Zavrieť

Porady

Chyba monolitickej stropnej dosky

Dobry den Poraďáci, prosím Vás o radu, ohladom ŽB stropnej dosky, ktorá bola zabetonovaná 30.6.09 a vyzerá viď foto... Mám otázku, čo mohlo spôsobiť zmraštenie a sadnutie betónu C25/30 v miestach výstuže, hrúbka dosky je 200mm, vystuženie bolo skontrolované TDI a urobené správne, betón sa dopravoval čerpadlom Putzmeistrom. Prosím potvrďte mi resp. vyvráďte môj názor, že sa nesprávne vibrovalo /ak vôbec... - TDI pri betonáži nebol /. ďakujem za každú radu, aj ako ďalej postupovať.
ps. statik sa podľa foto vyjadril, že staticky je to v poriadku.
DSC00018.jpg  
DSC00004.jpg  
DSC00010.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Dalej pokracovat tak ze vynadas majstrom, ze jaku skaredu dosku spravili, oni to zarovnaju a potom normalne pokracujete so stavbou dalej

    iskander je offline (nepripojený) iskander

    iskander
    ahoj, sandra,posles kontakt na toho statika prosim ta?A mas to prehnute aj zo spodu?aspon nemas praskliny ako mam ja...

    sandra19 je offline (nepripojený) sandra19

    sandra19
    Ahoj. zatial je to zadebnene, takze neviem. Mikro trhlinky samozrejme su, ale to pri tomto pocasi sme neovplyvnili ani ošetrovaním. Statik pracuje v Anglicku, takže kontakt žiaľ nemôžem posunúť.

    sandra19 je offline (nepripojený) sandra19

    sandra19
    Chlapom sme povedali, že to odflákli, zvalili to na silu betónu. Škoda, že si človek nemôže vziať 3 mes. dovolenku, aby dohliadol na všetko sám....

    pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

    pi3ta
    Doska sa zdá byť v poriadku. Pokiaľ ti to bude vizuálne prekážať porpípade technologicky tak to potom vyrovnaj tenkou vrstvou poteru.

    Majstrov sa opýtaj čo je to tá sila betónu ??

    Príčina je jednoduchá - nebolo to dobre zvibrované. Po krátkom čase to vlastnou váhou sadlo - pričom horná výstuž bola vertikálne stabilizovaná tá to podržala a preto ti vznikli také útvary

    Chyba monolitickej stropnej dosky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.