Zavrieť

Porady

dodanie tovaru § 69 odst.12pís.f

V decembri 2013 sme dodali tovar a zároveň vyfakturovali .Základná cena s DPH bola 20 000. €. V januári sme podľa zmluvy povinní doúčtovať a vyfakturovať zvýšenie základnej ceny. Tovar od 1,1.2014 spadá do kategórie 10 spoločného colného sadzobníka. Cenu,ktorú máme dofakturovať je 11000 €. Otázky: Budem fa vystavovať ako ťarchopis s DpH aby sa mi dostal do kontrolného výkazu C1 alebo ako samozdanenie bez DPH a patrí fa do A 2 kontrolného výkazu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Tovar bol dodaný v roku 2013. Zvýšenie ceny na základe (odhadujem) kúpnej zmluvy je v zmysle Zákona o DPH - § 25 opravou. Pri oprave základu dane podľa §25 odst 7 sa použije sadzba dane platná v čase pôvodne uskutočneného obchodu. Oprava teda nie je novým plnením, ale iba opravou "hodnoty" starého plnenia. Podľa mňa sa teda nemá uplatniť prenos daňovej povinnosti. V prípade, že by napr. v roku 2013 bola prijatá záloha 20000 a tovar v hodnote 31000 by bol dodaný v 01/2014, potom prenos povinnsoti na zvyšok - hodnotu 11000 je O.K. Ako to tak čítam, trochu mi chýbajú prechodné ustanovenia...

    dodanie tovaru § 69 odst.12pís.f

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.