Zavrieť

Porady

Ako postupovať

Mohol by mi prosím niekto poradiť - nastúpil mi človek v decembri v polke. odpracoval 10 dní a keď sa mu robí výplata po odčítaní zníženia poistenia a nedzaniteľnej časti mi vychádza základ na daň - 2800,- Myslím si, že z toho daň sa neodváídza lebo je to mínus, alebo nie? Potom ako postupovať keď by chcel ročné zúčtovanie nabudúce? Tá čiastka by mi znížila základ o tých 2800,-korún alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    tanenka, ak máš základ dane mínusový, tak daň je 0 takže nemáš čo odvádzať.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Jani áno tomu rozumiem, ale keď si potom zobereš ML na konci roka (teraz aj keby to bolo v priebehu roka, ved to je jedno) v úhrne na konci roka, ti tam tým 2800 svieti minusom. Znizuje táto čiastka za mesiac celkovo daň na konci roka, alebo ako ju rátať? Lebo mám ešte jeden prípad a to mňa. Ja som nastúpila vo februári. Vtedy sa daň neodvádzala alebo na dani je napísané -3.300. A potom ostatné mesiace máš daň normálne. Tak na konci sa to všetko sčíta. Ja len chcem vedieť či táto suma tých -3.300,- sa od nej odčíta?

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    v danom mesiaci nič neodvádzaš a pri RzD (ak som ťa dobre pochopila) bude vychádzať z celkových príjmov za celý rok, takže teraz si nelám hlavu nad tými 2800,- korunami.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    Tanenka
    Jani áno tomu rozumiem, ale keď si potom zobereš ML na konci roka (teraz aj keby to bolo v priebehu roka, ved to je jedno) v úhrne na konci roka, ti tam tým 2800 svieti minusom. Znizuje táto čiastka za mesiac celkovo daň na konci roka, alebo ako ju rátať? Lebo mám ešte jeden prípad a to mňa. Ja som nastúpila vo februári. Vtedy sa daň neodvádzala alebo na dani je napísané -3.300. A potom ostatné mesiace máš daň normálne. Tak na konci sa to všetko sčíta. Ja len chcem vedieť či táto suma tých -3.300,- sa od nej odčíta?
    to sa nedá s určitosťou povedať. uvidíš, keď narátaš príjmy, odvody, nezd.čiastky za celý rok.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    No veď to, že ja to potrebujem vedieť pretože sa neviem pohnúť s RZD. A potom ako to je s nezdaniteľnou časťou keď som odpracovala iba 11 mesiacov a nie dvanásť na 80832?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.