pozorovania je tam spotreba cca 4,5 - 5 lt na hodinu výkonu.
    Neviem, či som ti pomohla.
    Válec - tak to neviem,
    ale podľa mňa spotreba je všetko čo natankuješ - potom si z toho urob vlastnú priemernú spotrebu - na základe svojich výpočtov. Inak ti neviem poradiť. Ja to takto robím.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Mám z čoho vychádzať a porovnávať.
    Ešte raz ďakujem.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    danielko
    Prosím kolegovia, však máte stavebné firmy, ktoré majú takéto stroje. Prosím, ako a akú spotrebu máte stanovenú na týchto strojoch?
    Máte niečo ohľadom spotreby?
    (JCB je podobné ako stroje Komatsu, laicky povedané traktor vpredu s nakladacou lyžicou a vzadu s "lyžicou na ruke" na spôsob bágra. To je naozaj veľmi laické priblíženie. )
    Ahoj a pekný podvečer. JCB, ani nič podobné nemáme, ale na valec, ktorý vlastníme, som si "urobila" sama spotrebu, výpočtom podľa motohodín... Pomohlo???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.