Zavrieť

Porady

Poistovna UNION - problem pri uhradzani faktur

Dobry den,
velmi dobra stranka, pozerala som, ci niekto nema podobny problem ako ja, ale nic som nenasla, tak si ho dovolujem nastolit.
Moja situacia je nasledovna:
Som momentalne v zahranici (USA).
Mam uhradene cestovne poistenie liecebnych nakladov v zahranici cez poistovnu UNION. Problem nastal pri poistnej udalosti v Auguste 2006. Islo o navstevu lekara pri akutnom ochoreni. Vsetky podklady som poslala partnerovi poistovne UNION - Eurocross, nahlasila som poistnu udalost, co bolo vsetko v poriadku a poistovna mi pred dvoma dnami dala feedback, ze vsetky faktury su uhradene a teda, ze vsetko je v poriadku.
Co sa mi nezdalo, kedze nemocnica v USA mi stale posiela faktury za osetrenie. Kontaktovala som teda nemocnicu a ti mi dali na vedomie, ze sice su v kontakte s obchodnym partnerom mojej poistovne, cim je GEM - Global Excel Management v USA, ale ze ziadne faktury neboli uhradene
Tiez mi dali na vedomie, ze za uhradenie faktur som zodpovedna ja a nie moja poistovna, podla zakona v USA.
Potrebujem vediet, ako mam postupovat a aky by bol postup, keby sa to stalo na uzemi Slovenskej Republiky. Kto je zodpovedny za uhradenie faktur, ak mam platnu zmluvu s poistovnou? Poistovna alebo ja?
A ak je iny zakon v USA a iny zakon na Slovensku, kde bolo poistenie uzavrete, ktory zakon pre mna plati? V pripade, ak su odlisne?
Vopred dakujem velmi pekne za vsetky rady a prispevky + dufam, ze pomozem aj niekomu inemu s podobnym problemom.
Pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    U nás je systém taký, že po ošetrení kde sa preukáže pacient kartičkou poistenca si nárokuje plnenie od poisťovne lekár, ktorý má s ňou zmluvu. Pacient to nijako neovplyvní a v podstate ho to ani ďalej nezaujíma.
    Ale je známa vec, že poisťovne lekárom platia oneskorene a problémovo - je to len môj laický názor, možno niekto pridá profesionálny aj s radou čo robiť.
    Ak nie, môžem skúsiť zistiť u priateľa lekára. Uvidíme či tu má niekto skúsenosti...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Zvyčajný postup je že občan hradí zdravotnú starostlivosť a poistovňa mu ju násladne preplatí nakoľko lekár nemusí mať zmluvu s danou poistovňou ale tak sa postupuje pri lacnejších zákrokoch, pri operáciách by si to nie každý dokázal zaplatiť sám.Niekedy sa však dokáže presadiť priama úhrada poistovňa- zdravotnícke zariadenie

    Lesana H je offline (nepripojený) Lesana H

    Lesana H
    Dakujem velmi pekne za vsetky ohlasy, viem, ze na Slovensku to funguje takto. Kym mas zmluvu s poistovnou, tak si kryty. Lenze v USA asi maju iny zakon, kedze nemocnica v USA tvrdi, ze za platbu som zodpovedna ja a nie poistovna, aj ked mam s nimi zmluvu. Ked poistovna nezaplati, budu nahanat mna a nie poistovnu.
    Viete niekto poradit, co robit?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Prečítaj si poistné podmienky s poistovňou a postupuj podľa nich ale ak ťa neošetria bez toho aby si im zaplatila ty tak máš smolu,musíš to zaplatiť a potom si to uplatňovať u poistovne- ak to bude závažné tak umrieť ťa nenechajú ani v USA bez poistky,inak si sama zaplať a následne to poistovňa preplatí.

    Lesana H je offline (nepripojený) Lesana H

    Lesana H
    To viem, lenze ja som trocha iny pripad - vid prvy prispevok. Ja som uz bola osetrena a poistovna mi tvrdi, ze vsetko preplatila ale nemocnica v USA mi zasa tvrdi, ze ziadne peniaze nedostala od poistovne.

    Poistovna UNION - problem pri uhradzani faktur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.