Zavrieť

Porady

Ako postupovať?

Minulý týždeň v stredu som bol po príchode do zamestnania označený mojou kolegyňou za zlodeja a to preto ,že vraj som ukradol peniaze z tržby.Kolegyňa zavolala do sídla spoločnosti v Čechách a odtial mi zavolali , že mám do 5 minút opustiť pracovisko ináč zavolajú políciu SR.Obchod som opustil bez predania obchodu ,odovzadnia finančnej hotovosti pretože mi to zamestnávateľ nenariadil.Mám obavu ,že po mojom odchod sa mohli stratiť ďalšie peniaze a firma to hodí na mňa.Kolegyňa mi spravila neskutočnú hanbu u zamestnancov a pošpinila moje meno.Poraďte ako postupovať mám podať trestné oznámenie?podotýkam , že som pracoval na riadiacej pozícii.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    VŠETKO ZLE!!!

    V prvom rade ste nemal opustiť pracovisko bez nejakého preberacieho protokolu alebo inventúry. Po druhé - polícia Vám nemá žiaden dôvod zakázať vstup na pracovisko. Ak sa tým vyhrážalo vedenie firmy V ČR, mal ste s úsmevom prikývnuť a počkať na políciu. Tá ako rýchlo by prišla, tak rýchlo by aj odišla.
    Hodinovú výpoveď (okamžité rozviazanie pracovného pomeru) ste zrejme nedostal. Načo ste teda z práce odchádzal? To, že do nej teraz nechodíte je dostatočný dôvod na okamžité rozviazanie pracovného pomeru. Nemáte žiaden papier o tom, že by ste mal firmu opustiť, žiaden doklad o dovzdaní vecí, za ktoré nesiete hmotnú zodpovednosť.
    A teraz je už neskoro plakať. Polícia Vám v tomto smere nepomôže.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    libino Pozri príspevok
    Minulý týždeň v stredu som bol po príchode do zamestnania označený mojou kolegyňou za zlodeja a to preto ,že vraj som ukradol peniaze z tržby.Kolegyňa zavolala do sídla spoločnosti v Čechách a odtial mi zavolali , že mám do 5 minút opustiť pracovisko ináč zavolajú políciu SR.
    ...mal si dokonca na tom trvať , ba priamo Ty volať ...
    Obchod som opustil bez predania obchodu ,odovzadnia finančnej hotovosti pretože mi to zamestnávateľ nenariadil.Mám obavu ,že po mojom odchod sa mohli stratiť ďalšie peniaze a firma to hodí na mňa.Kolegyňa mi spravila neskutočnú hanbu u zamestnancov a pošpinila moje meno.Poraďte ako postupovať mám podať trestné oznámenie?
    ...dávno si mal ....dávno ...
    podotýkam , že som pracoval na riadiacej pozícii.
    Ďakujem
    ...holt , teraz už len čakať na nejaké kroky od firmy ...

    libino je offline (nepripojený) libino

    libino
    Ahoj dik za otázku ano riešim až dnes pretože som s toho bol psychicky mimo ,do práce mi zakázali prístup dali mi prekážku v práci, že ak sa tam objavím zavolajú na mňa políciu SR.

    libino je offline (nepripojený) libino

    libino
    Ok je mi to jasné mál som telefonát kde mi bolo povedané ,že emailom mi prišla prekážka v práci a ,že mám zákaz vstupovať do zamestnania.Jasne som sa pýtal ,či mám niečo odovzdať no jasne mi povedali, že sa mám zbaliť a odísť.
    Ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    že mám zákaz vstupovať do zamestnania.Jasne som sa pýtal ,či mám niečo odovzdať no jasne mi povedali, že sa mám zbaliť a odísť.
    Trochu nelogické podmienky od zamestnávateľa: zákaz vstupovať do zamestnania, no zároveň sa máš zbaliť a odísť. Ak máš na pracovisku nejaké svoje osobné veci a nepovolia ti ich vziať pre zákaz vstupu - tak ti ich protiprávne zadržiavajú a na druhej strane - ako máš odísť, keď si tam nevstúpil
    Dobry den.Chcela by som poprosim o radu.Mam priatela ktory je rozvedeny uz 10 rokov ma syna.
    Rozhodol sa ze si zoberie hypoteku na byt a ze budeme spolu byvat a budem prispievat aj ja.Ja sa bojim toho
    co bude so mnou moze na mna prepisat byt alebo darovat?a ma jeho syn potom narok ked to da mne?Dakujem

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    pre libino

    Vy ste inak celkove dosť divný patrón. Vy máte takéto problémy so zamestnávateľom periodicky ako Haileyova kométa. Keď pozerám na Vaše príspevky na porade z roku 2008 - je to takmer identický problém...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vy ste inak celkove dosť divný patrón. Vy máte takéto problémy so zamestnávateľom periodicky ako Haileyova kométa. Keď pozerám na Vaše príspevky na porade z roku 2008 - je to takmer identický problém...
    To skôr kométa Levy-Shoemaker

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.