Zavrieť

Porady

Poisťovňa Union a vyčerpané limity

Manželka má poisťovňu Union, teraz by potrebovala súrne ísť na magneticku rezonanciu s kvôli problémom s chrbticou no s tou poisťovňou najbližšie termeny ponukaju2-14 dec. Na jednom mieste by bolo možne po uhradení 150 čiastke aj skôr--- Všade sa vyhováraju na to že tato poisťovna už má vyčerpané počty... už 3 týžden sa liečí bez liekov- nakolko je alergická na vačšinu z nich . Ponukli jej punkci s ktrorou nesuhlasi... z pochpopitelných dôvodov. Chcel by som vedieť či v v takom prípade kde su právne možnosti potlačiť na poisťovnu aby tu MR ppreplatila aj skôr ... ved už pomali bolesti ju psychicky zničia...
Chobot Napíš, o ktorého poskytovateľa zdrav. starostlivosti ide. Kde jej to povedali, že majú vyčerpané limity?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Obráť sa na ZP Union a spýtaj sa na zazmluvnené pracoviská,ktoré ešte majú voľný limit.Rieš to s poisťovnou,ona je kompetentná a je povinná službu Ti poskytnúť.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Alebo poprípade môžeš zmeniť poisťovňu-ešte sa dá....muž má Všeobecnú a MR členku v Ružomberku absolvoval do 3 dní od odoslania lekárom,po telefonickom objednaní si zaplatil 16€ za skorší termín-v sobotu mu MR robili-dnes má výsledok
    Tak sa ospravedlňujem-zle som ti poradila,ak by ste aj zmenili poisťovňu na to vyšetrenie by ste sa tak skoro nedostali...
    https://www.vszp.sk/poistenci/chcem-...poistovne.html
    V Ružomberku by vas síce zobrali-ale museli by ste si uhradiť plnú sumu čo je za chrbticu okolo 170€
    Naposledy upravil Anika61 : 21.10.15 at 16:26
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R nuž zmeniť poisťovňu môže - lenže ak by to spravila teraz - tak zmena bude až od 1.1.2017. - to by asi neporiešilo jej situáciu ..
    Anika61 To vážne-2017????- nie 2016????
    Anika61 A to ten rok 2016 potom kde bude clovek poistený...?
    Katy a R však pokiaľ viem, tak posledný termín na prestup je 30.9. ... či?
    Anika61 Včera bolo v správach,že je ešte možnosť zmeniť zdravotnú poisťovňu-preto som to dala,že či by to nebolo riešenie.....
    Chobot V ktorých správach to bolo? Asi si zle počula a išlo o zmenu poisťovne pre PZP (auto) pre poistky končiace 31.12..
    Katy a R Anika - však možnosť zmeniť poisťovňu je vždy ..... aj teraz môže požiadať. len opakujem: poistencom novej poisťovne sa stane až od 1.1.2017
    Chobot Možnosť prestupu k 1.1.2016 už premeškal. Ak teraz podá prihlášku na zmenu, tak zmena nastane až 1.1.2017. Dovtedy bude poistený v súčasnej poisťovni. Prihlášku na zmenu od 1.1. treba podať v predchádzajúci rok do 30.9.
    Anika61 Áno máte pravdu:-) :-) -ja som síce menila,ale par rokov dozadu-tetaz vidím,ze to nie je take jednoduche....
    BXLmiami Netreba meniť poisťovnu,stačí s nou komunikovať.Zvyknuť si na to,že Váš partner je poisťovna,nie lekár.
      zbaliť

    Poisťovňa Union a vyčerpané limity

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.