Zavrieť

Porady

aplikácia §7 zákona o DPH

Mohol by mi prosím niekto zrozumiteľne vysvetliť, kto sa musí podľa §7 zákona o DPH registrovať? Termín je do 01.04.2011? Ak sme štvrťročným platcom DPH, tak sa registrovať nemusíme?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    erpanet Pozri príspevok
    Mohol by mi prosím niekto zrozumiteľne vysvetliť, kto sa musí podľa §7 zákona o DPH registrovať? Termín je do 01.04.2011? Ak sme štvrťročným platcom DPH, tak sa registrovať nemusíme?

    Ďakujem za odpoveď.
    Ak je pravda čo hovoríš , že ste štvrťročným platitelom DPH - tak čo sa ešte chceš registrovat ??? ved už ste zaregistrovaní !!
    I ked zrejme podľa §4 - ak ste platiteľmi .
    §7 predsa začína slovami . "Ak zdaniteľná osoba , ktorá nie je platiteľom ... ... má povinnost registrácie ...." - a ty tvrdíš že ste platiteľom. tak ?????

    doplnenie :
    No aby som odpovedala , §7 rieši zdanitelnú osobu , ktorá nie je platitelom , alebo právnickú osobu , ktorá nie je zdaniteľnou osobou a takéto osoby nakupujú tovar z iného ČŠ , sú povinné sa registrovat ak celková hodnota nakúpeného tovaru dosiahne hodnotu 13941,45 € v kalendárnom roku . Povinnost registrácie vzniká pred nadobudnutím tovaru . Osoby registrované podĺa tohto § nemajú nárok na odpočet . Oni sa nestávajú platitelmi .
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 31.03.11 at 12:06 Dôvod: doplnenie

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Ak je pravda čo hovoríš , že ste štvrťročným platitelom DPH - tak čo sa ešte chceš registrovat ??? ved už ste zaregistrovaní !!
    I ked zrejme podľa §4 - ak ste platiteľmi .
    §7 predsa začína slovami . "Ak zdaniteľná osoba , ktorá nie je platiteľom ... ... má povinnost registrácie ...." - a ty tvrdíš že ste platiteľom. tak ?????

    doplnenie :
    No aby som odpovedala , §7 rieši zdanitelnú osobu , ktorá nie je platitelom , alebo právnickú osobu , ktorá nie je zdaniteľnou osobou a takéto osoby nakupujú tovar z iného ČŠ , sú povinné sa registrovat ak celková hodnota nakúpeného tovaru dosiahne hodnotu 13941,45 € v kalendárnom roku . Povinnost registrácie vzniká pred nadobudnutím tovaru . Osoby registrované podĺa tohto § nemajú nárok na odpočet . Oni sa nestávajú platitelmi .
    ďakujem za odpoveď. áno, kľúčová firma, pre ktorú pracujem, je platiteľom DPH, ale potrebovala som vysvetliť tento zákon z toho dôvodu, že mám viacero firiem, ktoré nie sú platcami DPH... takže tak :-)

    aplikácia §7 zákona o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.