Zavrieť

Porady

strata z roku 2005

Ahoj,
mam živnosť a ak som v daň. priznani za rok 2005 dosiahla stratu , možem si ju tento roku uplatniť?
Kde v daň. priznani to napisem?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu nájdeš svoju odpoveď :

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ghlight=Strata

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ghlight=Strata
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=DP+strata
    Naposledy upravil Zita5 : 21.02.07 at 12:30

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Ano stratu si môžeš odpočítať.

    Je to IX oddiel v daň priznaní

    do riadku 50 napíšeš rok v ktorom vznikla strata a koľko bola

    a do riadku 51 napíšeš jednupätinu tejto sumy ktorú uplatňuješ.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    katka.hesskova Pozri príspevok
    Ahoj,
    mam živnosť a ak som v daň. priznani za rok 2005 dosiahla stratu , možem si ju tento roku uplatniť?
    Kde v daň. priznani to napisem?
    dakujem
    Stratu z roku 2005 môžeš uplatniť až do výšky zisku v roku 2006. V DP ju uvedieš v r. 52.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    čo v tomto prípade:
    1. v roku 2005 aj v roku 2006 - SZČO dosiahol z podnikania stratu (cca 60.000) ale mal iný príjem podľa § 8 (cca 10.000) - môže alebo musí si uplatniť stratu do výšky tohto daňového základu?

    2. a ak tú stratu v DP za rok 2005 zapísal do riadku 63, čím mu vyšiel základ dane 0,- - je už táto daň "umorená"? tj z roku 2005 mu zostáva na uplatnenie len 50.000?
    katka.hesskova
    1. môžem spraviť aj to, že si tento rok stratu za minulý rok neuplatním (lebo mi aj tak nevychádza ze by som mala platit dan) a uplatnt si stratu aj v roku 2007???
    2. a ak by som si ju uplatnila, môžem napr. ak bola strata 40 tis, uplatnim si 10 tis? - ciastky mozem dat akekolvek?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Stratu uplatníš do výšky úhrnu čiastkových základov dane z príjmov podľa § 6 až 8 zákona o dani z príjmov. Čiže ak tu vykáž zisk napr. 1 Sk tak musíš uplatniť stratu 1 Sk.
    katka.hesskova
    Takze ak vykazem za 2006 zisk, do vysky toho zisku mam povinne uplatnit si stratu z 2005.
    Nemozem teda spravit to, ze by som si to tento rok neupletnila a az napr. do roku 2007.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    V zákone nie je napísané, že sa musí začať odpočítavať strata od kladného základu dane hneď v ďalšom zdaň.období a tak isto nie je stanovené do akej výšky sa môže odpočítať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.